איך להסיט את המוח מהסיוטים ללימודים ?

איך להסיט את המוח מהסיוטים ללימודים ?

קשה לי להירדם, תמונות קשות של פציעות גוף משתלטות לי במוח בלי הפסקה כמו שרצים, ומבהילות לי את הגוף וגורמות ללב שלי להימתח. אני לא מצליח להירדם ומרגיש סבל ומחנק, אני מנסה להילחם נגדם עם אוזניות לאוזניים להרצאות שהקלטתי וכל שניה מעביר אחורנית את ההקלטה ללא הרף כי לא הצלחתי להיות קשוב בגלל התמונות בראש. קשה לי ונמאס לי. בא לי לדפוק את הראש בשמשת זכוכית או במים לנער את המוח שהתמונות והסיוטים שמפציצים אותי ייצאו ממני כבר ! איך להסיט את המוח מהסיוטים ללימודים ? [email protected]

שתי המלצות לעזרה עצמית:

כפי שאת ודאי מתארת לעצמך, העזרה שניתן להגיש לך באמצעות הפורום מוגבלת לעצות כלליות בלבד, שיסייעו לך לעזור לעצמך. לצורך עזרה ממשית, יש לברר מהו הגורם לסיוטים, כמה זמן הדבר נמשך, אם יש תופעות נוספות שנילוות לזה ועוד פרטים נוספים. אם מדובר בתופעה שנמשכת לאורך זמן, מומלץ ביותר שתעזרי בגורם מקצועי לפי בחירתך (מתחום הפסיכולוגיה ו/או מתחום הריפוי הרוחני-אנרגטי). בינתיים, אני יכולה להמליץ על שני דברים: 1) תני לעצמך הזדמנויות לשחרר את המתח והכעס. 2) לאחר מכן, נסי להירגע ולהתמקד באמצעות מדיטציה. קיימות מספר דרכים לשחרר מתח וכעס, אפרט כמה מהן (שבמסגרת החוק
): 1- פעילות גופנית נמרצת, כמו: הליכה מהירה, ריצה, מחול אירובי, קפיצה בחבל, חבטות בשק איגרוף ועוד. - צעקות, צרחות ואפילו קללות -- רצוי בשטח מבודד כמו יער, שדה, חוף ים שקט (
זהירות ממקומות מבודדים מדי. אם יש לך אפשרות, עדיף שיהיה איתך מישהו, לפחות בקירבת מקום, או שתודיעי למישהו איפה את נמצאת ומתי). 2- צחוק מאוד עוזר להסיח את הדעת ולהירגע. YouTube או Flix מלאים בסרטונים מצחיקים מכל ז'אנר אפשרי. 3- בשלב זה, השתדלי להתמקד בשחרור המתח, ולא במטלות שאת צריכה לבצע (לימודים). מדיטציה להרגעה עצמית: 1- שבי או שכבי בנוח, בשקט או עם מוסיקת-רקע ניטרלית ורגועה. 2- התחילי בנשימות עמוקות, שאפי מהאף ונשפי מהפה. לאחר מכן, תוכלי לחזור לנשימות רגילות. 3- הרגישי כיצד כל נשיפה של אוויר משחררת אותך מהמתחים, וכל שאיפה ממלאת אותך האוויר ובאנרגיה טהורה ומרגיעה. 4- דמייני את כל גופך נרגע והופך להיות רפוי בהדרגה, החל מכפות הרגליים ועד הקדקוד. 5- דמייני שאת נמצאת במקום רגוע בטבע, שבו את מוגנת ובטוחה. 6- הרגישי כיצד אט-אט משתחרר המתח מגופך, מכל נקבוביות העור, והופך למעין עננה עכורה. 7- הרגישי כיצד את לא זקוקה יותר לעננה הזו של מתחים, את יכולה להודות לה, על ששירתה צורך מסויים אצלך, ולשחרר אותה לדרכה, להתפוגג בסטרטוספירה (או באוקיינוס, או באדמה -- כיד הדימיון הטובה והמועדפת עליך). 8- כעת, תוכלי להרגיש הקלה, תרגישי איך הנשימה יותר קלה והתחושה הכללית יותר טובה. זה לא בדיוק כמו מדיטציה בהנחיה חיצונית, אבל אני מקווה שתוכלי ליישם אותה בעצמך (אם לא מצליח בפעם הראשונה, נסי לתרגל כמה פעמים). שחרור מתח ומדיטציה (או כל טכניקה אחרת להירגעות) מומלצים לביצוע לעתים קרובות או לפי הצורך (כלומר, לא רק באופן חד-פעמי). נסי לחזור להתמקד בלימודים לאחר שתורידי מעט את רמת המתח, תוך הקפדה על הפסקות. בהצלחה
.

