איפה אתם, ההורים?

איפה אתם, ההורים?

שלום לכולכם,
כשאנו מגלים שהילד שלנו הוא ילד מיוחד, עם צרכים חריגים, אנחנו דבר ראשון מתגייסים בשבילו. מחפשים מסגרת מתאימה, מטפלים מסורים וכל דבר שיכול לעזור.
אבל בלילה בלילה, כשאף אחד לא רואה, בינינו לבין עצמנו, מגיעות המחשבות של למה זה קרה לי, מה עשיתי שבגללו הילד שלי הוא כזה? השאלות האלה מרגישות כמו בגידה, הרי אני חייב לאהוב את הילד לא משנה מה, ואני באמת אוהב אותו.... אבל עדיין, יש שם משהו שמציק,
האם נתתם מקום לתסכול, לקשיים שלכם? לפחדים מהעתיד (האם תמיד אצטרך לדאוג לו? האם מתיישהו הוא יהיה עצמאי?)
כל הרגשות האלו לגיטימיים, ויש להם מקום.

האם הייתם הולכים לקבוצה או לטיפול פרטני לדבר על הדברים האלו? אשמח לשמוע מה דעתכם.

TikvaBonneh

New member
אני הולכת לטיפול פרטני

והשתתפתי גם בכמה קבוצות תמיכה של בית לורן

איך מצטרפים לקבוצת תמיכה

לפני חצי שנה בני בן ה11אובחן
איך מצטרפים לקבוצות תמיכה בבית לורן?
מתקשרים לקו הפתוח?

SMADAR55

New member
אם אתם מאזור המרכז, בית לורן הכתובת

הנכונה. תתקשרי לטלפון מספר: 03-6703077 ותבדקי אפשרות להצטרף לקבוצה קיימת או לקבוצה חדשה.
התפיסה שלהם היא לבנות קבוצות שלהורים יש מכנה משותף- לדוגמא: קבוצה להורים שילדם אובחן בחצי שנה האחרונה (המשותף- שהאבחון נעשה רק לאחרונה) לעומת קבוצת הורים שילדם אובחן לפני מספר שנים.
אצלי בקבוצה ההורים היו לילדים צעירים.
לפני הצטרפות לקבוצה, אולי שווה לשוחח טלפונית עם אחת ממנחות הקבוצה (לרוב יש שתיים) להתייעץ לגבי הרכב הקבוצה והתאמתה לכם.

קיימות קבוצות תמיכה מטעם אלו"ט גם באזורים אחרים בארץ.

1דרור ב

New member
פעילות ספורט למרחקים גדולים

כמו ריצה,שחייה,הליכה,רכיבה על אופניים,חתירה
בקיאק וכדומה,זאת הדרך הכי טובה ובריאה בעולם
להשתחרר ממתחים,ותסכולים,וגם הכי זולה.

TikvaBonneh

New member
נכון אני גם עושה הרבה ספורט

ביום שישי שעבר עשיתי את קטע עשרים של שביל ישראל.

יש פסיכולוגית דרך הגן להורים

פרטני דרך הגן עם פסיכולוגית קלינית.אני מניחה שמי שרוצה מדבר גם על זה.

yuliyuli1

New member
לי זה לא יתאים

רק יוסיף לי עוד דאגות בגלל בזבוז הזמן והכסף.
מה שיעשה לי טוב יותר זה לקרוא ספר / לראות טלביזיה / להיפגש עם חברות.

SMADAR55

New member
כיום פחות מרגישה צורך . בעבר, אחרי האבחון

היה מבחינתי צורך רב. השתתפתי בקבוצת תמיכה להורים בבית לורן, השתתפתי בקבוצת הורים של האלוטף (בלווי הפסיכולוגית של הגן) ובהמשך קיימתי פגישות אישיות עם פסיכולוגית (הדרכת הורים אישית שבה פרקתי הרבה מעצמי)

SMADAR55

New member
מתוך אתר אלו"ט- בנושא תמיכה להורים

http://alut.org.il/?page_id=445

מצ"ב לינק מתוך אתר אלו"ט לגבי תמיכה להורים.

בהזדמנות זו, ממליצה על הרשמה לניוזלטר של אלו"ט. הם מעבירים במייל עדכונים חשובים להורים. רישום ניתן לבצע דרך אתר אלו"ט .
ממליצה גם להורים המשלבים להירשם ללוח התפוצה של ועד ההורים המשלבים הארצי לקבלת עדכונים חשובים בנושאי שילוב.

משרד הרווחה

כן כן אל תטעו עם דעות קדומות יש לי שם מטפלת מדהימה מוכשרת ומנוסה ואני בטיפול פרטני פעם בשבוע- במחלקת הנכות.
לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיה- היו לי הרבה פיקים ומקרים קיצוניים ולפעמים כשאתה בתוך מערבולת אתה צריך את קול ההגיון שידבר אליך וישים דברים בפרופורציה.
מומלץ לבדוק גם העלות נמוכה אם בכלל

למעלה