איך מתמודדים?

איך מתמודדים?

שלום,
לפני מספר שנים אובחנתי כבעלת ADD. אני לא לוקחת ריטלין מסיבות בריאותיות.
מאחר שאובחנתי בגיל מבוגר אין לי שום מסגרת תמיכה שבאמצעותה אני יכולה ללמוד להתמודד עם ההפרעה.
אשמח עם תוכלו לייעץ לי כיצד להתמודד עם שתי בעיות שמפריעות לי.

האחת, איך זוכרים שצריך לעשות משהו?
ניסיתי פתקים, תזכורות, פנקסים... לא עובד. אני לא זוכרת לבדוק אותם.
איך אני מזכירה לעצמי שצריך לעשות משהו כשאני לא מצליחה לזכור / להחזיק מחשבה.
לא מדובר באלצהיימר מוקדם, פשוט הכל חולף מסביבי.

השנייה, איך זזים?
אם אני צריכה לעשות X ואני זוכרת שאני צריכה לעשות X ואני יודעת שזה מאוד חשוב לעשות X ואני מבינה שאם אני לא אעשה X יהיה רע מאוד אז אני עדיין לא אעשה X.
פתאום הכל מפריע ופתאום אני מרגישה צורך לעשות Y וכן אני אעשה משהו עוד מעט. אבל רק עוד כמה דקות. ובינתיים אני כבר עייפה. ולא עשיתי שום דבר.

אשמח לכל הארה.
תודה.

iritki

New member
וואו כל כך מוכר!

מבחינת מסגרת "טיפולית" את יכולה לפנות לאימון אישי (אם תרצי ואת מאיזור המרכז, יש לי מישהו שעשה עליי את הסטאג' שלו ואני ממליצה עליו) ויש גם כל מיני דברים כמו "קווים ומחשבות".
&nbsp
מבחינת עצות פרקטיות:
1. שיטת ה"שכר ועונש" של אני יכולה לעשות משהו כיפי רק אחרי שאעשה את משימה X שאני חייבת והיא חשובה אבל אני לא אעשה אותה אחרת...
2. להתחייב בפומבי על משימות, אפילו קטנות. לי יש חברה שאנחנו עושות את זה אחת לשנייה בווטסאפ: היום אני חייבת לעשות את השיחה ההיא אני אדווח לך כשסיימתי (ואת תנזפי בי אם לא). זה עובד גם בתזכורות, אני יכולה להגיד לה או לבן הזוד: אני צריכה לזכור ללכת לקנות מרשם. גם ברגע שאמרתי את זה בקל רם או כתבתי יש יותר סיכוי שאזכור וגם לא בטוח ב100% שהם יזכרו להזכיר לי אבל הסכויים יותר גדולים....
&nbsp
בהצלחה !

תודה אבל

אני לא יודעת לשים לעצמי גבולות.
חוץ מזה, לא לעשות דבר זה סוג של כיף. גם אם התוצאות כואבות.

zivadina

New member
הפטנטים שלי

א. יש לי יומן שאני כותבת בו כל משימה ואחר כך לא תמיד מסתכלת, אבל לפעמים זוכרת.
ב. גם אני נורא רוצה לעשות דווקא משהו לא דחוף במקום את הדחוף. הטריק שלי הוא להתכונן לכל דבר המון זמן מראש, כך שיהיה לי זמן לבזבז זמן.
קראתי שזה גם פטנט של פרופ' עם הפרעת קשב בארה"ב.

אמנם אני לפעמים אני "חיה בעתיד" בגלל הטריק הזה, אבל בסופו של דבר מצליחה גם לדחות משימות וגם שהן יהיו מוכנות בזמן.

כנראה שאלה הפתרונות שאני צריכה להשקיע בהם

אלו גם המסקנות שלי, רק שהיישום שלי לא משהו.
צריכה לעבוד על עצמי.
תודה.

tsufi me

New member
תוספת לIRITKI

א.סיכרנתי את היומן של המחשב והפל'. מעבר לזה אני משתמשת ביומן של הפל', שמה תזכיר(כולל צילצול) ורושמת בהערות כל דבר שאני עלולה לשכוח וקשור בנושא. במידה ואני משתמשת בתזכיר נייר הוא נימצא או על המקרר או הדלת של הבית או על מסך המחשב(אלו שלוש מקומות שאני בטוח הביט בהם , ועל מסך המחשב המשימה תציק לי עד שהבצע אותה...).
&nbsp
ב. כשאני חייבת לעשות משהוא אני דואגת שיהיה לי אקסטרה זמן לעשות אותו, בדיוק בגלל שאולי אלחץ והרצה לעשות דברים מסביב. למרות שלי אישית מאוד עוזר ליצבוע מנדלות- זה לוקח 10 דקות ולרוב לאחר מיכן אני הבצע את המשימה

למעלה