איך מגיעים ללפיד מירושלים?

moi25

New member
איך מגיעים ללפיד מירושלים?

אני אמורה להתחיל לעבוד שם... מישהו יודע? תודה!!

עם אוטובוס של סופרבוס

הקווים של סופרבוס שיוצאים מירושלים לכיוון קריית ספר (מודיעין עילית) יש להם תחנה בכניסה ללפיד. מהכניסה הולכים ברגל. ראי התחנות באתר המצורף.

ניר ש2

New member
לmoi25

שבוע טוב. היישוב לפיד הינו יישוב יהודי קהילתי ,אשר מעורב מבחינת האוכלוסייה, ישנן רוב של משפחות מסורתיות וחילוניות , ישנן משפחות דתיות וישנן גם משפחות שאפשרי שהגדרתן לא ממש אפשרי, מה שבטוח אל תיקח/ תיקחי את כל מה שאת/אתה קוראים כאן ונחשפים אליו כעובדה מוצקת מכיוון שקיימים הרבה טרולים וחסרי כבוד אצלנו בפורום לצערי, לכן דעות רבות כאן אשר אין בהן ממש צל של אמת קח/קחי בעירבון מוקבל. בכל מקרה שיהיה בהצלחה ושבוע טוב

אירילה

New member
תקנון הפורום לאלה ששכחו

הבעת דעות לגיטימית ביותר ,לחופש הדיבור מאידך ישנם סייגים בפורום ,לא אחת הזכרתי כאן לגולשים כי אין להשתמש בביטויים לא הולמים ,לא תהיה פגיעה אישית או האשמה אשר יש בה מן הוצאת דיבה או הוצאת לשון הרע ואשר עלולה לגרור את פורטל תפוז לתביעות משפטיות ורק בימים האלה נדונה סוגיה דומה בבית המשפט על הוצאת לשון הרע בשל פירסום הודעה של גולש. התלהמות בבקשה בפורום אחר , לא כאן. תודה על תשומת הלב.

baraka5

New member
את מדיניות השתקת הפיות שלך

אתה יכול ליישם כמה שתרצה , לא פלא שהפורום הזה הפך לחתיכת שממה נידחת . אתה יכול להמשיך ולאיים עליי בהודעות פרטיות כמה שתרצה על חסימה של הניק שלי . מי כמוך יודע שאם איחסם על ידך איכנס שוב על אפך וחמתך בניק אחר . לפיכך אני מציע לך להפסיק את ההתנהלות הדיקטטורית שלך כאן , אולי אם תלך מכאן ( ואני בעד ) כפי שהוצע כאן לא מזמן הפורום יהפוך למשהו דינמי חי ופעיל . אתה הבנת את זה אדון אירילה ?

adi os

New member
לניר ש2/ moi25

הישוב לפיד הוא ישוב חילוני כפרי קהילתי הוא פתוח לכל הדתות, הזרמים והעדות במדינת ישראל כל עוד כל אחד חי על פי אמונתו ודרכו ולא כופה אותה על האחר, ישנם במדינת ישראל ישובים שמוגדרים יהודים דתיים שחילוני לא יכול להתגורר שם ישנם ישובים שמוגדרים יהודים מעורבים בהגדרתם, שכל אחד רשאי לחיות את חייו אבל צריך גם להתחשב בצרכיו של האחר, גם באופן ציבורי וגם באופן פרטי. וישנם ישובים חילוניים כמו לפיד שכלם רשאים להתגורר בהם,והתושבים בהם מחויבים לשמירה על מה שמוגדר זכויות אזרח ותושב במדינת ישראל. עד היום הסטטוסקוו הזה נשמר בלפיד. אני באופן אישי מפרגן לקהילה הדתית בלפיד ורואה בה נתבך חשוב בישוב ולא הייתי רוצה שהיא תעזוב לישובים דתיים אחרים בסביבה אבל מאידך ,אני מקווה שהציבור הדתי ישכיל לא להפר את האיזון הנוכחי ע"י בניית מקואות ובתי כנסת מיותרים ולפיד תהיה סמל לאיחוד קהילות ולא הפרדתם

