אינפורמציה

arigami

New member
אינפורמציה

אודה מאוד לכל מי שיכול לספק אינפורמציה ביחס לשאלות שעלו בי כאשר עיינתי בפורום: 1. מזה טיפול ב CMC כיצד עושים אותו? 2. כאחד שמכיר רק את "נייר חן" (שאפילו אינו חתוך כריבוע מדויק) אשמח לקבל אינפורמציה עד כמה שאפשר מפורטת על סוגי הנייר הקיימים ואיכותם. 3. היכן אפשר למצוא את הדיאגרמות של "הוולס האחרון"? 4. ובאופן כללי יותר כיצד אפשר להסיג את הספר של Neal Elias 5. מהם הירחונים המומלצים ביותר של אוריגאמי. בברכת חג שמח, Arigami

bshuval

New member
תשובות

1. CMC הוא חומר כימי (לא מאד שונה מדבק טפטים) המשמש לחיזוק נייר דק במיוחד. מדללים את החומר במים לקבלת מעין דבק שקוף בו מושחים את הנייר. לאחר הקיפול ניתן למשוח בעוד CMC על מנת לעצב. 2. יש הרבה הרבה הרבה מאד סוגי נייר. קשה לי לענות לשאלתך. 3. ההוראות לדגם "הואלס האחרון" נמצאות באחת מהחוברות של ניל אליאס. 4. לניל אליאס אין ספר. האגודה הבריטית הוציאה 4 חוברות עם הוראות ליצירותיו, ודייב ונאבלס עובד בימים אלה על השלמת תקליטור הכולל עותק של מחברותיו של ניל אליאס, כתביו, ועוד. 5. שוב, זו שאלה קשה. אני מנוי לעיתון הבריטי ולעיתון היפני. הם יוצאים שש פעמים בשנה. העיתון היפני מכיל הוראות לדגמים מורכבים וכתבות מעניינות (אבל ביפנית... פרט למקרים הבודדים בו יש לי את המקור האנגלי לכתבה, הכתבות לא תורמות לי דבר). העיתון הבריטי מכיל הוראות לדגמים פשוטים יותר אך מעניינים ויפים (כולל ייצוג נכבד לחברי הארגון הישראלי) ושלל כתבות מרתקות. אני באופן אישי גם מנוי על "אימאג'ירו" שהוא דו ירחון אוריגאמי פרטי.

arigami

New member
תודה אבל...

אולי עוד כמה הבהרות 1. היכן אפשר למצוא הוראות ברורות יותר לגבי הטיפול ב CMC 2. לגבי סוגי נייר אשמח לשמוע על 2-3 דוגמאות למשל של הניר בו אתה נוהג להשתמש? 3-4. כיצד ניתן להשיג את החובורת או התקליטור הנ"ל? 5. אפשר לקבל את שמות העיתונים (היפני והבריטי)? שוב תודה, וחג שמח

bshuval

New member
תשובות

1. יש אנשים טובים ממני בתחום ה-CMC שעדיף שיתנו לך הוראות. (כמובן, אם תבוא למפגש חובבים יהיה מי שיעזור לך). 2. אני לא דוגמה לסוגי נייר. אני משתמש בנייר אוריגאמי סטנדרטי. אפשר לרכוש נייר כזה מהמרכז הישראלי לאוריגאמי. 3. דרך הארגון הבריטי. בשלב זה החנות שלהם סגורה זמנית, אבל תפתח שוב בקרוב. 4. British Origami ו - Origami Tanteidan. לא קשה לנחש מיהו הבריטי ומיהו היפני.

yepeled

New member
מתיל צלולוידMC

MC מתיל צלולויד נקרא בשפת העם - דבק טפטים. קונים אותו בחנויות עשה זאת בעצמך חבילה אחת מספיקה לאין סוף שנים. כפית אחת של החומר מומסת בצנצנת מים בעלת מכסה אטום נמצאת אצלי בשימוש כחצי שנה ועוד לא נגמרה. וגם לא מתיבשת או מתקלקלת. כאשר גומרים לקפל דגם והוא לא רוצה להשאר בצורה הסופית שלו אלא נפתח ומצטקמק, מרטיבים בעדינות (רק קצת לחות) את הדגם ותופסים אותו עם מהדקי נייר / אטבי כביסה / גומיות ושאר כלים מאולתרים ומעצבים אותו לצורה הרצויה ומניחים לו להתיבש. אחרי היבוש הוא נשאר בצורתו הסופית. אם לא מצליחים אפשר לעצב את הנייר כאשר הוא חצי יבש, או להרטיב שנית ולעצב שנית. כאשר הנייר עבה מספיק אפשר לבצע אותו דבר רק עם מים. כאשר הנייר דק - אזי מים לא מספיקים. ה CM גם מקשיח את הנייר וכם קצת מעט מאוד מדביק אותו (על תספר לאף אחד באורגמי לא משתמשים בדבק) כאשר הנייר עבה מדי 120 גרם כדי להרטיב (רק לחות) אותו במים לפני הקיפול על מנת שלא ישבר. וליבש אותו ללא תוספת רטיבות בסוף. נירות דקים מאוד כמו KRAFT במשקל 40 גרם (נייר אריזה חום דק מאוד) מורחים את הנייר מספר פעמים ב CM לפני בקיפול על מנת לתת לו חוזק. רצו גם לצבוע את הנייר לצבע הדגם המתאים. את הדגם של הוולס האחרון הרטבתי ב CM מספר פעמים. פעם בשביל ליצב את הרגליים והשמלה ואת העמידה של הדגם. פעם בשביל לעגל את הגוף של הגבר ולסגור את הגוף של האישה ואת הראשים ופעם בשביל לעגל את הידים. כך שעם הזמן שנדרש לקיפול הוא שעתיים אזי הזמן שנדרש ליצב את הדגם הוא שעה אחת במשך שלושה ימים. נייר לקיפול רגיל ניתן לקנות בטלפון ממרכז לאוריגמי

bshuval

New member
תשובות

1. CMC הוא חומר כימי (לא מאד שונה מדבק טפטים) המשמש לחיזוק נייר דק במיוחד. מדללים את החומר במים לקבלת מעין דבק שקוף בו מושחים את הנייר. לאחר הקיפול ניתן למשוח בעוד CMC על מנת לעצב. 2. יש הרבה הרבה הרבה מאד סוגי נייר. קשה לי לענות לשאלתך. 3. ההוראות לדגם "הואלס האחרון" נמצאות באחת מהחוברות של ניל אליאס. 4. לניל אליאס אין ספר. האגודה הבריטית הוציאה 4 חוברות עם הוראות ליצירותיו, ודייב ונאבלס עובד בימים אלה על השלמת תקליטור הכולל עותק של מחברותיו של ניל אליאס, כתביו, ועוד. 5. שוב, זו שאלה קשה. אני מנוי לעיתון הבריטי ולעיתון היפני. הם יוצאים שש פעמים בשנה. העיתון היפני מכיל הוראות לדגמים מורכבים וכתבות מעניינות (אבל ביפנית... פרט למקרים הבודדים בו יש לי את המקור האנגלי לכתבה, הכתבות לא תורמות לי דבר). העיתון הבריטי מכיל הוראות לדגמים פשוטים יותר אך מעניינים ויפים (כולל ייצוג נכבד לחברי הארגון הישראלי) ושלל כתבות מרתקות. אני באופן אישי גם מנוי על "אימאג'ירו" שהוא דו ירחון אוריגאמי פרטי.

למעלה