איך להתנהג ??

talitush2

New member
איך להתנהג ??

שלום לכולם,
בעקבות כל פרשיות ההטרדות המיניות, עלתה אצלי המחשבה על המעגל הקרוב של אותם אנשים מואשמים. כווותי למשפחה הקרובה, חברים קרובים וכו' של אותו אדם המואשם. הם הכירו עד היום אדם אחר (לפחות בעיניהם ולדבריהם) ולפתע פתאום כולם מוקיעים אותו, מאשימים, משמיצים וכו'.
איך אמורים להתנהג החברים של אותו מואשם? הרי עוד לא יודעים מה נכון ומה לא, וכולם כבר שופטים ודנים. להתקשר אליו? אולי עדיף שלא כדי לא להביכו?
להתעלם? לא להתעלם?

לנו היה לפני כמה שנים מקרה דומה של חבר שהיו שמועות שהיה מעורב במקרה שחיתות פעוט יחסית במקום העבודה. לא ממש ידענו מה לעשות עם זה.
לדבר איתו על זה? להתעלם?
מאחר שגרעין החברות הוא שלי עם אשתו, התקשרתי אליה. כמובן שהיא הכחישה הכל וטענה שתפרו לו תיק. אולי כן ואולי לא. האמת שעד היום אני לא ממש יודעת את הפרטים. הוא כבר לא עובד באותו מקום ומאז לא דיברנו על זה.

נהגתי בסדר? לא בסדר?
פעמים רבות אנשים לא יודעים איך להתנהג מתוך מבוכה, ובדיעבד מסתבר שציפו מהם להתנהגות שונה לגמרי.

לדעתי פעלת כראוי...התנהגת כחברה ולא כמו שופטת או חוקרת...

זה גם לא מתפקיך..
&nbsp
אני מודה שאם היה מדובר בהטרדה מינית, אין לי מושג איך הייתי פועלת..
אני מאוד רגישה לנושא ונוטה להאמין לקורבן...אבל לפני כמה שנים נתקלתי במישהי ששיקרה וכמעט הרסה את החיים של מישהו..
&nbsp
הוא כמעט פוטר, אישתו כמעט עזבה אותו וכמעט התחילו משפט עד שלבסוף היא הודתה שהמציאה את הכל...מאז הפכתי לחשדנית יותר...
&nbsp
נראה לי קצת מוזר ויש לי הרגשה שיש נשים שמנסות לרכב על הגל הזה של ההטרדות...
&nbsp
בקיצור....
המצב הזה מצד אחד משמח שפתאום אנשים שעברו הטרדות מיניות מתחילים לדבר על זה אבל אני מודה שזה פשוט מפחיד וממש מעציב אותי...

אני התעלמתי

בעלה (לשעבר) של מישהי שאני מכירה (אימא חופפת גילאי ילדים) נכנס בזמנו לכלא בגין עבירות מרמה או גניבה, משהו כזה.
לא ידעתי איך להתנהג. כל פעם שאני פוגשת אותה (ופגשתי) לשאול אותה לשלומה על אמת? לשוחח על המורה שולה? לשאול איך הילד שלה עבר לחטיבת ביניים? באמת שלא ידעתי.

הנחתי שבמילא היא תתן רק את התשובות המתבקשות, לא רציתי להעיק עליה עם שאלות שאולי חזרה על התשובות 1000 פעם, ואולי הן חטטניות עבורה, לא רציתי להביך אותה.
או את עצמי?
בכל אופן בחרתי להתעלם ולנהל שיחות חולין סתמיות.

אחרי שנים ,ואחרי הגירושים (כן, זו הייתה הסיבה) היא אמרה לי מתי שהוא כבדרך אגב שאף אחד לא דיבר איתה על איך היא מרגישה כשהוא בכלא, ועל ההונאה וכו...

אז לך דע- מה נכון ומה לא נכון ביחסים עם אנשים.

אגב- תקף גם לגבי הטרדה מינית.

לדעתי יש הבדל בין עבירות מרמה קלות במקום העבודה

לבין פשעים אחרים.

אם מדובר בחברים טובים (או בני/בנות זוג של חברים טובים), אז אם אגלה שמישהו שעובד בחברה גדולה מעל בכספי ההחברה, אני לא חושבת שאנתק קשר איתו.
אם אגלה שהוא גנב משכנתו הקשישה - לא אהיה מסוגלת להמשיך איתו בשום קשר שהוא.

אני חושבת שאני הייתי עושה כמוך. לדבר עם האישה, לא לטאטא מתחת לשטיח. ולהרגיש מה מתאים להם - יש כאלה שמתאים להם שחברים טובים יתעניינו וישאלו מה קורה במשפט. ויש כאלה שמתביישים ולא רוצים לדבר על זה בכלל.

mykal

New member
נראה לי שהצפת בעיה

מורכבת, לא פשוטה, שמכילה לא רק את הדוגמאות שהעלו כאן,
אלא הרבה מצבי חיים. (למשל--בשבעה--כמה משפטים טפשיים נשמעים?!
שהאומר אותם חושב שהוא ממש חכם, ולא יודע כמה מכאיב)
לא נראה לי שאפשר לדעת מה מתאים לומר למי במצבים מביכים--
ויתכן מאוד שלו היינו אומרים או מתענינים או משתפים,
אז לאחר זמן היינו מבוקרים על האמירה.
המסקנה שלי--אין אפשרות לתיאום ציפיות--גם שאלות נייטרליות עלולות להשמע אחרת, אין נכון או לא נכון. החכמה, בעיני, היא רק לשמור על קשר,
לאפשר לדעת שאנחנו שם בשביל המתמודד, --בהכי מעט חיכוך מילולי או מתערב.

למעלה