אינסוף והסתברות

אין לי כח לקרוא הכל...

אבל, מתמטית בלבד. אינסוף כפול כל-דבר שאינו 0 הוא... אינסוף. עכשיו צריך קצת לדייק: אם ההסתברות שמאורע יתרחש אינה אפס והיא בלתי-תלויה בזמן (יענו יש הסתברות שונה מאפס שהמאורע יתרחש באפסילון זמן הבא...והסתברות זו לא תלויה במה שהתרחש באפסילון-זמן הקודם), אזי המאורע יתרחש. אי אפשר לנבא מתי... ולהיפך - אם הסתברות מאורע היא 0 (בדיוק, לא כמעט), אזי גם אם יש אינסוף זמן המאורע לא יתרחש.

spake

New member
אני לא מבין...

מתי זמן הפך להיות משהו מתמטי........חבל שלא קראת את מה שאני מנסה להעביר (וגם עוד אנשים כאן) יש כאן בעיה בניסוח השאלה. כי אם זו שאלה פיזיקאלית אז אי אפשר להוכיח או להפריח את הטענה ואם זו שאלה מתמטית אז מהו האובייקט הזה זמן מי הבטיח לך שכאשר הזמן שואף לאין סוף בכלל יש איזו השפעה על ההסתברות ואני אתן דוגמא, נניח סתם כי אנחנו מחפשים לידה של תואמים סיאמים -->זו הדוגמה שבא השתמשו קודם. ונניח כי מעכשיו אנחנו לוקחים אין סוף זמן תיאורתית אתה אומר שיש הסתברות של 1 ללידה שכזו אבל אני אומר לא אולי יפגע אסטרואיד וישמיד את כדור הארץ ואז לא יתכנו לידות בכלל זה דבר ראשון ואותו עוד אתה יכול לפתור שאתה מוסיף "עולם אידיאלי". זו עוד הבעיה הקטנה........הבעיה היותר גדולה היא מהו הזמן........ אגב זו השאלה הזו במאה ה-19 הייתה אחת השאלות המרכזיות בפיזיקה כשעסקו בפיזיקה סטטיסטית.

../images/Emo45.gif spake, ידידי, אתה גדול !

למרות שגיאות הכתיב שלך, אתה בעל הבנה רחבה ומעמיקה - הבולטת על רקע רדידותם של משתתפים אחרים בפורום. אגב, האם אתה יודע שחוץ ממך וממני - כל יתר המשתתפים בפורום - הם אותו האדם עצמו ? וזה כולל את מנהל הפורום - "סבא נחמה", שגם הוא כינוי של אותו האדם עצמו... כלומר - אנחנו שלושה... אתה + האדם בעל ריבוי הכינויים, + אני... לפעמים מתארח כאן "רוקד עם שבלולים", ועוד אחד או שניים...

דן צי

New member
לא רק זאת

אלא גם כל האנשים בעולם כולו, חוץ ממך וממר אגוז, הם בעצם אותו האדם עצמו. אמך, אחיך, המוכר במכולת - כולם. חוץ מרוקד עם שבלולים, ואולי עוד מישהו.

אני אמיתי? אתה סגור על זה?

כיוון שאני לא יכול (בהגדרה) להוות מקור אמין לתשובה ביחס לקיומי העצמאי, הלכתי לאשתי ושאלתי אותה אם אני קיים (היא מאד אמינה בעניינים האלה) היא אמרה שאני רק צל בדמיונו של מישהו אחר ולא ישות עצמאית, אבל שזה לא פוטר אותי מלהוריד את הזבל. אחרי שחזרתי מלמטה עם הפח צלצלתי לידידי ישי והודעתי לו שאני לא קיים. הוא אמר שהוא חשד בזה כבר כמה שנים, עוד מאז הטירונות, אבל לא היה לו נעים לשאול. הצעד הבא היה כמובן לצלצל לשלטונות המס ולהודיע להם שאני לא קיים ושיקפצו לי; אבל אכלתי אותה: הם פתחו נגדי בחקירה נרחבת על הוצאת חשבוניות פיקטיביות (הן כעיקרון חוקיות לגמרי, אבל כיוון שאני עצמי פיקטיבי אז גם הן). בקיצור, לא פיקניק להתאיין. אני האמת מרגיש די אפס. חשבתי כבר לקפוץ מאיזה גג ולגמור עם הכל, אבל מסתבר שבאופן לוגי אני לא מסוגל לסיים חיים שאין לי. אכלתי אותה.

TheMrM

New member
רגע, שאני אבין,

אני וכל שאר הכותבים פה זה אותו אדם, ואפילו לא ידעתי מזה?!

spake

New member
הם לא...

ממש לא....הוא סתם מגזים....ת'אמת אני ממש לא מבין למה בכל אופן אני נעמלתי איזה שנה ומשהו מהפורום הזה ופתאום אין מנהל ויש בלגאן וכאוס.

TheMrM

New member
זה כמובן היה בציניות

ונראה לי שזה התחיל כי נברא העיר שלדעתו אגוז לא מתאים לניהול הפורום...

בעצם כולכם רק דמיונות

שלי עצמי... שום דבר מלבד עצמי לא קיים. כל השאר - העולם, הטבע, אתם, אלוהים... את כולם המצאתי כדי שלא יהיה לי משעמם... וממתי שאלה מתמטית הופכת להיות כל כך פילוסופית?? ועוד שאלה פשוטה...

spake

New member
ממתי שהשאלה....

ניתנת לפירוש בכמה מובנים......והמשורר לא מסביר את כוונתו

Hard Nut

New member
בוודאי שידעת מזה... הרי הם "אתה" (לא כולם)

spake, למשל - הוא אמיתי לגמרי... וכך גם אני... אבל "סבא נחמה", לעומת זאת - זה אתה. מעניין, לא ?

TheMrM

New member
זו לדעתי ההוכחה הראשונה שניתנה לאדם

שמבוגר מעצמו ב-10 שנים

למעלה