איפה אפשר להשתלם בדרכי לימוד?

ציבי1

New member
איפה אפשר להשתלם בדרכי לימוד?

אני מלמד בתיכון ונתקל כל הזמן בתלמידים שאינם יודעים כיצד ללמוד. הם רוצים ללמוד, חשוב להם לעשות את הבגרויות, אך אין להם די ידע בתורת הלימוד עצמה. אני מאוד רוצה לעזור להם, אך מתקשה בכך. אם מישהו בפורום יכול להפנות אותי לספרות בנושא או מוסד העוסק בכך, יבוא על הברכה. נ.ב. - לא מדובר רק בתלמידים עם קשיי למידה, מדובר בתלמידים בלא כל איבחון שאינם יודעים כיצד לגשת לחומר.

shysas

New member
רעיון מצויין....

אוכל להמליץ לך על חוברות של עמותת מי''לי, העוסקות בנושאים אלו, ומתאימות לגילאי יסודי עד תיכון. החל מאיך לקרוא מאמר ואיך לכתוב פסקה,בכל מקצוע ומקצוע (מופרד למדעים, מתמטיקה, ספרות ועוד) הבעייה היחידה היא שכל חוברת (ויש 5) היא כ250 עמודים, אז דרושה עבודת הכנה רצינית לפני כן. מלבד זאת יוזמתך מבורכת, אני ישבתי באוניברסיטה והייתי צריך ללמד את עצמי איך לומדים. והציונים נפגעו בגלל זה. לאחר שנה עברתי לסמינר ועכשיו עובדים איתנו בדיוק על המיומנויות הללו (קריאת מאמרים וכתיבת עבודות) באופן פרטני יותר. אז אם אתה יודע איך ללמוד, לטעמי אתה רק צריך לשבת ולהמליל את זה על דף, בצורה פשוטה ומנוסחת היטב, ולתת הרבה דוגמאות, ולהתחיל אפילו מחומר של יסודי, ממש פסקה פסקה. זה הרבה יותר חשוב לטעמי מללעוס את החומר לבגרות ולהקיא אותו אחר כך. מקווה שעזרתי שי.

למעלה