איפה-בוס - מפעילים המספקים נתוני זמן אמת

מצב
הנושא נעול.

amirv

New member
היום השתמשתי בפעם הראשונה

אבל אני יכול להמליץ גם על טריק נוסף
בכל עת שלוחצים על "המתן+שתף", הקו מתוסף מיד ל"קווים שלי", אמנם זה לא מתווסף ל "יומן הנסיעות שלי", אבל לעניינו זה מספיק טוב.

בהנחה שלא מעונינים לשתף, לחיצה על "המתן+שתף" ומיד על "בטל המתנה" מוסיפה את הקו בכל מקרה, זה כמו לחיצה על כפתור מועדפים בדפדפן.

כשמגיעים לתחנה מסוימת בפעם הראשונה, מבצעים את הפרוצדורה שציינתי בכל הקווים שמעניינים.
מעתה בכל פעם שלוחצים על הקווים שלי כשנמצאים בתחנה, יופיעו רק הקווים שמעניינים באמת, לא יופיעו כל הקווים האחרים, כך שאם אתם נוסעים באופן קבוע ב 2-5 קווים שונים, אלו יהיו הקווים היחידים שמוצגים, והם יוצגו אף לפי סדר הגעתם הצפוי.

מקווה שזה עוזר
בכפתור "מיין לפי זמן הגעה"

ועבד יופי.

חשוב לציין שזה קל יותר בתחנות "בודדות" (במקרה שלי תחנת רשפון לכיוון תל אביב) ולא בתחנות שנמצאות בצמתים ראשיים במרכזי ערים עם עשרות אלטרנטיבות.

Moshe Shitrit

New member
שמת לב שהוספתי אפשרות לבחור תחנה ?

בכפתור "מיין לפי זמן הגעה"

ועבד יופי.

חשוב לציין שזה קל יותר בתחנות "בודדות" (במקרה שלי תחנת רשפון לכיוון תל אביב) ולא בתחנות שנמצאות בצמתים ראשיים במרכזי ערים עם עשרות אלטרנטיבות.
שמת לב שהוספתי אפשרות לבחור תחנה ?

Citizen Y

New member
למישהו יצא לראות את מטרודן בתוכנה?

בעקבות בקשות בפורופ זה, ביקשתי וקיבלתי ממשרד התחבורה את הרשימה העדכנית של מפעילי התחבורה הציבורית המספקים נתוני זמן אמת למשרד התחבורה, ודרכו לאיפה-בוס.
מן הסתם רשימה זו תתעדכן באופן דינמי לכשיצטרפו מפעילים נוספים.

אגד
מטרודן
קווים
מטרופולין
אפיקים
סופרבוס
נתיב
עילית
דן
אגד תעבורה
הכוונה לשעות זמן אמת שמופיעות בכתום

Moshe Shitrit

New member
אתה יכול להכנס עכשיו לאתר

הכוונה לשעות זמן אמת שמופיעות בכתום
אתה יכול להכנס עכשיו לאתר
של איפה-בוס לשים את הסמן הירוק איפה שהו בבאר שבע וללחוץ "קווים קרובים אלי". את מיד תיראה לא מעט קווים עם נתוני זמן אמת

cwen

New member
בעיית שיתוף בזמן אמת

בעקבות בקשות בפורופ זה, ביקשתי וקיבלתי ממשרד התחבורה את הרשימה העדכנית של מפעילי התחבורה הציבורית המספקים נתוני זמן אמת למשרד התחבורה, ודרכו לאיפה-בוס.

אגד
מטרודן
קווים
מטרופולין
אפיקים
סופרבוס
נתיב
עילית
דן
אגד תעבורה
בעיית שיתוף בזמן אמת
ברגע זה אני על קו 189 בוונלברג לכיוון חולון. הקו לא הופיע בזמני האמת. הוא הופיע במוביט. עליתי עליו ורציתי לשתף כדי שמשתמשי איפה בוס יראו שהוא בכל זאת מגיע, אבל בשום מקום האפליקציה לא מופיע עבורו כפתור שיתוף. ניסיתי דרך כל המסכים. הכפתור מופיע רק עבור הקווים שיש עבורם זמן אמת.

