איך בכלל עושים מדיטציה?

• פותח הנושא Fall
  • פורסם בתאריך

The Wraith

New member
יש הרבה שיטות

למשל ויפאסנה, מדיטציה שמתרכזת בנשימה.. אבל דרול מבין יותר ממני..

smile2life

New member
מנסה לתת קצת

אמנם אני מבין מאוד קטן במדיטציה אבל בתור אדם שמאמין שאסור להלחם בדברים טובים וחושב שהמשפט: "חרא עומד - אם לא נוגעים בו הוא לא מסריח" חושב שצריך להתאים את סוג המדיטציה לאופי האדם. לא כולם בנויים לטאי צ´י-צ´ואן (מדיטציה בתנועה\אומנות תנועה) או צ´י-גונג (הבסיס לתנועה) או ויפאסנה, שאותה ציינת. בגלל זה אני טוען שכמעט בכל פעולה אותה אנו עושים יש אפקט מדיטטיבי ולא צירך ללכת רחוק או ליסוע לקטמנדו כדי למצוא קצת שקט נפשי או מדיטציה. ניתן לבצע מדיטציה על כיסא בחדר המתנה לרופא או במיטה - ע"י תרגול נכון של נשימה.

smile2life

New member
עוד אספקט של מדיטציה

זו המדיטציה האקטיבית דוגמת קונדליני. אני לא אנסה לנתח יותר מידי אבל אלו מכם שמכירים את התחום - ואני ממש לא - לא ימליצו לאדם שלא יכול לשבת בשקט ויפאסנה אלא ילכו על הכיוון הפעיל יותר. להשתולל: לרוץ, לקפוץ, לשבור קירות, לרקוד, לתת לגוף להשתחרר ולהתאזן מול הנפש. כמו שנאמר ע"י אדם חכם מאוד הנפש היא חלק בלתי נפרד מהגוף וכל מה שאנו מעוללים לגוף משפיע על הנפש - וכך גם המדיטציה. ובכן - נאמר כבר אלף אלפי פעמים כי נפש בריאה שוכנת בגוף בריא וכנראה שיש אמת בדבר אבל נשאלת השאלה האם הדרך היא חד צדדית או שעובדת לשני הכיוונים יחד - האם ע"י ניקוי הנפש אנו יכולים להשפיע על בריאות הגוף? מסתבר שכן - מחקרים הוכיחו שחולי סרטן הראו שיפור במצבם לאחר שצפו בקומדיות. כולנו מכירים את הרגשת זרימת האדרנלין בגופנו - האדרנלין מופרש כשאנו מתרגשים, מתח נפשי ו\או במצב סכנה והוא כמעט ממכר: כשבגופנו זורם האדרנלין כוחנו הפיזי עולה פי כמה ויכולת ספיגת הכאב אף היא משתפרת. אני סוטה מן הנקודה כאן....אשמח להמשיך את הדיון בנושא הזה באם תהיה דרישה. כמו שציינתי כבר - אין חובה עלינו להשאר בחדר ללא הפרעה, לשבת מול קיר לבן או לאמר מנטרה בכדי לעסוק במדיטציה. זו הסטיגמה. אם ישנה בעיה (ואצל רוב האנשים בעולם המערבי היא קיימת) להיות בשקט נפשי בשביל להתחיל צריך להתיש את הגוף והנפש בשיטות שונות למען השגת השקט המיוחל.

drall

New member
יפה שעדיין יש מי שקורא לי דרעול

רציתי רק לציין בפניך ,מני , שהגוף והנפש אינם נפרדים ואפילו לא מהווים היבטים שונים של אותה תופעה. הגוף והנפש הם חלק מאינטגרציה . דומה הדבר למחשב שלך שיש לו חלקים מפלסטיק וחלקים ממתכת , והם אינם נפרדים זה מזה ואינם מגיעים אחד על חשבון השני. כך גם הגוף והנפש , כאשר ניתן להמשיל את הגוף לחלקי המתכת ואת הנפש לחלקי הפלסטיק , או ההפך. ניתן לחלק אותם לפי צורת התגלמותם , אך הם מהווים חלק מאותו המכשיר. גם למחשב שלך כמו לאדם יש חלקים מחומרים נוספים כמו זכוכית וגומי שאינם לא גוף ולא נפש אבל גם הם חלקים מהכולל. תורת המדיטציה הדינמית טוענת שאי אפשר להגיע לטוטאליות בחומר אחד בלי להיות טוטאליים בכל החומרים ואין כאן עניין בהתשה דרול

smile2life

New member
אני נוטה לזכור חסדי נעורים

אבל עדיין יש קשר הדוק בין גוףנפש ולהפך. אני לא דוגמה לכך כי אני לא שומר על הגוף אבל בהחלט מטפח את הנפש מצד אחד - מן הצד השני מאז שהתחלתי לעסוק ברוחניות (= מדיטציה, אהבה בלתי מותנית ותקשור) השקום הפיזי והפסיכיאטרי שלי התחיל לרוץ פלאים לא יודע ולא מבין אם קשר אבל זו עובדה

Fall

New member
.......

ואיך אני מוצאת איזה מדיטציה מתאימה לי?

11אריאל

New member
כמו שנאמר,לכי עם ההרגשה.....

