איך להסביר לבתי את נושא ההומוסקסואליות?

Rinat 789

New member
איך להסביר לבתי את נושא ההומוסקסואליות?

הי יקירים יש את הקטע הזה של קללות ילדי בית ספר בנוסח : הומו, מתרומם, לסבית וכו' אצלנו בשכונה יש כמה אנשים ...ביניהם הורים - שנמשכים לבני מינם וחלקם אמצו/הביאו ילדים במסגרת זאת. אישית , אני בדעה שאם ילד שואל אז צריך לומר את האמת יעני : "תראי, יש אנשים שנמשכים לבני מינם" וכאלה (לאור העובדה שגם היו לי חברים כאלו בעבר שבתי הכירה) אבל מצד שני....אני רוצה להסביר בצורה בונה - שהמדובר בצורה לא טבעית של מסגרת...יעני בניגוד לטבע. לא שמדובר בעברה על חוק מסויים, אלא פשוט דרך מנוגדת לטבע אבל מצד שלישי, אם חלילה בתי תמשך לנשים...הרי בכל זאת יש את הקטע שמדברים על חברות, ולפעמים בגיל זה נוטים לתת יתר חשיבות למשקל החברות עד כדי התאהבות, נו - בלבולים של גיל ההתבגרות האם יש איזושהי תוכנית בנושא זה, איזה שהוא הסבר לגבי זה , שאוכל לתת לה בכל פעם שהיא פותחת נושא זה?

אם כי גם זה חלק מהטבע היום

אני מציעה דווקא לא להיכנס לזה בגילה, אלא באמת להיכנס לנושא כמה שהיא שואלת, היא בת 11 ועדיין בקושי מבינה בעצמה מה זה מין ומערכת יחסים בין גבר לאישה אז למה להיכנס לנושא כזה? והאמת שלא יצא לעשות תוכניות בנושא

GnarledCynic

New member
זה תלוי

באיזו סביבה היא גדלה עד עכשיו. כשאני הייתי בת 11, לא הייתי צריכה להבין מה זה מין או מערכת יחסים בין גבר ואישה כדי לראות ולשמוע דברים שעיוותו לי את כל התפיסה באשר למיניות האנושית. ברטרוספקט, אני חושבת שיחס פשוט וישיר מצד ההורים יכול היה לאזן קצת את ההקשר התרבותי ה- איך לומר? מלוכלך שנוצר בהשפעת הסביבה. למדתי בבית ספר יסודי חילוני ממוצע. גם שיעורי חינוך מיני שהתחילו להעביר לנו יצרו תחושה של מבוכה, בין השאר זה מה ששידרו המורים. זה רק חיזק את המעמד של מושג המין כפי שתפסנו אותו מטלויזיה או ממוזיקה פופולארית.

Rinat 789

New member
טלי , היום הילדים חשופים יותר לנושא מין מגוון

לכן צריך תוכניות שידברו גם על נושאים אלו יש מטעם ביה"ס חשיפה לשעורי חנוך מיני בתי מספרת לי שאחת המורות המקצועיות שלה ספרה לילדים על נושא ההומוסקסואליות טרנסקסואליות ועוד יש את השפעת הסביבה בנושא זה - מספיק שהולכים לים ונאמר בתי רואה בחור נותן יד לבחור...וזה כבר קרה יש את השפעת המדיה....גם אם אנו משתדלים להיות בפקוח ילדנו יכולים דרך האינטרנט להגיע לתמונות חושפניות ממש כפי שבתי הגיעה כשהקלידה בגוגל על הערך : אהבה ואז הראו כל מיני תמונות תחת ערך זה ועוד תכונות שיוצרות מצב שצריך תוכנית גם לגבי זה המין על גיווניו ... :)

GnarledCynic

New member
הסבר ביולוגי פשוט.

קצת אנטומיה, קצת ביולוגיה של יחסים בין שני המינים, ואחר-כך גם אילו צורות שונות מזה קיימות מסביב. אפשר להסביר על המבנה הרוחני של אדם שבנוי מזכר ונקבה, ולהראות את הדבר כאנומליה של העולם הזה (גם ניתוח קיסרי אין בלידה רוחנית, אבל אנחנו לא מאשימים או נדחים מנשים שנאלצו לעבור אותו..) היחס צריך להיות פשוט ופרקטי, ואז אין סיבה שתהיה דחייה או התעניינות מוגברת בנושא. (ואם את רואה שכן, תמיד אפשר לקחת אותה לשתות תה אצל זוג הומואים שכנים.) ובאשר למיניות שלה, נדמה לי שזה כבר עניין שלה, שעליה לפתח בעצמה. אני לא חושבת ההסבר שלך על הומוסקסואליות, או על מיניות בכלל, זה מה שיעורר סקרנות מינית מוקדמת או בלבול (טלוויזיה תעשה את זה. נדמה שגם שלטי חוצות. הם כבר מוכרים סקס בסופר?)

