איך להכין חרב פיברגלס...

sparrow_ml

New member
איך להכין חרב פיברגלס...

כן אני יודע שיש את זה איפשהו כאן בפורום, אבל מצטער אין לי זמן למצוא את זה וגם לא ממש את הסבלנות... אני רוצה להכין חרב פיברגלב משתי שכבות ספוג עבוד למדי. השאלה הדחופה לי ביותר היא: מה צריך להיות הרוחב המינימלי של חרב מסוג זה כדי שהיא תהיה מאושרת ע"י האחווה ובכלל תהיה בטיחותית למשחקים ישראליים [משחקי 'ספוג']? הפחות דחוף:מהי הדרך הטובה ביותר להדביק את שתי השכבות אחת לשניה עם מוט הפיבר בפנים? ואיך חותכים את הספוג לכדי להב בצורה יחסית סימטרית? אודה למי שיסכים לענות לשאלותי ואבין אם יחליטו למחוק את ההודעה :) בתודה מראש, דרור

תשובות

בקשר לבטיחות -קיימים שני תקנים, כאשר המודרני יותר מביניהם, הוא השני. בנוגע לחיתוך הספוג - באיזה ספוג אתה משתמש? ספוג מחנאות חותכים עם סכין יפנית חדשה חדשה חדשה. צריך פשוט להתאמן ולחתוך מדוייק. את ה'פיניש' ניתן לעשות בעדינות עם נייר שיוף דק. בהצלחה

sparrow_ml

New member
תודה...

תודה רבה על הקישור של בתל"נ, די עוזר. והספוג שאני משתמש בו הוא גומי אויר אבל לא 'צינורי' אלה ישר. הוא צריך להיחתך באותה מידה כמו ספוג מחנאות?

כנראה שכן.

אני לא וודאי על מה שאתה אומר. ספוג מחנאות הוא ישר... חומר הריפוד שקדם לו היה גום-אוויר, מהסוג שמשמש לבודד צינורות מיים חמים, או צינורות מיזוג אוויר, וצורתו הייתה גלילית, משום שהוא היה מולבש על הצינורות. צורתו העגולה לא אפשר הרבה תמרון. עם הופעת מזרן המחנאות במחירים זולים, החלו גם להופיע נשקים מעוצבים. כך או כך, את שני החומרים חותכים עם סכין יפנית חדשה-חדשה-חדשה. מומלץ ךרכוש חבילת להבים, ולהחליף להב בכל פעם שהלהב מתעייף. ניתן לשמור את הלהבים האלה ולהשתמש בהם כשחותכים ניירות, או קרטונים, אך חיתוך ספוג חייב להיות עם סכין כמה שיותר חדה. מומלץ גם לסמן את קווי החיתוך לפני תחילת החיתוך.

למעלה