תודה לך

תודה רבה על התרגיל שנתת. אני איישם אותו. האם אוכל לתקשר עם חוצנים שירפאו אותי ? אני אפרט קצת על עצמי ביתר פירוט. חווית לפני 13 שנה אירוע טראומטי אלים על רקע לאומני, כשלפני כן לא חוויתי בילדות אירוע אלים שכזה. אולם, גם בילדות המוקדמת (גילאי 6 עד 9) הייתי נוטה לסיוטים בלילות, אם כי לא חווית אירוע מוות אצל קרוביי שיצדיק זאת וגם לא חוויתי אירוע אלים בילדות אבל היו סיוטים לפעמים בלילות בילדות המוקדמת. כבר 4 שנים שאני מטופל בנט"ל (עמותה שהוקמה על ידי אישה טובה ששמה יהודית יובל-רקנטי) בשיחות ובנוגדי דיכאון פלוטין... אבל בחודש האחרון קרו אירועים שהשפיעו עלי לרעה. לפני זמן מה, נהרג מייקל ג'קסון ולקחתי זאת קשה. ולפני שבועיים נפטרה אישה שכאשר הייתי ילד היו לה עיזים וכיון שהיו לי פצעים בפה אימי לקחה אותי אליה והאישה נתנה לי חלב עיזים ומאז אנחנו אוהבים אותה וכואב לנו עליה מאוד. ביום ראשון הזה, אימא נפלה בדרכה לעבודה וכשראיתי אותה מתפתלת מכאב ואת פצעיה הלב שלי נקרע ונמתח ולא יכולתי לקום מהרצפה כי הלב שלי נמתח ממש כמו יצא מחוץ לחזה. והתמונות חזרו בלילה ולא נתנו לי לישון. אני סובל מהפרעת קשב מסוג ADD כנראה מהילדות ויש לי קיבולת זיכרון עבודה מוגבלת ואובחנתי כבעל לקויות למידה. אני מנסה להילחם בכל הסבל באמצעות למידה ובאיבחונים הומלץ לי להקליט את השיעורים וכך אני נוהג לעשות. אני מקליט את השיעורים, וכיוון שיש לי קשיי קשב אז אני מעביר את ההקלטה אחורנית כי לא הצלחתי להקשיב ולפעמים קורה שאני מעביר אפילו 10 פעמים אחורנית את אותו משפט שהמרצה אומר. זה מתיש מאוד ואני לא נבחן על המבחנים מפני שאני לא סטודנט מן המניין שעלי להיבחן אלא אני לומד בכיתה כדי לשקם את עצמי מפני שלימודים משקמים אותי. באמצעות הקשיים בלימודים אני נלחם נגד הטראומות והמצב הנפשי כי אני אוהב את מה שאני לומד, ואם לא אלמד אז אשתגע. גיליתי משחק באינטרנט שבאמצעותו אני נלחם כנגד הקשיים בקיבולת זיכרון העבודה שלי, וככל שאני משחק בו יותר אז כך אני נלחם גם נגד הסיוטים. בלילה בסוף הצלחתי להירדם מאוחר, ובבוקר שיחקתי במשחק הזה. ניסיונות שיפור היכולת הקוגניטיבית שלי מביאים אותי למצב שאני מרכך את הסבל הנפשי מכל התמונות הזוועתיות שמשתלטות אצלי במוח (פצעי גוף של אימא והרבה פחדים ממוות של אנשים קרובים לי). לפני שעשיתי אבחונים ללקויות למידה הכחשתי לעצמי שיש לי בעיה תפקודית, אבל נדהמתי כיצד מאבחנים דידקטיים מצליחים לזהות איך המוח רגיל לזכור ולתפוס דברים ממשימות העתקה וכך התקרבתי לעצמי במובן זה שנעשתי מודע יותר לקשיים שלי. דרך הקשיים בלמידה "הסכמתי" להיות מודע לעצמי. ההתמודדות שלי עם קשיי הלמידה מהווים השתקפות נקיה, טהורה, אובייקטיבית לאומדן מדוייק של התפקוד שלי ואני משקם את התפקוד שלי באמצעות התמודדות עם קשיי הלמידה שלי. אני מאמין שביום שאתגבר על קשיי הלמידה, אוכל גם לתפקד ולעבוד. אודה מאוד אם תתנו לי הפניה למשחקים ו/או תרגילים לאימון יכולת זיכרון העבודה שככל שמתרגלים יותר כך אפשר להגדיל את יכולת זיכרון העבודה לזכור כמות גדולה יותר של פריטים מאשר בלי אימון.

