איך להיפטר מהכאבי בטן....

איך להיפטר מהכאבי בטן....

שמלווים אותי תקופה ארוכה מידי בוקר, מפחד וחשש של - איך יעבור עלי היום
מאוד קשה לי "לנחם" את עצמי שהכל בסדר...ולא פעם אני "נאלצת" להעזר בשיחת טלפון עם חברות,כדי "שיתדלקו" אותי באנרגיות חיוביות.... איך לגרום לעצמי להנות כבר מתחילתו של היום
....

היי מילק שייק! ../images/Emo175.gif

אני עובדת כבר כמה שנים את תכנית 12 הצעדים. מכירה? אנחנו לומדים להרפות, לשחרר, למסור. אני לא באמת יודעת מה יהיה היום. אז אפשר לפחד כל הזמן ואפשר להניח לזה. לומדים לעשות את זה. זה יעביר לך את כאבי הבטן.

לא מכירה את התכנית הזאת...

אני מנסה להרפות,לשחרר...מנסה לא לפחד ולהניח לזה. אבל לפעמים זה לא כל כך פשוט...הכאבי בטן הם חלק מהחים שלי כבר,לצערי. תודה

שירה1973

New member
מילקשייק

(איזה שם מעורר תיאבון בחרת לך...
) האם את יכולה לנסות לחשוב בשקט עם עצמך ממה נובעת החרדה הזאת שלך ? (כי אני מאמינה, לפי התיאור הקצר שלך, שאכן מדובר בסוג של חרדה שבאה לידי ביטוי בכאבי בטן). האם את מסוגלת לנסות לשים את האצבע על דברים קונקרטיים שמפחידים אותך ומאיימים עליך בפתחו של יום ? בעיניי, מחצית הדרך לפתרון היא בהגדרה שלנו את הדברים בצורה ברורה ובהירה. ברגע שהדברים מקבלים *שם* - הם מקבלים נוכחות ומודעות, ואז גם קל לנו יותר לדעת מול מה אנחנו עומדים.

אוי שירה,הלוואי שזה היה כל כך פשוט,

לו הייתי יודעת מה הגורם לכל החרדות האלה,בוודאי שהכל היה פשוט וקל יותר. על פניו יש לי חיים "מושלמים". נשואה,ילדים,בית,עבודה,משפחה,חברים...הכל כמו שכתוב בספרים...אין משהו קונקרטי שמפחיד אותי.הכל מפחיד אותי
בעיקר ה-"לא נודע".מה יהיה,איך יהיה,מה יקרה,איך יקרה,מה יהיה אם...איך אתמודד עם זה וזה.... תודה

שירה1973

New member
מילקשייק יקרה

אני לא מכירה אותך אבל אני משערת (תקני אותי אם אני טועה) שהצורך הזה שלך בשליטה מגיע גם עם המון המון שאיפה לשלמות וצורך ממש קיומי לעשות הכל הכי טוב שאפשר... יתכן שאני טועה, אבל כך זה על פי רוב אצל אנשים שחשוב להם *מאד* להיות בשליטה בחיים שלהם. ואכן, במצב כזה הפחד מפני הלא נודע הוא עצום, כי עד כמה שאנחנו מנסים להיות בשליטה על כל אספקט של החיים שלנו, הרי החיים מטבעם הם דינאמיים ומשתנים, מפתיעים אותנו מאחורי כל סיבוב ומעבר לכל עיקול בדרך, ומי יכול לחזות במדוייק מה ימתין לנו מעבר לפינה...? אז יש אנשים שמסתדרים עם חוסר הוודאות הזו טוב יותר מאחרים, ולעומתם יש אנשים שחוסר הוודאות הזה הופך את חייהם לקשים מאד (אגב, שלא תחשבי שאני מדברת אליך בריחוק כי אני לגמרי מבינה אותך, גם אני מתמודדת יום יום עם הצורך בוודאות ובשליטה בחיי הפרטיים). זה אכן מאד מפחיד להודות בעובדה המאיימת הזאת: יש דברים בחיים שלנו שאין לנו עליהם שליטה, נקודה. ומן הסתם, מפחידים אותנו בעיקר הדברים השליליים (עם ההפתעות החיוביות אני מניחה שכולנו נצליח להסתדר איכשהו..
) אבל חלק מתהליך של התבגרות הכרחי הוא בדיוק זה: הקבלה וההשלמה עם העובדה שיש לנו יכולת שליטה מוגבלת על המתרחש בעולם, ומעבר לזה אין לנו מה לעשות חוץ מאשר לקבל את כל הכדורים שהחיים זורקים לעברנו..
אין לי פתרון קסם בשבילך איך עושים את זה, אבל אני כן יכולה להמליץ לך לפנות ליעוץ אישי (פסיכולוג/ית) כדי לעבוד על העניין הזה, כי אם את סובלת עד לרמה של כאבים פיסיים (כאבי הבטן) כדאי לעשות מה שאפשר כדי לעצור את זה כאן יקירתי, לפני שהאולקוס הראשון מגיע