האוטובוס שלי כרגע ברחוב שיטרית.

cwen

New member
תוספת

בעיית שיתוף בזמן אמת
ברגע זה אני על קו 189 בוונלברג לכיוון חולון. הקו לא הופיע בזמני האמת. הוא הופיע במוביט. עליתי עליו ורציתי לשתף כדי שמשתמשי איפה בוס יראו שהוא בכל זאת מגיע, אבל בשום מקום האפליקציה לא מופיע עבורו כפתור שיתוף. ניסיתי דרך כל המסכים. הכפתור מופיע רק עבור הקווים שיש עבורם זמן אמת.

האוטובוס שלי כרגע ברחוב שיטרית.
תוספת
ירדתי בגן העיר ו 189 כן הופיע בלוח האלקטרוני נדמה לי שהנתונים שם גם מגיעים ממשרד התחבורה.

שאלה

אגד
מטרודן
קווים
מטרופולין
אפיקים
סופרבוס
נתיב
עילית
דן
אגד תעבורה
שאלה
לצורך הדוגמה צירפתי צילום מסך מיום שבת בערב, חיכיתי בתחנה אבא הילל/ביאליק לקו 142 לכיוון בת ים.
בפעם הראשונה הוא הראה לי שהתחנה הכי קרובה אליי נמצאת במרחק 17 מ' ואח"כ במרחק 36 מ' ממני למרות שלא הלכתי לשום מקום, אבל מה שפחות ברור לי זה מה שכתוב לגבי הזמנים:
1. האוטובוס מתוכנן להגיע בעוד כ X דקות
2. האוטובוס צפוי להגיע לתחנה הקרובה בעוד X דקות
3. ל-דרך אבא הילל/ביאליק בעוד כ X דקות

מה ההבדל בעצם???

Moshe Shitrit

New member
אז ככה

שאלה
לצורך הדוגמה צירפתי צילום מסך מיום שבת בערב, חיכיתי בתחנה אבא הילל/ביאליק לקו 142 לכיוון בת ים.
בפעם הראשונה הוא הראה לי שהתחנה הכי קרובה אליי נמצאת במרחק 17 מ' ואח"כ במרחק 36 מ' ממני למרות שלא הלכתי לשום מקום, אבל מה שפחות ברור לי זה מה שכתוב לגבי הזמנים:
1. האוטובוס מתוכנן להגיע בעוד כ X דקות
2. האוטובוס צפוי להגיע לתחנה הקרובה בעוד X דקות
3. ל-דרך אבא הילל/ביאליק בעוד כ X דקות

מה ההבדל בעצם???
אז ככה

המרחק משהו מראה יכול להשתנות כל הזמן מכיוון שמכשיר ה GPS באיפון מעדכן מיקום כל הזמן, משלב מסויים, העידכונים הופכים להיות למרחקים קטינם ולפעמים הם זניחים. בכל מקרה שככל שעובר הזמן מידת הדיוק של נתוני ה GPS משתנה לטובה. כל זאת בתנאי שאת בשטח פתוח, כפי שהיה מן הסתם במקרה שלך.

