אינטנסיביות הטיפול

אינטנסיביות הטיפול

היי,
מעיון באינטרנט הבנתי ששיטת הABA יעילה כאשר הילד עובר טיפול אינטנסיבי של בים 30 ל 40 שעות בשבוע.
אני חושבת שזה אינטנסיבי מידי ולא הייתי רוצה להעמיס על הבת שלי. האם טיפול פחות אינטנסיבי יעיל באותה מידה? האם אפשר לעשות את זה בצורה הדרגתית?

קרן ארז1

New member
אינטנסיביות טיפול ABA

ההמלצה על טיפול אינטנסיבי של 30-40 ש"ש מתייחסת לילדים שנמצאים בתכנית ביתית מלאה כולל בשעות הבוקר או לטיפול במסגרת גן התנהגותי. זאת מתוך הנחה כי ככל שניתן לילד יותר הזדמנויות ללמידה ותרגול, נסייע לו לרכוש מיומנויות רבות יותר בכל תחומי החיים.
הטיפול ההתנהגותי יחייב לכלול עבודה בסביבות שונות ועל כל מיומנויות החיים של הילד. רק חלק מהטיפול ממוקד בלמידה ליד שולחן. חלק אחר מתרחש בגן השעשועים, בזמן האוכל (מיומנויות אכילה), בהקניית מיומנויות יום יום שונות, בעבודה מוטורית ובלמידה חווייתית ומזדמנת. הטיפול איננו רק עבודה אינטנסיבית ליד השולחן.
כל שמספר שעות הלימוד גדול יותר, כך ניתן לעבוד על מטרות רבות יותר יחד ולרגל אותן עד לרכישה.
עם זאת, זה ממש לא חובה לעבוד כל כך הרבה שעות. חשוב מאוד שכל שעת טיפול תהיה אפקטיבית ומבנית בצורה טובה ומספר המטרות לתרגול יהיו מתאימות למספר השעות שעובדים עם הילד.
כל שעת טיפול טובה היא חשובה. יש משפחות שמבקשות טיפול פעמיים שבוע, סה"כ 4-6 ש"ש והטיפול אפקטיבי. כמובן שמספר המטרות ומשך הזמן להשגתן מתארך בהתאם.
משפחות רבות מתחילות את התהליך עם עבודה במספר מצומצם של שעות ומעלות בהדרגה וזה בסדר גמור.
\.

למעלה