איך להתיחס למה שקורה

דורית1210

New member
איך להתיחס למה שקורה

כאשר אני מבקשת מבעל עזרה -הוא קורה לי תלותית,לא יודעת להסתדר. מבקר אותי לגבי חינוך הילדים. לשאלה שלי :איפה היית כל השנים? הו עונה : סמכתי עלייך. בבית לא נותן כלום מעצמו. ישלציין כי לגבי פרנסה הוא מגלה אחריות אך גם אני עובדת. לא נעים לבקש ממנו עזרה מסוימת כי את יכולה לחטוף צעקות ממנו ןבואתה נשימה הוא מתיחס במלוא תשומת הלב לאישה אחרת שנמצאת בסביבה . אם המצב מאוד מתסכל אותו הוא גם מקלל. הוא יכול לומר אני מאוד מעריך אותך.אז איך זה שהוא מקלל,צועק,מתעלם מכך שאני רוצה אותו בקרבתי סתם לשבת לפטפט איתו ? אני מרגישה נוח רק בחברת אנשים בעלי נועם הליכות. והכרתי אחד כזה .הקשר בנינו היה מקסים אבל לא התפתח כי שנינו נשואים ולא בנויים לבגידות .קיים רק ערןץ טלפוני לעיתים להתיעצות או יום הולדת . אבל מאוד התגעגעתי אליו. אני כועסת על עצמי שכאילו בגלל הקשר הזה לגמרי התנתקתי ממה שהיה לי. .הבנתי שאין טעם לחלום וניסיתי בכל כוחי להשקיע בבבית . אבל אופס-שוב ביקורת בשל חפץ שנשכח ולא במקומו הראוי לו .אני כעסתי והוא קילל. מה עושים ? האם יש כאן אלימות או הדרדרות של המצב ? אציין גם שמתחילת הנישואים היה זה קללות ןהשפלות

שלום לך

לא קל לי לענות לשאלתך.באופן כללי, קללות, צעקות וגם התעלמות מהצרכים של בן/בת הזוג מוגדרים כאלימות. האם המצב התדרדר? אני לא מכירה אתכם ואני לא יודעת להגיד. אך האם כל אלה באמת חשובים? האם הגדרות של המצב/בעיה/קושי מביאות לפתרון?! אני חושבת שלא. את מתארת אי נחת רבה מהיחסים עם בעלך.במצב זה, להבנתי, יש כמה אפשרויות: 1. לאפשר למצב להמשך כך. להמשיך לחיות באי הנחת. 2. לדבר עם בעלך על אי הנחת שלך ועל מדת החשיבות של הקשר הזוגי בעינייך. להציע לו ללכת ביחד לייעוץ זוגי. 3. ללכת לבד לייעוץ כדי לברר לעצמך שאלות מהותיות לגבי החיים שלך, איך את רוצה שהם יראו, מה את מוכנה לעשות בשביל זה, איזה מחירים את מוכנה לשלם ועוד. שתי האפשרויות האחרונות עשויות להוביל לשינוי. האם את רוצה באמת בשינוי? האם את רוצה להשקיע ביצירת שינוי? לא נתן לדעת בתחילת הדרך מה יהיה בסופה. לא נתן לדעת מה יהיה השינוי. אבל אם לא תעשו/תעשי שום צעד את נשארת באפשרות הראשונה. האם זה סביר מבחינתך?

דורית1210

New member
למלדה

תודה ,ואני אמשיך עם עצתך לטפל לחוד. האם אפשר לכתוב לך במסרים ? אשמח מאוד

למעלה