איך מתחילים מחדש?

טוואנדה

New member
איך מתחילים מחדש?

רק עכשיו הבנתי עד כמה הייתי בלחץ לסיים דברים ,ולנסות להגיע להישגים (שאפילו לא הצליחו) אני אפילו לא יודעת מהיכן להתחיל, אני רק יודעת שיש טיפוסים שיודעים מה הם רוצים, יש כאלה שמרוב מחשבות מאבדים את עצמם, ויש כאלה שלוקחים הכל ב-easy, אני מאמינה שאני נמנית עם אלה שמרוב מחשבות ותכנונים איבדתי את עצמי... ואני רק בת 23...(בעצם אני לא יודעת אם זה "רק" אולי זה כבר אמור להיות בשלבים שאני כן צריכה לדעת) יש כאלה שיאמרו "את בסה"כ רק בת 23" ויש כאלה "את צריכה כבר לדעת מה לעשות..." בסה"כ הייתי במסלול דיי טוב רק שכל פעם משהו אחר מתפקשש לי, ומנסיון גם פסיכולוגית לא תצליח לכוון אותי בדרך המתאימה לי כל פעם אני שומעת את המשפט הזה- אולי תקחי לך פסק זמן? אבל אני מרגישה שכל החיים שלי לקחתי פסקי זמן, אז עכשיו אני צריכה לקחת עוד פסק זמן?

צלליתה

New member
ברוכה הבאה טוואנדה

רק בת 23...כבר בת 23...סהכ רק בת 23... את יודעת איך את נשמעת לי? כמישהי שעושה מאמצים גדולים לחיות על פי החלומות של אנשים אחרים. כאילו יש איזו מטרה מאוד ברורה ואת חייבת להגיע לשם תוך פרק זמן מוגדר. אבל זה לא כך. את בת 23 וצריכה להיות מסוגלת לפרנס את עצמך. זה לא אומר שאת צריכה כבר להיות נעולה על המקצוע שממנו תפרשי לגמלאות בבוא הזמן. מותר לנסות, מותר להתנסות, מותר לתהות, ומותר לטעות. אני דווקא לא הייתי מציעה פסק זמן (כי נשמע שאינך מעונינת בפסק זמן). הייתי מציעה לך להתנפל על כמה שאפשר יותר, למצא עצמך בעשית כל מיני דברים מכל מיני סוגים, ומי יודע, אולי פתאום תצמח לך קרירה.

להתחיל מחדש

הי לך קודם כל תעצרי. שבי רגע עם עצמך. מותר לך. בלי לחץ מחר יבוא גם אם לא נזמין אותו. קחי דף ועט. תחשבי. מה את רוצה לעשות הלאה? יש כוון? יש משהוא שאת מאד אוהבת? יש משהוא שאת מאד לא אוהבת? תכתבי. הכל!! כל הכשרונות שאת מאמינה שיש לך, היכולות, הרצונות. עבודה עצמית. פנימית. אני מאמינה שאדם לא נשאר במקום שלא טוב לו. שהחיפוש נובע או מתחושת מיצוי או מתחושת חוסר המיצוי. יש לך אומץ לקום ולהגיד אני רוצה משהו אחר. תחפשי עמוק בפנים תמצאי!! מבולבלת, כן גם אני אז מה? גם אני לקראת התחלה חדשה. את חושבת שאני יודעת מה? לא ממש. אבל בטוחה בעצמי שיום אחד אמצא כי אני רוצה. אנשי מקצוע - טיפול פסיכולוגי הוא ארוך טווח, די קשה להתמודד איתו גם בגלל האלמנט הזה, אבל בהחלט יש בידו לסייע לאדם להתייצב ולעמוד על הקרקע. אבל מנגד - ישנם עוד אנשים מקצוע. ישנם יועצים ארגוניים שמסייעים גם ליחידם, ישנן סדנאות שתפקידן לחזק את הבטחון העצמי ולאט לאט להגיע לאמת שלך. מה שאתה רוצה (לא אחרים). כן את רק בת 23, אני תמיד אומרת שאילו הייתי צעירה יותר עם תובנות של היום היה יותר קל וכבר הייתי מוצאת את מקומי. אלא שצריך גם לזכור ששום דבר לא בטוח ושלעיתים דברים הם זמניים לתקופה מסויימת ותמיד תמיד ממשיכים הלאה. הינה קישור לאתה של אמיר דרור יועץ אירגוני ואישי - מומלץ מאד להכנס amirdror.com ישנם באתר מאמרים ולאמיר יש גם פורום והוא גם מייעץ דרך אימייל בקורס מיוחד שלו. עכבר העיר - עיתון שיש בו מכל וכל המו סדנאות עזרה לכל בעיה כמעט. אני מאמינה שאדם שמחפש אינו מרוצה מהמקום שלו, אבל גם צריך להבין שאין צורך לחפש עד אין סוף כי החיים דינאמיים ומשתנים ושום דבר אינו בטוח שהוא נצחי ואפשר לראות את זה כדבר חיובי, מדי פעם משנים וזה ממש כיף. והכי חשוב - תאמיני בעצמך יום יבוא ותמצאי. בהצלחה לך!!

noa128

New member
ברוכות הבאות טוואנדה ושלהבת

שמחה שהגעתן
אהבתי במיוחד את מה שאמרת את שלהבת, גם לי זו נשמעת שיטה נפלאה "לעשות סדר", פשוט לשבת ולרשום, לבחור יעד-שניים וללכת עליהם. מאד מוכרת לי הנטייה שעליה מספרת טוואנדה להתברבר עם עוד ועוד התחלות ואני מסכימה שפסק זמן הוא לא הפתרון - הפתרון לטעמי הוא ללכת קדימה, ואחר כך (וגם בדרך) לספר לנו איך היא הדרך שלך החדשה
בהצלחה כבר אמרתי?