ניר ש2

New member
לadi os

ידידי היקר, אינני בקיא בעל סוגי היישובים הייקמים בארץ ,שהאמת עניין זה קצת נשמע תמוהה אך גם יש בו היגיון, רק שאני מכיר יותר קיבוץ וכאלו שמזוהים עם חילוניות, אך יישוב חילוני כפרי קהילתי?? איפה בדיוק זה רשום שאני אדע? האמת שלא משנה ההגדרה, באמת שלא, מה שמשנה זה שתעמוד מאחורי מילותייך באמת ובתמים, מכיוון שאם אנו חיים ביישוב חילוני כמו לפיד שכולם רשאים להתגורר בו והתושבים מחויבים לשמור על זכויות האזרח והתושב במדינת ישראל (ישנם יישובים או ערים אשר לא מחוייבים לכך???!!), אז קיימת כאן אצלך חוסר החלטיוות וחס וחליליה על תיפגע אלא אני אומר לך את האמת, מה זה משנה אם אתה חילוני דתי או מסורתי, כולנו בני אדם ולכולנו יש צרכים וזכויות, אז על איזה סטטוס קוו אתה מדבר? אם אתה באמת תומך ולא רוצה שיעזבו את היישוב הקהילה הדתית אז אדרבא תמוך באמת ולא רק על פניו, הם צריך מקווה ולא מקוואות כמו שכרגיל יש לאנשים נטייה לנפח דברים ועל איזה בית כנסת מיותר אתה מדבר? על בית הכנסת של התימנים? בית כנסת שקיים בעקבות שתי סיבות 1- עקב צפיפות וחוסר מקום שהיה בבית כנסת הישן שהיה מלא בשבתות עד אפס מקום ושלא נדבר על חגים ועל כן מזל שהיה לתימנים בית כנסת שלהם וכמובן שכולם מוזמנים אצל כולם בכל רגע וכל מקום . 2- הנוסח השונה והתפילה, שכן לא תלך לשחק כדורסל במגרש הכדורגל מגרש הדשא ביישוב ,נכון?? זה פשוט לא מתאים? אז מי קווה שמגרש דשא שאני בטח לא משתמש בו ,אבל משלם עליו כמו כולם כן מתאים לצרכי התושבים ביישוב? אני בעד דווקא אהבתי את הרעיון, אז מה כה שונה בצרכים של הקהילה הדתית ביישוב למקווה? או בקהילה הדתית תימנית ביישוב לבית כנסת? ישנן הרבה דוגמאות לצרכים ביישוב שמולאו אז אנא אם באמת ובתמים אתה מעוניין באחדות ולא הפרדה, כנס לאובייקטיביות ותגיד לי אם אחרי למעלה מעשור שהיישוב קיים , זהו מה שמפר את השקט, בניית מקווה ליהודים ובמיוחד לנשים שמחויבות ללכת למקווה???? מקווה שהבנת את המסר ותיקח רגע למחשבה וכמובן שקיבלת הכל ברוח טובה יום טוב

ניר ש2

New member
אופס

סליחה על טעויות הכתיב שיצאו לי (-: ככה זה שמתעוררים מאוחר

TakeOne

New member
שאלה לניר

במידה ותתארגן בישוב קבוצה של תושבים, שתבקש לקיים בבית הכנסת תפילות ברוח רפורמית: האם תהייה להם אפשרות כזו? ולהבדיל, במידה ויתארגנו בישוב כמה משפחות של יהודיים משיחיים - אנשים שמאמינים גם בתנ"ך וגם בברית החדשה (ישו), האם תסכימו שהם ישתמשו בבית הכנסת לצרכים שלהם, או שנצטרך לבנות להם עוד בית תפילה? עד כמה אתה פתוח למי שמאמינים או חושבים אחרת ממך?

nrotem

New member
אגב, התארגנות של קבוצה רפורמית זה רעיון לא רע

למעלה