איך למנוע ירוקת בכלי מים לחתולים הגינה

יש לי לא מעט חתולי גינה, ואני משאיר להם מים בכלי פלסטיק (קופסאות 2 ליטר ״חד פעמיות״).
הבעיה היא שאחרי כמה ימים הכלים מתמלאים בירוקת, מן הסתם מאדמה וחלקי צמחים שנופלים לתוכם. אני שוטף ומנקה (לפעמים עם סבון) וזה עוזר ליום, ושוב מתמלאים בירוקת.
מכיוון שקצת נמאס לי להחליף קופסאות כל שבוע (זה המון פלסטיק שהולך לפח) חשבתי אולי לשים חומר מונע ירוקת במים.
יש חומר כזה שאינו רעיל לחתולים (ולחיות אחרות ששותות מהמים)?

KITCAT6

New member
יש לי לא מעט חתולי גינה, ואני משאיר להם מים בכלי פלסטיק (קופסאות 2 ליטר ״חד פעמיות״).
הבעיה היא שאחרי כמה ימים הכלים מתמלאים בירוקת, מן הסתם מאדמה וחלקי צמחים שנופלים לתוכם. אני שוטף ומנקה (לפעמים עם סבון) וזה עוזר ליום, ושוב מתמלאים בירוקת.
מכיוון שקצת נמאס לי להחליף קופסאות כל שבוע (זה המון פלסטיק שהולך לפח) חשבתי אולי לשים חומר מונע ירוקת במים.
יש חומר כזה שאינו רעיל לחתולים (ולחיות אחרות ששותות מהמים)?
הירוקת מתפתחת מהר יותר בשמש. זה צמח (נדמה לי שאכן אצות כפי שנכתב כאן) וכדי לשגשג הוא צריך אור. ככל שהכלי יהיה במקום יותר מוצל, כך תהיה פחות ירוקת.
גיליתי גם שכשהכלי הוא שקוף הירוקת מתפתחת מהר יותר משום שקרני השמש נכנסות לא רק מהחלק הפתוח (כלומר לא רק מלמעלה) אלא גם מכל צידי הכלי. כלומר מכל הכיוונים. לכן התחלתי לשים כלים שאינם שקופים. למרות שבמקומות ששכנים עלולים להעיף את הכלים אולי באמת עדיף לשים כלים שקופים כדי שימשכו כמה שפחות תשומת לב.
אני חושבת שהחלפת מים כל יום ושטיפת הכלי במים לפני שממלאים שוב, יכולה להועיל מאוד.

ראיתי שכתבו כאן מי מזגנים. היו פעם הרבה מאוד מאמרים וגם יצאה קריאה של תנו לחיות לחיות, לא לתת לחתולים מים ממזגנים משום שזה מים מזוקקים. אין בהם את המלחים והמינרלים שיש במים רגילים. וחתולים רבים מתים מזה. הגוף זקוק למלחים ומינרלים מסויימים (אשלגן וכו), וגוף של חתול זקוק לכך עוד יותר.
(ומלח שולחן לא יכול להחליף את המלחים והמינרלים שיש במים רגילים, למקרה שמישהו ישאל. כיאלה שני דברים שונים ולא קשורים).

גורדיאן-II

Active member
בעיה ידועה ושכיחה מאוד. הנבגים של הירוקת נמצאים באוויר בכל מקום וכל כלי עם מים מתאים להם.
אין מה לחשוב על 'חומרים' מכל סוג בכלי לשתיה של חתולים, מה שיכול לפגוע בירוקת בהכרח יפגע גם בחתולים, ולא חשוב מה המוכרים יספרו עליו.
הפתרון שלי:
מצאתי כלי עגול (בלי פינות), כך קל יותר לנקות אותו - אגב, לא קניתי, המון דברים כאלה מושלכים בערימות איסוף אשפה ציבוריות וכאלה.
ליד הברז ממנו אני ממלא את הכלי השארתי סקוץ' משומש, והיות והכלי עגול מספיק סיבוב קטן עם הסקוץ' והוא נקי מירוקת.
עוד משהו: אין טעם להשתמש בסבון, הוא לא משפיע על ירוקת (היא לא שומנית) וזה משאיר במים טעם לוואי שהחתולים רגישים מספיק להרגיש אותו.

אלישבע777

Well-known member
הירוקת היא טבעית ואינה רעילה. אלו הן אצות המתפתחות במים, כשהן מתרבות מאד אנו רואים אותן,
אבל הן נמצאות גם כשאנו לא מבחינים בהן. רצוי לשים את כלי המים בצל כבד, אם יש מקום כזה, אולי זה יפחית מעט את הירוקת.
אני שמה כלי מים במרפסת ושם יש שמש מתפתחת ירוקת ולא נראה לי שזה מפריע לחתולים שלי, רק לי... כי זה אומר שהגיע הזמן להחליף את המים, הירוקת לא מסוכנת אבל חיידקים שמתרבים במים (שאותם לא רואים), אולי יכולים להיות יותר בעייתיים. אם אפשר למצוא מקום שבו המזגן מטפטף תמיד, המים ימלאו את הכלי. יגלשו ויתחלפו ללא ירוקת רבה. עלינו להתנחם בעובדה שלחתולים מערכת חיסון מעולה. לא סתם הם חיים ברחוב ובפחי אשפה.

dimitrygo

Active member
מנהל
תשים את המים במקום הכי מוצל שיש, כך ירוקת ממפתח בקצב איטי יותר.

תודה על התשובות, אני אמשיך לנקות את הכלים כמה שאפשר ולהחליף אותם בתכיפות.

למעלה