איך התפתח החלבון המדהים הזה שהולך על מסלול?

Walking Protein

New member
איך התפתח החלבון המדהים הזה שהולך על מסלול?

שלום לכולם,

נתקלתי בדוגמא מדהימה של חלבון שממש הולך בתוך הגוף שלנו, מישהו יכול להסביר לי איך דבר כזה התפתח מעצמו באבולוציה?

אני חייב להודות שזה נראה ממש כמו משהו מתוכנן.

תודה מראש.

BigBadWolf

Member
שים לב שמדובר באנימציה ולא בתמונות אמיתיות

המח שלנו מאוד אוהב לעשות האנשה, אפילו בעננים אנחנו רואים פרצופים. אז את השאלה שלך אתה צריך להתחיל בפרשנות של המח האנושי ולמשיך באדם שיצר את האנימציה, לא בחלבון שנראה כך או אחרת מזווית מסויימת.
ניתן לראות דברים דוממים 'הולכים' גם בעולם המאקרוסקופי עם כח דחיפה מתאים. פה מדובר בחלבון שנקשר למשטח ארוך כלשהו וסגנלים מסויימים גורמים לשחרור וקשירה מחדש (לאחר תנועה בין בראונית \ ויברציונית אני מניח בזמן שהוא חופשי).

uzi2

Active member
הרבה דברים נראים כמו מתוכננים

אבל מה שיפה בתורת האבולוציה, זה שהיא מראה שגם דברים שנראים כמו מתוכננים, יכולים להיות תוצאה של מנגנונים אבולוציוניים מאוד פשוטים של מוטציות, וברירה טבעית. יש סימולציות של מנגנונים מאוד מרשימים שהתפתחו דרך שינויים ללא תכלית, וברירה טבעית. היום זה חלק מהפיתוחים ב- AI.

אבל בלי שום קשר, מדובר בסרטון מקסים על מנגנון שמה שיפה בו, זה שהמבנה הפשוט אך מיוחד שלו גורם לכך שרק צריך טלטול של החלק העיקרי של הקינסין (או חלבון דומה) כדי ליצור "תנועת הליכה". אם כי בסרטון אחר עליו (או על חלבון דומה) רואים דווקא תנועת סיבוב בלבד, ולא תנועת טלטול, והמנגנון הפשוט מתרגם אותה ל-"תנועת הליכה".

למעלה