איך זה ללמד קולנוע?

titi buba

New member
איך זה ללמד קולנוע?

אוקיי אני שנה הבאה מתחילה כתה י והולכת ללמד קולנוע עריכה בימוי תסריטאות צילום הכל ואני ממש מתחילה להיות פה בלח. מישהו פה שכבר עבר תכל יכול להסביר לי על הכל איך מתחילים ללמד את הכל זה קשה...

leeloo

New member
כמה יחידות כל דבר?

ישנם בתי ספר עם מגמות קולנוע שונות. אצלי לדוגמא כיתה י´ שימשה בעיקר ללימוד תקשורת המונים, שעליה עשינו יחידת לימוד אחת. בנוסף היו לנו 4 שעות שבועיות בהן למדנו צילום בעיקר. בכיתה יא´ התחלנו ללמוד תסריטאות ותולדות הקולנוע, והמשכנו עם לימודי המעשי - צילום, עריכה, תאורה, סאונד ועוד.. בכיתה יב´ סיימנו בחודש את לימודי התסריטאות והתחלנו לעבוד על סרטי הגמר שלנו. המשכנו עם לימודי תולדות הקולנוע, ועשינו בגרות של 2 יחידות לימוד. וככה מתחלק הציון במגמת קולנוע אצלנו: יחידת תקשורת המונים (עיוני) 2 יחידות תולדות הקולנוע (עיוני) ו-2 יחידות לימוד על סרט הגמר, שזה יישום של כל הכללים שלמדנו במשך 3 שנים (מעשי) ישנם בתי ספר שמבטלים את התקשורת ומתמקדים רק בהיבט הטכני והעיוני של הקולנוע.. בעקרון לדעתי זו המגמה הכי טובה שאפשר ללמוד בבית ספר. היא מעשירה מכל-כך הרבה בחינות, היא מעניינת, היא מרתקת, והכי חשוב - מגוונת. במגמות כמו ביולוגיה לדוגמא, אלו 8 שעות ביולוגיה ביולוגיה ועוד קצת ביולוגיה. בקולנוע לומדים 2 תסריטאות, 4 מעשי, 4 תולדות הקולנוע, וזה מגוון ומעניין, ואי אפשר ממש להשתעמם, אלו שיעורי כיף, שמלמדים ומעשירים באווירה מיוחדת, ועצם היצירה של משהו משלך זו חוויה שאי אפשר לבטלה. שיהיה המון
בתיכון ובמגמה, בואי לספר..

ניריקו1

New member
הקשר בין אביב גפן לקולנוע...

אין קשר !! אבל, להתחיל עם קולנוע זה בערך כמו להתחיל להעריץ את אביב גפן או אמן אחר, כי גם קולנוע זה אמנות. ממש כמו שמתחילים מהתקליט הראשון כך גם בקולנוע תתחילי עם הספר הכי בסיסי וראשוני. יש חומר כתוב שמנחה ומדריך אותך וזה כבר פחות מפחיד. חוצ´מזה, יש מ ל א אתרי אינטרנט, כמו לאביב, כך גם בנושאי קולנוע, אחד האתרים המדליקים שייך לבי"ס בבאר שבע ובו תמצאי מלא עבודות של תלמידים ותוכניות לימוד. תוכלי להגיע לשם דרך מנוע חיפוש בנושא קולנוע. ודבר אחרון וקצת מרדני, לא משנה איזה נושא תלמדי, לקולנוע אין חוקים !! רק כדאי לדעת היכן כפתור ההפעלה וכפתור ה- RECORD ממוקמים במצלמה. אשמח לעזור בכל עת, ניר

למעלה