לגבי הזמנים:

1. האוטובוס מתוכנן...: ביצעת "המתן+שתף", ומאותו רגע הוא סופר זמן יחסית לזמן המתוכנן, זה נותן חיווי למה את אמורה לצפות אילו האוטובוס היה מגיע לפי הזמן המתוכנן.
2. האוטובוס צפוי...: זהו מידע מבוסס על נתוני זמן אמת- בפועל, המערכת יודעת את מיקום האוטובוס כרגע ועל סמך המיקום ונתוני מהירות המערכת (של משרד התחבורה) מבצעת חיזוי לזמן ההגעה ואיפה-בוס מציגה את החיזוי - הצבע הכתום מסמל "זמן אמת".
3. המקרה השלישי ניראה לי כמו באג, וזאת כי מצד אחד כבר ציינתי שהאוטובוס אמור להגיע בעוד 7 דקות לתחנה, אז מה פתאום לציין את זה שנית ועוד עם זמן שונה. זה לא הגיוני, זו טעות שאני צריך לתקן. הרקע להצגת נתונים לתחנות נוספות הוא שאני רוצה להציג נתוני זמן אמת עבור תחנה קרובה, אבל בנוסף אני מעונין להציג גם עבור תחנות שאת נוהגת לעלות בהן. אני יכול לשער שבשלב מסויים שיתפת נסיעה בקו 142 ויתכן ועלית בתחנה הזאת ו\או נסעת בכיוון הנגדי. בכל מקרה, לא הייתי אמור להציג את התחנה פעמיים. יבדק ויתוקן.

תודה
מושיקו

itamo

New member
כמה שאלות

אגד
מטרודן
קווים
מטרופולין
אפיקים
סופרבוס
נתיב
עילית
דן
אגד תעבורה
כמה שאלות
1) באפשרות של קווים קרובים אלי, יש אפשרות למיין לפי זמני הגעה, או לפי מרחק מהתחנה הקרובה, אבל בכל מקרה המידע שמוצג הוא בעוד כמה זמן יגיע האוטובוס לתחנה ולא המרחק שלו ממנה. האם אפשר להוסיף אפשרות לראות את המרחק של האוטובוס מהתחנה?
זאת שיטה יותר אמינה לדעתי לדעת את מצב האוטובוסים שאמורים להגיע לתחנה מאשר החישוב המשוער של הזמן שבו האוטובוס אמור להגיע לתחנה.

2) כאשר לוחצים על אוטובוס ברשימת האוטובוסים הקרובים מקבלים את המסלול שלו, אבל לא נית לדעת איפה הוא נמצא. האם ניתן להוסיף אפשרות לראות על המסלול את מיקום האוטובוס שעליו לוחצים ושרוצים פרטים עליו ?

Moshe Shitrit

New member
התשובה שתי השאלות היא זהה

כמה שאלות
1) באפשרות של קווים קרובים אלי, יש אפשרות למיין לפי זמני הגעה, או לפי מרחק מהתחנה הקרובה, אבל בכל מקרה המידע שמוצג הוא בעוד כמה זמן יגיע האוטובוס לתחנה ולא המרחק שלו ממנה. האם אפשר להוסיף אפשרות לראות את המרחק של האוטובוס מהתחנה?
זאת שיטה יותר אמינה לדעתי לדעת את מצב האוטובוסים שאמורים להגיע לתחנה מאשר החישוב המשוער של הזמן שבו האוטובוס אמור להגיע לתחנה.

2) כאשר לוחצים על אוטובוס ברשימת האוטובוסים הקרובים מקבלים את המסלול שלו, אבל לא נית לדעת איפה הוא נמצא. האם ניתן להוסיף אפשרות לראות על המסלול את מיקום האוטובוס שעליו לוחצים ושרוצים פרטים עליו ?
מידע זמן האמת באיפה-בוס מבוסס על שני מקורות:
1. משרד התחבורה - מקור זה מספק אך ורק את מועדי ההגעה הצפויים לכל תחנה, וזאת על בסיס חיזוי שהם מבצעים בהתאם למיקומו של האוטובוס, מהירותו ופרמטרים אחרים. בכל מקרה, משרד התחבורה לא מספק בשלב זה את מיקומו של האוטובוס.
2. משתמשי איפה-בוס המשתפים נסיעה - כאשר זה קורה, איפה-בוס מציגה את התחנה אליה האוטובוס מתקרב והמרחק אליה, ובנוסף הוא מציג את האיקון של האוטובוס על המפה, לפי דיווחי ה GPS של המשתמשים האחרים.