../images/Emo26.gifשליטה../images/Emo36.gif

זאת מילת המפתח.... היא תופסת אותך כל כך חזק,לא משחררת...אני באמת מנסה להעיף אותה לכל הרוחות..היא מתעקשת להישאר איתי. אני שונאת אותה,מקללת אותה,אומרת לה-לכי למישהו אחר....אני לא רוצה להיות מכורה אליך. והיא בשלה.נשארת איתי. לכן,אולי אני צריכה בעצם ללמוד איך לחיות איתה. עם השליטה. הצורך האינפנטילי הזה להיות תמיד בשליטה....

hayapollak

New member
מילקשייק

איך לגרום לעצמך להנות כבר מתחילתו של יום? על מנת להתעור בבוקר בכיף ובשמחה צריך ללכת לישון בכיף ובשמחה ולפני ההרדמות לומר לעצמך שמחר יום חדש ואת תשמחי כשהוא יגיע משום ש - ואז למצוא סיבות למה כדאי לחכות ליום הבא בשמחה. *כי מחר אפגוש חברים, *כי מחר אלמד נושא שמענין אותי, *כי מחר רוצה לעשות כך וכך *כי מחר יהיה לי טוב בעבודה/לימודים/ *כי מחר אלך לסרט/אקרא ספר/ כי מחר אלך לים/אעסוק בספורט/ כלומר לפני ההרדמות למצוא את כל הסיבות הטובות להתעורר עם חיוך. וכשמגיע המחר - כלומר הבוקר - לומר לעצמך כמה מילים טובות היום אעשה כך וכך, היום אני מצליחה בלימודים היום אני מספיקה את כל העבודות היום אני מתענינת בחברות,חבר, היום אני עושה לפחות מעשה אחד טוב. כאשר תתחילי לקום בבוקר במצב רוח טוב.. תוכלי גם להתמודד טוב יותר עם החשש איך יעבור עלייך היום - תוכלי למלא אותו במטרות חיוביות שאת רוצה לעצמך,לחברים,למשפחה, את תרגישי יותר ויותר בשליטה ולא שהחיים שולטים בך. בהצלחה.

אני לוקחת בשתי ידים את מה שאמרת../images/Emo45.gif

הלוואי שאוכל להתמיד בזה
למרות שבכל לילה,לפני שהעינים נעצמות,אני רק חושבת על איזה יום קשה ומעייף עבר עלי
...ואז אני מתעוררת בבוקר,עיפה,עפ פחד,חשש,ו.......כאבי בטן
. ברוב המקרים אחרי שעה שעתיים זה עובר.את יודעת,העבודה ומהלך היום משכיחים ממני את "צרות העולם" שאני נושאת על כתפי
. הבעיה מתחילה כשכדור השלג הזה גודל וגודל,ואני כבר לא מצליחה להתמודד עם זה בעצמי,וצריכה עזרה. מחברות וכאלה.{לא אוהבת לקבל עזרה,ולא יודעת לבקש עזרה} מקווה לקרוא כל יום את מה שכתבת. תודה

hayapollak

New member
מילקשייק - ואני מחבקת אותך חזק

ומקווה שהיעד היומי שלך יתחיל הלילה לפני השינה כשהמחשבות שלך על המחר תהיינה רק מחשבות טובות וכן אם יתחילו להסתנן ולהזדחל מחשבות על יום קשה מייד לסלקן במחשבות חיוביות נוספות.ובבוקר מייד בהתעוררות תתחילי לחשוב איזה כיף לי - בהתחלה זה אולי קשה קצת אבל זה כדאי, בהמשך זה יבוא טבעי. במהלך היום כשמתחיל להיות לך כבד - מיד לחשוב חיובי, עוד מעט הולכת הביתה, או איזה יופי כבר כמעט סוף היום והצלחתי לעשות המון עבודה וכו. *כל הבעיות האמיתיות והכאילו אמיתיות שמצטברות במשך היום בליבך,בנפשך - תשלחי אותן לשבת בפינה - עד שתתפני לעצמך ותרצי לבדוק ולברר אותן עם עצמך. מתי? אולי כשתעשי הליכה רגלית? תעבירי בראשך את כל העינינים שהטרידו אותך ותבדקי אותם אחד לאחד בשקט עם עצמך..האמיני לי בסוף ההליכה - מחצית הבעיות תעלמנה כלא היו,למחצית האחרת - הבעיות הממשיות יהיה לך כח בתוכך למצוא פתרונות.

