איך מקדמים עמותה?

sheisone

New member
איך מקדמים עמותה?

התחלתי להתנדב בעמותה והייתי מאוד רוצה לעזור בקידום האינטרס של העמותה המטרה של העמותה זה עזרה לילדים במצוקה ושכונות עוני והיא פעילה מזה שנים אבל אני מרגישה שיש עוד הרבה מה לעשות רק לא יודעת מאיפה להתחיל אין לי רקע מקצועי כלשהו אבל אני לומדת מהר

ברשותך, כמה שאלות מקדימות...

מה היקף הפעילות של העמותה? (איזורי/ארצי) ההיסטוריה השיווקית של העמותה (מה נעשה בעבר? האם פורסמו כתבות? היכן? מי הכתבים?) האם העמותה מפעילה אתר אינטרנט? באיזו תדירות הוא מתעדכן? האם נעשה שימוש בקידום אתרים? האם העמותה ממותגת? (לוגו, סלוגן, שפה גרפית אחידה, תכנים שיווקיים נאותים...) האם העמותה מוכרת בקרב מוסדות הקהילה - מחלקות הרווחה בעיריות, בתי ספר, כלי תקשורת מקומיים? אילו איכויות מייחדות את העמותה לעומת מלכ"רים דומים? וכמובן - מה היעדים? גיוס מתנדבים? גיוס תרומות? העלאת המודעות בקרב הציבור? גם וגם וגם?

sheisone

New member
אני מבינה שאני צריכה לעשות שיעורי בית

המטרה הינה גיוס תרומות לפסטיבל שמתקיים פעם בשנה פסטיבל שבו מתקיימת פעילות לילדים וכמובן שהמטרה היא לשמח כמה שיותר ילדים מאוכלוסיות שונות האמת שדבר ראשון שחשבתי עליו זה הקמת אתר אינטרנט ויש לי שאלה לגבי זה..האם כדאי להתחיל בדף בפייסבוק כי אז זה יכול להגיע ליותר אנשים?

בהנחה שמדובר בעמותה מקומית -

פסטיבל לילדים המתקיים כאירוע וולונטרי בהחלט עשוי לעורר תהודה תקשורתית באיזור. תוכלי לפנות ל - - אירוע בפייסבוק, כפי שהצעת - מקומונים באיזור הפעילות של העמותה - מהדורת החדשות של הערוץ הקהילתי בטלוויזיה (בהפקת "קודה תקשורת" - 077-5161040) - תחנת הרדיו האיזורי הרלוונטית (רשימת התחנות ופרטי התקשרות) - אתר האינטרנט של הרשות המקומית בתחומה ייערך הפסטיבל - לוחות מודעות עירוניים - מוסדות חינוך ומרכזים קהילתיים - אתר שתיל שכדאי לך להכיר (מאפשר לפרסם אירועים ומודעות אחרות ללא תשלום) - פורומים מקומיים - גם ערוץ המעורבות ב-Ynet עשוי להיות רלוונטי הפעילות התקשורתית צריכה להיעשות לפני האירוע ואחריו - כתבי הודעות לעיתונות. אחת המבשרת על האירוע הקרב (ומכילה מידע אודות העמותה) והשניה מסכמת אותו (לרבות שתיים-שלוש תמונות טובות) תוכלי להציע לתקשורת להגיע לאירוע עצמו, או לפחות לשלוח צלם (אל תתאכזבי אם זה לא יקרה) מכל מקום, דאגי שהאירוע יצולם. מוזמנת להראות לנו את ההודעות שכתבת, אני מניח שלחברי הפורום יהיו טיפים מועילים. בהצלחה,

למעלה