המשמעות היא שכיום, על מנת לקבל את מיקומי האוטובוס המדויקים, יש צורך שיותר משתמשים ישתפו נסיעה - אני בעד.

תודה

מושיקו

Citizen Y

New member
ועוד דבר: מיון לפי מרחק מהתחנה הקרובה =

מידע זמן האמת באיפה-בוס מבוסס על שני מקורות:
1. משרד התחבורה - מקור זה מספק אך ורק את מועדי ההגעה הצפויים לכל תחנה, וזאת על בסיס חיזוי שהם מבצעים בהתאם למיקומו של האוטובוס, מהירותו ופרמטרים אחרים. בכל מקרה, משרד התחבורה לא מספק בשלב זה את מיקומו של האוטובוס.
2. משתמשי איפה-בוס המשתפים נסיעה - כאשר זה קורה, איפה-בוס מציגה את התחנה אליה האוטובוס מתקרב והמרחק אליה, ובנוסף הוא מציג את האיקון של האוטובוס על המפה, לפי דיווחי ה GPS של המשתמשים האחרים.

המשמעות היא שכיום, על מנת לקבל את מיקומי האוטובוס המדויקים, יש צורך שיותר משתמשים ישתפו נסיעה - אני בעד.

תודה

מושיקו
מיון לפי המרחק של הנוסע מהתחנה הרלוונטית לקו, ולא המרחק של האוטובוס

(תקן אותי אם אני טועה, פשוט מהשאלה של itamo נראה שהוא הבין אחרת)

Moshe Shitrit

New member
זו ברירת המחדל בהצגת הקווים

מיון לפי המרחק של הנוסע מהתחנה הרלוונטית לקו, ולא המרחק של האוטובוס

(תקן אותי אם אני טועה, פשוט מהשאלה של itamo נראה שהוא הבין אחרת)
זו ברירת המחדל בהצגת הקווים
כאשר הרשימה מוצגת, הקווים ממוינים לפי המרחק לתחנה הקרובה.

בפועל זה לא בדיוק ככה. אני ממין לפי קבוצות מרחק של 150 מטר בערך מהמקום בו אתה נמצא. המשמעות היא לדוגמה שכל התחנות במרחק עד 150 הן כאילו באותו מרחק. ולמה אני עושה את זה? כי בתוך הקבוצה הזאת אני ממין לפי זמני הגעה מתוכננים.

לדוגמה: אתה עומד מרחק 5 מטר מתחנה אחת ו 15 מטר מתחנה אחרת. בתחנה הקרובה האוטובוס הבא מתוכנן להגיע עוד שעתיים, ואילו בתחנה המעט יותר רחוקה האוטובוס הבא הוא עוד 3 דקות (זמן מתוכנן).

חשבתי לעצמי שמכיוון שבפועל התחנות הן קרובות, הרי ניתן להתייחס אליהן מבחינה חוגית כתחנה אחת ואז אם כולן זה תחנה אחת, המיון ההגיוני הוא לפי זמני ההגעה המתוכננים שלהם.

כאשר הוספתי זמני אמת, עשיתי אותו תרגיל , רק שהפעם הקבוצה של התחנות הקרובות היא ברדיוס של 250 מטר ובתוך כל קבוצה כזאת אני ממין לפי זמני האמת.

מסובך ?

לא נורא

נתנאל531

Well-known member
QA להבוקר

אגד
מטרודן
קווים
מטרופולין
אפיקים
סופרבוס
נתיב
עילית
דן
אגד תעבורה
QA להבוקר
ישנה טעות בשם תחנה של אחת מהתחנות הלוגיות של תמח"ת ת"א, כך שיעדם של הרבה קווים רשום כ־'דרך הטכניון/נתיב הים(נשר)' במקום 'תמח"ת ת"א', לדוגמא 921, 841, 641, 405 ועוד.