א י ו ש י

New member
מילקוש יקרה../images/Emo25.gifתקראי שוב את

הודעתה של שירה על השליטה, הרצון להיות בשליטה והפחד מהלא נודע אני ככ מזדהה עם מה שהיא כתבה. גם אותי זה הכי מפחיד בכלל מאז ומתמיד לא ממש חייתי את הרגע אלא את המחר מה יהיה מחר ,מה יהיה עוד 5 שנים ,מה אעשה כשאהיה גדולה ועוד..... האמת? חרא לחיות ככה
במקום להנות מהחיים עצמם אני פוחדת ודואגת למה יקרה. עבדתי על עצמי המון (ועדין עובדת) כדי לשנות את זה!!! יש ככ הרבה דברים של "המחר" שמטרידים אותי וכאב בטן זה כלום לעומת מה שאני חשה ...חרדות קיומויות ממש, חרדות מה יהיה איתי, מה יהיה על בני ומשפחתי ועוד.... חייבים לעבוד על זה ולעקור את התכונה הזאת כי היא לא טובה בכלל וגורמת ליותר מידי לחץ.

לחץ? את מספרת לי?

אני אלופת הלחץ והחרדות
לא מסוגלת להיות חולה,כי אז הגוף שולט בי,ולא אני בו.וכשחולים...אין מה לעשות,הגוף באמת הוא זה שקובע.וכשאני לא "השולטת" באות החרדות,וכשבאות החרדות,באים הכאבי בטן
...וכשבאים הכאבים,כבר אין מצב רוח לכלום. וכשאין פרטנר...זה הכי קשה.לכי תסבירי לבנאדם הכי רציונלי בעולם,שרע לך ועצוב,כשהכל לכאורה מצויין.גם אני לעצמי לפעמים לא יכולה להסביר.....

מילק שייק הכי יפה בעולם

וכלכך אצילית, ונעימת הליכות וטובה וחכמה.. ואין לי איך לעזור. רק לקרוא את הכתוב ולהביע אמפטיה: זה בדיוק מה שכתבתי כשכתבתי על האישה שטובעת בים היומיום. את עובדת קשה מאוד. את עובדת קשה מאוד גם כשאת גומרת לעבוד, יש לך זאטוטית, ומתבגרים, ואני לא אמשיך לפרט, אבל חייך מאוד מאוד עמוסים, אני בטוחה. ואת מוכרחה, את מוכרחה למצוא זמן לעצמך בלבד כל יום למשך זמן לא ארוך. הצורך בשליטה נובע מהעובדה שמצפים מאיתנו לשליטה........ צריך לטפל בילדים לנקות לבשל לחייך לפרגן לעבוד להרוויח כסף להיות נחמדה לכולם גם בעבודה וכשהוא מתקשר מהעבודה שלו, שרחוקה כלכך מהבית ומהחיים שלנו, לומר לו: הכל בסדר, לקחתי אותה לקופ"ח טיפלתי בילד, ניקיתי, ובישלתי מה שאתה אוהב. וכתבתי את רשימת המטלות [שהיא רשימה חלקית בלבד, אני יודעת] בלי פסיקים בכוונה, כי כך נראים ימים רבים שלנו, אני בטוחה. אני אכתוב את זה שוב: הצורך בשליטה נובע [אני אסייג ואוסיף את המילה גם] מהעובדה שמצפים מאיתנו להיות כל הזמן בשליטה עכשיו אני מבינה למה התכוונת שם, עניתי בצחוק כי הייתי בטוחה שאצלך זה לא כך.......אבל עכשיו קראי את מה שאני עושה ברצינות, אני ממליצה לך לעשות גם את זה, ותאמיני לי, אף ילד לא יצא ניזוק מזה.

מרוב שאת כל כך צודקת בא לי לבכות

אני יודעת בדיוק מה צריך לעשות,אני יודעת גם מה לא צריך לעשות... אני מקובעת כל כך הרבה שנים באותה קוביה,שאני לא יודעת\רוצה איך לעשות את השינוי. התרגלתי למשהו,מוכר ואני מפחדת לעשות שינוי. ואני כל כך זקוקה לשינוי... גם אם אני יוצאת פעם ב...לצעוד בערב,זה תמיד אחרי האמבטיות,הארוחות ערב,הכריכים למחר לכולם,סידור ואירגון הבית
ואז אני יוצאת לצעוד על 4....כבר בלי כוח.....

כאבי בטן זאת המומחיות שלי ../images/Emo10.gif

יש לי נטייה מהחטיבת ביניים לסבול מכאבי בטן ברגע שלחוצה/מתרגשת ובערך כל יום היה לי התקפה של כאבי בטן. למזלי זה פחת, אבל עדיין אם לחוצה זה מראה את אותותייו. כתבת שאת חוששת מאיך שהיום יעבור ולכן הכאבי בטן- אולי תנסי להציב לעצמך יעדים, ממש כמו שאנחנו עושות פה, ופשוט תעברי יעד יעד, ולאט לאט היום ייראה לך יותר קל ונעים, תנסי לעבור את היום עם אנשים שעושים לך נעים וטוב בלב.

למעלה