גריפון

New member
שתי הערות

טוואנדה - אולי שווה לך לעשות משהו שבכלל לא בכיוון של הצלחה... רק בשביל הכף? משהו שאחריו תוכלי להגיד לעצמך הנה, עשיתי סתם משהו טפשי? ושלהבת, ברשותך - ואנא, אל תיפגעי כי לא זו הכוונה - כמי שמתעניין בדברים של אמיר דרור ומעריך אותם מאוד, וטרחתי לומר לו זאת אישית, אני לא חושב שהפרסומות הסמויות האלה מוסיפות לו הרבה כבוד או אימון.

ש ר ב י ט

New member
לאט לאט לך טוואנדה ../images/Emo133.gif

תראי - אני בדיעה שדברים חשובים צריך לסיים עד הסוף - כמו לימודים למשל ורצוי עם הישגים סבירים. כתבת שהיית בלחץ "לסיים דברים" - לא יודעת לאיזה עוד דברים התכוונת וכמה הספקת (בגילך המופלג...). בכל מקרה - נראה לי שכשלא יודעים מה להחליט - לא צריך לקחת החלטה. פשוט מאוד - כי כשיודעים בודאות, אין בעיה להחליט. הכיוון הוא ברור. אז אני לא אגיד לך לקחת פסק זמן , כי אני לא מכירה מספיק את כל התמונה, אבל אני כן יכולה להגיד לך - שאולי את צריכה להבין מה זה "זמן" בכלל בשבילך. מה פשר המירוץ הזה שאת נמצאת בו? (את השתמשת במילה - מסלול) והאם זה בכלל מושג שהוא מובן לך מבחינת הקצב שבו את רוצה שהחיים שלך יתנהלו. כי לזמן יש קצב מסויים וכשאומרים "לזרום" גם מתכוונים לאיזה ריתמוס טבעי של הדברים שצריך לדעת לשמוע אותו בכלל. רובנו רוב הזמן ממש לא זורמים אפילו שנדמה לנו שכן... (דוגמא נפלאה - אני). אז אולי לפני שאת מחליטה מה לעשות , תבררי עם עצמך האם את רוצה בכלל "לעשות" משהו מאוד גדול ובאיזה קצב היית רוצה לנהל את הזמן שלך. ואז אולי יהיה לך ברור יותר האם את: "רק בת 23..." או "כבר בת 23..."

טוואנדה

New member
זה בדיוק העניין

שאף פעם לא סיימתי דברים, תמיד התחלתי במשהו והתחלתי עם כל הנכונות שלי להשקיע בדבר וכל פעם אני מוצאת את עצמי במצב של "זה לא נראה לי/מתאים לי..." בעצם אני יכולה לומר על עצמי שאין לי שום הישג בחיים (אין לי בגרות "זוהרת", בצבא הייתי ראש קטן, ובאקדמיה אני כבר שנתיים וחצי שלמות הולכת לאיבוד, גם מה שחשבתי שייתן לי סיפוק אדיר פתאום נראה לי שהוא בכלל לא מתאים לי) והתחושה הזו מלווה אותי המון זמן הבעיה היא גם כשיש לי נכונות זה מתפקשש...

kisslali

New member
לא הייתה פה פעם טוונדה?

זה מהסרט עגבניות ירוקות מטוגנות, לא? סתם מצלצל לי מוכר, טוב הגיל כנראה עושה את שלו. אחלה ניק בכל מקרה. הרבה הצלחה, ללי

ללכת שבי אחרי ......

בקשר למה שאמרת שאת אבודה באקדמיה כבר המון זמן. נשמע שאת לקראת סיום. הרבה פעמים אנחנו הולכים עפ"י מה שהחברה כביכול מכתיבה. כולם עושים גם אני רוצה. רוצה להיות כמוהם כי ככה זה פועל, ככה אני אתקדם, בלי תואר מי יסתכל עלי? יש בזה משהו, אלא שלא כל דבר מתאים לכולם. לעיתים הכותרת נראית מפוצצת והספר הוא ארוך ומסורבל. גם אני באותו הבוץ. חושבת מה הלאה. אוף אילו ימים קשים. אבל בכל זאת, המחפש מוצא. סבלנות. לפעמים לוקח זמן וזה נראה ביזבוז אבל מי אמר שמלאכת החיפוש קלה? נ.ב. לגריפון - לא עלה בדעתי!!!! לעשות פרסומת סמויה. קראתי מאמרים שלו והם מעניינים ורק רק רציתי להפנות אותה מתוך רצון לעזור. אני אקח לתשומת ליבי. כל טוב

טוואנדה

New member
לקראת סיום?

אני ממש לא לקראת סיום התואר אלא ממש בהתחלה, זה התחיל במחלקה מסויימת שהייתי בה שבועיים, לאחר מכן עברתי למחלקה אחרת (הייתה לי שנה של כישלון ולחץ) ואת השנה הנוכחית התחלתי בשיפורים של מקצועות שלא הצלחתי בשנה שעברה (אפילו לא התחלתי להסתכל על קורסים של שנה ב') ולא נשכח את שנת המכינה שהייתה לי לפני הכניסה לאקדמיה... איזה בלגאן... בכל אופן החלטתי להפסיק ללמוד ואולי גם להתחיל דברים שאני אוהבת לעשות התחלתי להתעניין בפיסול קרמי באיזושהי מכללה בר"ג, נשמע לי סבבה... לילה טוב לכולכם ותודה על התמיכה

למעלה