אימוץ בישראל

אימוץ בישראל

שלום לכולם,

יש לי תאומים בני שנה וחצי שהגיעו בעזרת הליך פונדקאות, אנחנו חושבים על הליך אימוץ
אשמח לדבר עם מישהו שעבר את הליך האימוץ בארץ או שתיכתבו לי פה לגבי:
כמה זמן לוקח לאמץ?
במה כרוך התהליך?
מחיר?
באיזה גילאי הילדים אשר מאמצים?
האם אני יכולה לאמץ אם יש לי כבר ילדים?
עד איזה גיל אפשר לאמץ?
וכמובן אם יש משהו חשוב נוסף אשמח לדעת

תודה לכולם והמשך חג שמח

אבי351

New member
מציע לך לקבוע במשרד הרווחה ולקבל מהם את הפרטים המדוייקים בגד

בגדול האימוץ הוא ללא תשלום זמן ההמתנה הוא כמה שנים וזה שיש לכם כבר ילדים יכול עוד יותר לעכב את זה.בחול אתם יכולים לאמץ בסכום של 20000יורו וההליך הוא של כשנה.

fatfat

New member
ברוכה הבאה |4u|

לא ציינת אם את מעוניינת באימוץ חו"ל או מהארץ. בעיקרון בארץ אתם יכולים לאמץ אם יש לכם ילדים, אבל לפניכם בתור יהיו זוגות חשוכי ילדים וזוגות שאימצו ילד אחד. היום מספר הילדים מדי שנה שמוכרזים כברי אימוץ נמוך מאוד ולכן אין לכם סיכוי לאמץ תינוק או פעוט עד גיל שנתיים, אלא אם תסכימו לכל לילד עם צרכים מיוחדים. זמן ההמתנה משתנה ותלוי במידה רבה עם איזה צרכים מיוחדים תכתבו שאתם מסכימים להתמודד או אם אתם מוכנים לקחת קבוצת אחים. בארץ החוק קובע שגיל ההורה המאמץ המבוגר מבין שני בני הזוג לא יעלה על פער של 43 שנים מגיל הילד.
בחו"ל כיום ניתן לאמץ רק מרוסה יש רק שתי עמותות שמורשות לכך, טף ועתיד הילדים. התהליך לוקח כשנתיים, הילדים שמגיעים הם סביב גיל שלוש והעלות 20.000 יורו ועוד הוצאות נילוות שזה כרטיסי טיסה לרוסיה וחזרה שלוש פעמים ובפם האחרונה גם כרטיס לילד, הוצאות שהות ברוסיה, תשלום לרופא ועוד. הפער הגילאי המותר הוא 48 שנים בין ההורה לילד.

מעין686

New member
בהצלחה!

לצערי הדרך מאוד ארוכה... אני כותבת בלוג "ברקיע החיים" על התהליך שלי ושל בעלי (בעיקר מחשבות ורגשות) אבל אנחנו זוג ללא ילדים אז יש הבדלים... העניין זה כמו שכתבו שזה לוכך הרבה זמן ואתם תהיו בתור אחרי זוגות ללא ילדים או עם ילד מאומץ אחד.
אם אתם רוצים מחו"ל אני לא מכירה אבל אם אתם מעוניינים לאמץ מהארץ אני ממליצה למלא טפסים ולשלוח כי המקום שלכם בתור נקבע לפי מתי הם מקבלים את הטפסים.
לשלוח טפסים זה לא מחייב ולכן כול ההתלבתויות אפשר לעשות אחרי וכמובן ככה תוכלו להתיעץ עם השירות למען הילד ולקבל מהם את התשובות האמיתיות ביותר!
המון בהצלחה!

למעלה