איך מעלים את הנושא?

איך מעלים את הנושא?

לפני כמה זמן יצא לי לשוחח עם בעלי, אהבת חיי, על מה היה קורה אם הוא היה מספר לי שהוא שכב עם מישהי אחרת. את הנושא הוא העלה, לא אני.

אמרתי לו שלא היה קורה כלום, והשיחה התגלגלה ל'למה אנשים מפרקים חבילה'. שנינו הסכמנו שזאת לא סיטואציה שבגללה צריך לפרק את החבילה, ושיש פרמטרים אחרים שהם הרבה יותר קריטיים. וריגושים, טוב, ריגושים זה כל כך חשוב.

אנחנו הרי חיים פעם אחת, ואמרתי לו שאני לא רוצה שנגיע לגיל מסוים שבו כבר יהיה מאוחר מדי לעשות כל מה שרצינו, ונחשוב 'חבל שלא עשינו כשיכולנו'.

בקרב חברותיי, הגישה הזאת לא מקובלת (אחת הזדעזעה עד כלות נשמתה, והשניה אמרה שהיא מעדיפה לבגוד ממה שלחלוק אותו עם מישהי אחרת, או שהיא פשוט לא תדע על זה)

ואני, באמת באמת, סך הכל רוצה שיהיה לו טוב. ואם הוא העלה את הנושא, זה מן הסתם עבר לו בראש. כמו גם חזר על המשפט: "יש אנשים שחיים בזוגיות פתוחה וזה עושה להם טוב". ואני מאמינה שזה נכון כי בסך הכל, מי אמר שאנחנו חייבים לאהוב רק אדם אחד? וזה לא אומר שאנחנו לא אוהבים את האדם השני פחות..

נראה לי שלאחרונה זה יותר ויותר מתחזק אצלו, איך אני מעלה את הנושא וגורמת לו להרגיש יותר בנוח עם זה?

וגם, יש חשש - בכל זאת, ילדים, זוגיות, ניהול של בית ביחד. אני יודעת שאני צריכה להרגיש הכי מלאת ביטחון עצמי בזוגיות שלנו, כדי לדעת שזה לא יפגע בבית, בבסיס, במקום שאליו הכי טוב לחזור לישון בו. אבל זה באמת יכול שלא לפגוע?

לתחזק את נושא השיחה הזאת ...

לא לתת לנושא לצאת מטווח השיחה, היינו להבין בידיוק מה הוא חולם, מה הוא רוצה, רק כך תביני בידיוק על מה הוא מדבר.

אנשים זה משהו מוזר, לא תמיד הם עיקביים, לא תמיד הכול ברור לשני הצדדים באופן מושלם.

להבנתי את השיחה הזאת צריך לערוך שמצב הזוגיות טוב.

ברגעי החסד של הטוב.

להבין ממנו למה הוא העלה את הנושא, האם הוא חושק במישהי ספציפית ? האם יש לו קשר מיני איתה.... ?

להוריד את הביקורת שיש לכול אדם מול שיחה שכזאת בהתחלה, פשוט להקשיב, ולהבין. (את נישמעת בתוך זה, מאוד בתוך זה).

מניח שגם צריך להיפתח מהצד שלך.

לספר על עצמך במובן הזה.

לא לבוא עם הנחתה - אלא עם שאלה. להבנה.

דרך אגב, אם יש מישהן שאסור לחלוק איתן את הנושא זה החברות.

לבטח לפני שאת סגורה, והוא סגור.

יש מישהי שאני ניפגש יאתה פה ושם, לדבריה נשים לא חולקות בגידות, לא מעניקות לחבורת את הכוח הזה עליהן, יש היגיון בשיגעול.

אישוניאיש.
שחולקים, משחררים, אוהבים.

אורי486

New member
איך מעלים את הנושא?

אתחיל מהסייפא של הפוסט שלך, על מנת שנישואים פתוחים לא יערערו את הזוגיות אתם חייבים ביטחון מלא בזוגיות ובנוסף, ולא פחות חשוב, פתיחות מלאה ביניכם על מנת לשוחח ולהתמודד עם קשיים שבוודאי יתעוררו.
אם כבר בשלב זה קשה לך להעלות את הנושא בפני בן זוגך, חוסר האפשרות להעלות נושאים הקשורים ליחסים האינטימיים, שלך ו/או שלו, עם אחרים עלול לגרום לקשיים ולפגום בהנאה שתבקשו לחוות מפתיחת הנישואים.
ומשהו אופטימי, אם תעשו זאת נכון מובטח לכם אשור גדול.

למעלה