איך מתפקדת מערכת החינוך אצלכם?

ק א סי

New member
איך מתפקדת מערכת החינוך אצלכם?

אצלנו קול דממה דקה. כלום. כל מחנכת/גננת התקשרה פעם אחת לכל ילד לפני 3 שבועות וזהו, יצאה לידי חובה. המורות שמו באתר בי"ס ים של דפי עבודה וזהו, יצאו לידי חובה. יש מקלטים בבתי הספר. יש גני ילדים ממוגנים, אבל לא היתה שום מחשבה לקיים, אם לא לימודים חלקיים, אז לפחות מפגשים חברתיים לילדים שמשתגעים בבידוד בבית. כשדיברתי עם המחנכת (שנחשבת בין הטובות בביה"ס) היא אמרה לי "הנחיות פיקוד העורף". זה הכסת"ח. אבל האומנם? שמעתי שבמקומות אחרים היו יוזמות ועשו משהו למען הילדים. אז מעניין אותי איך זה אצלכם? רוצה דוגמאות שאוכל להציף למעלה, אולי להעיר מישהו (כי כל הזמן אומרים שתוך כמה ימים זה נגמר ועדין לא רואים את הסוף).

Shampile

New member
אצלנו יש גנים עד 13:30

מרבית הגנים במועצה ממוגנים. כאלה שלא - צורפו לגנים אחרים באותה שכבת גיל. בנוגע לבתי ספר - אין לימודים. יש פעילות בכל ישוב לפי חלוקת שכבות במקלטים, בתאום מלא עם מערכת החינוך של המועצה. כיתות יא' יב' - לימודים לקראת בגרויות במסגרות חלופיות. בסך הכל אני יכולה להגיד שמערכת החינוך אצלנו (אשכול) עובדת 24 שעות ביממה, מסביב לשעון, בשביל לנסות ליצור מסגרות לימודים חלקיות.

לא עובד

הגנים עובדים עד 12:30 עם מקסימום 10 ילדים שהוריהם שייכים לכוחות הביטחון רופאים וכ' בתי הספר מושבתים

מאיו

New member
הגנים חזרו לעבוד במתכונת חלקית

בכל יום 1/2 מכמות הילדים משעה 8 ועד אחת. כיתות א' חזרו ללמוד במקלט של בי"ס שאר הכיתות מקיימות מפגשים עם המורות, בכל פעם 1/2 כיתה. ביום א' אור מוזמן למפגש בבית של אחד הילדים

בו2ית

New member
גן- יש יום כן יום לא

כי הם נמצאים כל היום במקלט, ורק חצי מהילדים מגיעים (חצי יום אחד וחצי ביום הבא אחריו), רק עד 13:00. בי"ס - מפעילים אותם רק עד 13:00 ולא ממש לומדים. בינתיים הילדים משתגעים מזה שלקחו להם את השיגרה מאז חנוכה

lital_helmer

New member
אני לא יודעת איפה את גרה אבל אצלנו גם כלום

אין גן מתחילת המלחמה. ואין שום פעילות שמתאימה לקטנטנים. שמעתי שפתחו כמה גנים לילדים של עובדי עירייה או משהו כזה.

ק א סי

New member
בסוף הבנתי שאין עם מי לדבר ../images/Emo10.gif

אז מהבוקר "קיטנת אימהות".

אצלנו בב"ש

או לפחות בגן של בני לא התקשרו אפילו פעם אחת למעט לבוא לקחת חוברות (פעמיים) לא התקשרו להתעניין לא כלום, שהתעקשתי עם הגננת שתחליף מילה עם בני ממש יצאה ידי חובה אמרה שלום בני התחיל לספר לה דברים אך במהרה ממש קטעה אותו ואמרה יופי חמוד להתראות ובני עמד בעודו מחזיק את שפורפרת הטלפון נבוך והמום כאחד

ק א סי

New member
מביש ../images/Emo10.gif

נראה לי שהפגמים שצפים עכשיו היו במערכת החינוך תמיד. רק שבשעת חירום הם בולטים יותר.

שי ז.

New member
קשר רציף עם המכנכת גם דרך

אתר בית הספר וגם ישירות טלפונית (התקשרה כמה פעמים גם לדבר עם הילדים וגם איתנו). זה מאוד תלוי במורה, באישיות שלה ובבעיות שלה עם המשפחה שלה. אל תשכו שגם אנשי החינוך הם בני אדם עם משפחות ולחצים בדיוק כמונו.

הודיה 6 1

New member
אצלינו, בגלל שזה גיל תיכון לקחו את י"א-י"ב

לבית ספר רחוק, נראה לי בתנאי פנימיה, ולקטנות יותר היה טיול. קרובי משפחה שלי (הגדולה בכיתה ג' או ד'), יש להם לימודים כל יום לכיתה אחרת נראה לי, ויש מורה אחד שמלמד אצלו בבית (כנראה שיש לו ממ"ד, או משו כזה), והבת אף יצאה לטיול, שעד כמה שהבנתי היה דרך בית הספר שלה.

למעלה