איך מתמודדים

איך מתמודדים

עם משהו טוב שבא בהפתעה ושקשה להאמין שהוא מציאות? אחרי הרבה אכזבות ומפחי נפש, אנשים שרציתי ולא רצו אותי, קשרים שהתחילו ונראה היה שיש להם עתיד, אבל הם נמוגו די מהר וכבר חשבתי שאין ולא יכול להיות דבר כזה (לי) פתאום הוא בא לי אתמול, בפגישה ראשונה שהיתה מייד כל כך טובה, מלאת עוצמה ותחושה חזקה והדדית של משהו טוב, ששום דבר מן העבר לא דומה לו. זה טוב, זה נפלא. תחושה של חלום מתגשם, התרגשות אדירה (שקצת קשה להכיל אותה) אבל זה נורא מפחיד. ואם אני טועה? ואם יתגלה פתאום שזה לא מה שאני חושבת? ואם זה בסוף לא ילך, אני אפול עוד יותר חזק מקודם. ואיך הולכים נכון עם התחושות מצד אחד אבל לא מסתנוורים, וזוכרים גם להיות שקולים ובוחנים? והאם בכלל ייתכן שזה יקרה לי. ככה? (אמרו לי פעם לא לצפות לניצוצות מייד בהתחלה, וזה כן קרה) פרפרים בבטן, דפיקות לב מואצות תחושת התעלות וגם בהלה גדולה. תעזרו לי להירגע

האגס 1

New member
וגם אם זה לא ילך

לא בטוח שהאי-הצלחה הזאת תגרום כ"כ הרבה נזק. לפחות זה "יכין" אותך לקראת הצלחות נוספות, כשהמצב הזה יהיה לך יותר מוכר מאשר עכשיו. לפחות כך תאמיני שרגע כזה אכן אפשרי. קחי בחשבון שהלחץ הזה הוא קודם כל בגלל שאת לא רגילה למצב כזה מוצלח, אין דבר יותר טבעי מזה שזה ילחיץ. בכל אופן, שיהיה רק בהצלחה.

תהני

אבל תישארי עם רגליים על הקרקע, זאת רק פגישה ראשונה והכל עדיין יכול לקרות. ניצוצות זה מאוד נחמד אבל גם מעוור ולא ממש מאפשר לראות מי יושב מולנו

dana2909

New member
נורא פשוט

מצד אחד נורא כיף , מצד שני מרוב שכיף הקול הקטן שיושב מאחור בראש ומשכנע אותנו שלא מגיע לנו מתחיל לעבוד. אז תסתמי לקול הזה את הפה, יצליח? מעולה, מה טוב מזה? לא יצליח? מצויין, יצא לך לחוות התלהבות מבנאדם, זה לא קורה כל יום. תזרמי עם מה שבא, בלי לחשוב ולנתח מה קרה ומה יקרה, פשוט להנות. מרוב שזה פשוט, זה נשמע נורא מסובך...

אטיוד5

Active member
הכי חשוב - לא לזרום.

כי עצם הזרימה מלחיצה אותך - עובדה. השיטה להרגע היא לחשוב. מה הכי גרוע שיכול לקרות? שתסחפי, שיהיה כיף, שתנסקי, ושאח"כ תבוא נפילה נוראית. עכשיו שקלי מה יותר טוב - להיות ברכבת ההרים הזאת או לוותר עליה ולהמשיך במונוטוניות? דבר שני - ככל שמתרבות הנפילות הן נעשות פחות מפחידות. דבר שלישי - לא בהכרח באה נפילה. לדעתי אין לך הרבה ברירה, את חייבת לנסות. נכון שעל כל עשר אכזבות באה רק הצלחה אחת. אבל בשביל ההצלחה האחת הזאת כדאי לעבור את כל עשר האכזבות. ואחרון חביב - כל אור חזק מסנוור. רק מה, לפעמים זה עושה טוב להסתנוור.

תודה לכולכם

עזרתם לי לחשוב קצת (חשבתי המון. חלק מזה בזכותכם) בינתיים אני בספק אם העסק ימשיך (סיפור מסובך) אבל אתם בהחלט צודקים: חויה שצריך לתת לה לקרות, ולעבור אותה בין אם סופה יהיה טוב או לא

למעלה