Rinat 789

New member
היא חיה בסביבה רגילה, שגם שומעים על זה....

דרך אמצעי התקשורת למשל לדוגמא, הנה בסוף השבוע כשהיא חזרה מקרובי משפחתה בצפון היא אמרה לי - "אמא שמעת שהזמרת ........ לסבית?" כי בדיוק דוד שלה אמר לגבי אותה זמרת שכנראה הופיעה בטלביזייה שהיא כזו אז אמרתי לה - שיערב לה בלי לפרט אבל מצד שני, יכול להגיע הרגע שגם היא תרצה לבדוק זאת ממש כמו ילדים אחרים שבגיל ההתבגרות רוצים להתנסות...

עדייו לי זה נשמע מוקדם מדי

מקווה שאני לא טועה

חינוך מיני לילדים

אני חושבת שיש לענות על שאלות של ילדים. העובדה שהילדה מעלה את השאלה אומרת, שהיא שמעה את זה ולא מבינה. בפעם הבאה שזה עולה, תשאלי אותה מה היא יודעת על זה ומה מעניין אותה לדעת? עקב החשיפה הקשה של ילדי הדור הזה אין לנו ברירה אלא להתייחס. עדיף שההסבר יבוא ממך מאשר מחברה בבית ספר. ההסבר יכול לכלול את האמירה שלסבית או הומו הם אנשים שמתאהבים וחיים עם בני אותו מין. ההמשך צריך לבוא ממנה. מה עוד את רוצה לשאול אותי? וככה להתקדם. יתכן והתשובה תספק אותה ויתכן שלא. ואז תוסיפי מידע כל פעם בהתאם לרמת השאלה. הסבר לא משנה נטיה מינית של אף אחד. המטרה העיקרית שלך צריכה להיות, שילדתך תלמד שאת אמא אפשר לשאול כל שאלה הקשורה לחיים בכלל, ולחינוך מיני בפרט. (כמובן שיש דברים שלא כדאי לענות עליהם ולהסביר שזה פרטי כמו חיי האישות שלך) אני תמיד אומרת למתבגרים ולילדים שאני אענה על שאלות כי עדיף שהם ישמעו את המידע ממני. בהצלחה עינת כהן הנדלס מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת

Rinat 789

New member
תודה רבה עינת , בהחלט נשמע יותר אמין

בהחלט חשוב לי שבתי תהיה פתוחה אתי ולא תסתיר דברים

לא מכירה תוכניות בנושא - ולא בטוחה שכדאי

הנושא הפך שכיח כיום, וזוכה לכינוי - משפחות מורכבות. גם גירושין שייך לקטגוריה הזו, ובמיוחד נישואים שניים. למעשה, ילדים נחשפים בכל הגילאים, וגם מאד מוקדם, לקשרים חד מיניים שמעלים אצלם שאלות. מחד, זה הופך שכיח וקיים, ומאידך, זה מעלה שאלות ובלבול אצלם, ולא רק אצלם - איך להתיחס לכך. המחקרים הפסיכולוגיים למעשה רק מתחילים לאסוף חומר על המשפחות החדשות כך שכרגע כל אחד יכול לתת רק חוות דעת אישית או מנסיונו הוא. כל נושא המיניות קשור גם לערכים של ההורים - איזה הסבר ומתי מעדיפים לתת. חשוב לאפשר לשאול את השאלות, לא להיכנס לפרטים מיותרים ומותר לאמר שלא יודעים - זו האמת ברמה מסוימת. לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

Rinat 789

New member
בהחלט נשמע הגיוני

יעני לא בקטע של לפרט איך זוגות חד מיניים ...עושים את זה אלא לומר שכן , יש מקרים של אנשים שנמשכים לבני מינם מביאים ילדים לעולם וכאלה יעני - לא להתעלם מזה אבל לא לייחס לזה חשיבות

Rinat 789

New member
מצד שני התעלמות תקשורתית זה לא פתרון

להיפך.... אני זוכרת בזמני - שנות ה- 70 / 80 דווקא בזכות הסטיגמא על נושא זה וההתעלמות התקשורתית דווקא בתיכון שבו למדתי היו כמה וכמה תלמידים ותלמידות שכן הלכו על זה או שזה מן סוג של מחאה או שלא הייתי רוצה בכל זאת לחנך את בתי בדרך הישר ולאור שאלותיה אני סבורה שהתעלמות תקשורתית זה לא הפתרון אלא להכליל זאת במסגרת תוכניות למשפחה....

למעלה