טכניקות יש רבות,אך מדיטציה היא מצב. כל דרך או טכניקה שאיתה תרגישי נוח,ודרכה "תתחברי" הכי קל ,ושבעזרתה תגיעי לשלווה ,והכרה גבוה.איתה שווה לך להישאר ולרדת לעומקה. בדקי עם עצמך ,אם את אדם אקטיבי,טכניקה אקטיבית עשויה לעבוד . אם את אדם בעל שליטה נפשית ,או רגשית, ראג´ה יוגה עשויה להתאים. וכך הלאה .אך יותר מכל לכי עם הרגשתך ונטיות לבך. בברכה ובהצלחה. אריאל.

no-a-m

New member
אהבתי מאוד

איזה יופי , ובמיוחד הדימוי, ואכן הדבר החשוב ביותר הוא היכולת שלנו להקשיב לעצמינו ולבדוק מה מתאים לנו, ואם לא מתאים לנו להתחיל בעיניים עצומות, זה בסדר שנתחיל בעיניים פקוחות ונהדר אמרת שניתן לבצע או להיות במדיטציה בכל מקום על יד התבוננות בעצמים, בנשימה שלי ובכל מה שקורה לי ובתוכי, אז שיהיה בהצלחה

Fall

New member
אז זהו

שאני לא מכירה הרבה טכניקות יש לכם להמליץ לי?

drall

New member
בקרוב ../images/Emo133.gif

אני אפרסם כמה טכניקות במדור "מאמרים" של הפורום הזה ומי שיש לו טכניקות שהוא רוצה לפרסם יכול לשלוח אלי ואני כבר אעלה אותן אל המדור

11אריאל

New member
טכניקות למדיציה.

fall בוקר טוב ושבת שלום. הדרך הקלה ביותר היר דרך הנשימה. שבי בישיבה נוחה ,עצמי את העיניים . והתרכזי באויר הנכנס ויוצא דרך הנחיריים . הרגישי את מגע האויר על השפה העליונה. נסי לשמוע את צליל הנשימה. ופשוט התרכזי בנשימה. הניחי למחשבות להיכנס ולצאת,אל תנסי לעצור אותו,פשוט הניחי להן לחלוף,וחיזרי לנשימה. עוד טכניקה מעולה . הדביקי או ציירי על הקיר מולך ,נקודה שחורה בגודל מטבע 10 שקלים. דאגי שגובה הנקודה יהיה בגובה העיניים . שבי במרחק של מטר מהקיר. התרכזי בנקודה ,(השתדלי לא למצמץ)עד חמש דקות. עצמי את העיניים ,והתרכזי בקצה האף . יכול להיות שתראי צבע ,או דברים אחרים ,החזיקי בהם ככל שתוכלי . והמשיכי להתרכז בקצה האף. אותו עיקרון של הטכניקה הקודמת תכף כאן,אל תילחמי במחשבות ,רק חיזרי לריכוז בקצה האף. טכניקה זו תעזור לך לחדד ולחזק את הראיה הפנימית ,וכושר הריכוז. בהצלחה ושבת שלום. אם תרצי עוד טכניקות אשמח לעזור. אם תאמרי כמו שצויין שתשובתי הקודמת, מה הן נטיותיך ,פעילות או אחרות ,אוכל לכוון בהתאם. כל טוה. אריאל.

m_katzmann

New member
אני עושה זאת וזה עובד../images/Emo45.gif

שלום חייך לחיים, גם אני לא מבינה גדולה במדיטציה ולכן אני כאן ואני אכן מתרגלת נשימות כל פעם שאני צריכה זאת - אני מוסיפה לזה גם חשיבה על מקום שארצה להגיע אליו לאחר שאני מרגישה שהנשימות מוסדרות וזה פשוט עובד. אבל כאשר אתה עושה את זה בחוץ על חוף הים או אפילו בגינה אתה פשוט נושם אויר נקי יותר ולכן זה אפקטיבי הרבה יותר. מאיה

smile2life

New member
טוב לדעת שאני לא מדבר שטויות

תודה על העדכון כי באמת התחלתי לחשוב שאני מדבר לא לעיניין ורק חיכיתי שמישהו ייתן לי משוב בנושא. באמת חשוב לי המשוב בנוגע לתרגילים שאני מציע - ואקבל משוב עיניינים מכל אחד יהללוך מלאכים, מני

m_katzmann

New member
אני לא יודעת למה יש לך הרגשה כזאת

למני שלום, אני לא יודעת למה יש לך הרגשה שאתה מדבר שטויות. אני לפחות נהניתי מאוד לקרוא את תגובותיך ולדעתי הן מאוד ענייניות ותורמות. מאיה

smile2life

New member
ובכן

בהחלט קטונתי מדעת. אני לא מתיימר לדעת ונוטה לשתף אחרים במעט שאני כן זוכר או סופג בקטון שנותיי.... יהללוך מלאכים, מני

m_katzmann

New member
אני עושה זאת וזה עובד../images/Emo45.gif

שלום חייך לחיים, גם אני לא מבינה גדולה במדיטציה ולכן אני כאן ואני אכן מתרגלת נשימות כל פעם שאני צריכה זאת - אני מוסיפה לזה גם חשיבה על מקום שארצה להגיע אליו לאחר שאני מרגישה שהנשימות מוסדרות וזה פשוט עובד. אבל כאשר אתה עושה את זה בחוץ על חוף הים או אפילו בגינה אתה פשוט נושם אויר נקי יותר ולכן זה אפקטיבי הרבה יותר. מאיה

למעלה