בבקשה ../images/Emo140.gif

ראשית, יפה מאוד שאתה מוצא דרכים לעזור לעצמך, זה מעיד על חוסן נפשי וכוחות רצון. שנית, כולנו יכולים לתקשר וכולנו עושים זאת, במידה זו או אחרת, בעיקר בזמן השינה. תקשור ייעודי עם ישויות אור, חוצנים ו/או אחרים, מומלץ לבצע בעזרת מטפל/ת מקצועי/ת לפי בחירתך. כל אירוע שקורה לנו בחיים נובע מבחירה של הנשמה, לפני שהתגשמה בגוף הפיזי, שנועדה לאפשר לנו לפתח כוחות נפש מסויימים. אירועים קשים וטראומטיים נועדו לדחוף אותנו להתפתח (מבחינה נפשית-רוחנית), גם אם כאשר חווים אותם, קשה להסכים או אפילו להבין זאת. מסיבה זו, אף טיפול, כולל נפשי-רוחני, לא פוטר אותנו מהתמודדות ולקיחת אחריות אישית. אני ממליצה שתתייעץ לגבי תרגילים לאימון הזיכרון בפורום תמיכה למבוגרים - AD(H)D, שמתמחה בתחום (כפי שכבר עשית). תחום היעוץ הרוחני יכול לסייע להתמודדות עם הבעיה ולהבנתה ברבדים האנרגטיים, הרגשיים והקארמתיים, אבל אינו מהווה תחליף לטיפול רפואי או פסיכולוגי שמתמקד בהפרעת הקשב. טיפול נפשי-רוחני מהווה טיפול משלים, בנוסף לפיתרונות הממוקדים יותר. אני משוכנעת ששני התרגילים שהצעתי בתגובתי הקודמת יוכלו לסייע לך להתמודד, אבל הם מומלצים בנוסף לטיפול הרפואי, לשיחות ולתרגילים לאימון הזיכרון ויכולת הריכוז.

franse

New member
תגיע למרפאת חוצנים לבדיקה.

רוב הסימפטומים שלך מתאימים למי שהותקף על ידי חוצנים רעים. מישהו פרץ לך למוח והוא מזרים לתוכו תמונות זוועה שלא קשורות לחיים שלך. על הדרך הוא גם מטריף את מערכת העצבים שלך וגורם לתגובות לא פרופורציונאליות כלפי אירועים חסרי חשיבות.

the breezer

New member
האם יש מוטיב או תמונה חוזרת בחלומות בהקיץ?

אני אשמח לדעת האם יש תמונה מסויימת, אובייקט מסויים או מוטיב שממשיך לחזור ולהפריע לך. אם כן, אתה מוזמן לכתוב לי לכאן, אם אתה לא מרגיש בנוח - אתה יכול לכתוב לי גם לפרטי. תודה.

למעלה