ישנם תחנות מרכזיות בהם ישנו ערבוב בין נסיעות שמסתיימות בתחנה, לבין נסיעות שמתחילות בתחנה, למשל בתמח"ת (21256) קו 451 מופיע פעמיים באותה תחנה, בשני הכיוונים, ואותו דבר בירושלים (4170), קווים כמו 480 ו־947 מופיעים פעמיים באותה תחנה.

Moshe Shitrit

New member
אני לא בדיוק רואה את מה שאתה אומר

QA להבוקר
ישנה טעות בשם תחנה של אחת מהתחנות הלוגיות של תמח"ת ת"א, כך שיעדם של הרבה קווים רשום כ־'דרך הטכניון/נתיב הים(נשר)' במקום 'תמח"ת ת"א', לדוגמא 921, 841, 641, 405 ועוד.

ישנם תחנות מרכזיות בהם ישנו ערבוב בין נסיעות שמסתיימות בתחנה, לבין נסיעות שמתחילות בתחנה, למשל בתמח"ת (21256) קו 451 מופיע פעמיים באותה תחנה, בשני הכיוונים, ואותו דבר בירושלים (4170), קווים כמו 480 ו־947 מופיעים פעמיים באותה תחנה.
אני לא בדיוק רואה את מה שאתה אומר
אתה מתכוון לאיפליקציה או לאתר ? אני מחפש ולא מוצא את איזכור התחנה 'דרך הטכניון/נתיב הים(נשר)' , אשמח אם תכוון אותי לקו ספציפי על מנת שאבדוק

לגבי "הערבוב" אני לא חושב שזו בעיה, משרד התחבורה מחליט להגדיר את תחנת המוצא והיעד בסדר הפוך בשני הכיוונים, מה לא בסדר בזה ? האם בשטח התחנות ממוקמות במקום פיזי שונה? לי אין מושג.

תודה

מושיקו

Moshe Shitrit

New member
יש לך אפשרות להעלות צילומסך ?

QA להבוקר

יש לך אפשרות להעלות צילומסך ?

נתנאל531

Well-known member
הכל מתייחס לאתר

QA להבוקר

הכל מתייחס לאתר
ממשק זמן האמת לפי מספר תחנה.

נתנאל531

Well-known member
מצורף תצלומסך

הכל מתייחס לאתר
ממשק זמן האמת לפי מספר תחנה.
מצורף תצלומסך
בתחנה 21472 ישנו מספר רב של קווים שיעדם הינו 'דרך הטכניון' במקום 'תמח"ת'.

בתחנה 4170, קו 480 נמצא כמוצא וגם כיעד, וזה מבלבל, ואותו הדבר לגבי קווים נוספים (צילום המסך חלקי) לעומת זאת, תחנה 6109 שהיא תחנת ההורדה של 480 ושאר הקווים, נעלמה מהממשק.
אותו הדבר גם בתחנה 22937, כל הקווים שם מופיעים פעמיים, כמוצא וכיעד.

נתנאל531

Well-known member
בנוסף

מצורף תצלומסך

בתחנה 4170, קו 480 נמצא כמוצא וגם כיעד, וזה מבלבל, ואותו הדבר לגבי קווים נוספים (צילום המסך חלקי) לעומת זאת, תחנה 6109 שהיא תחנת ההורדה של 480 ושאר הקווים, נעלמה מהממשק.
בנוסף
ישנם גם טעות ביעד של קו 173 (שלא מגיע לחיפה מתל אביב), וטעות כתיב ביעד של קו 448.

Moshe Shitrit

New member
אוקי, עכשיו אני מבין

מצורף תצלומסך

אוקי, עכשיו אני מבין
אכן, בלגן שלם, אני כבר שולח דווח למשרד התחבורה.

תודה

ולגבי שגיאות כתיב, זה כבר פניה למערכת הרישוי , אין, אין לי גישה אליהם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה