אירוח מפקחת ארצית ליישום זכויות התלמיד

לפyמים

New member
איזה מנהל מחוז ומה לבדוק אצלו?

אבל אם צריך להגיע עוד יותר מוקדם מתחילת הלימודים, זה אומר חצי שעה לפני הוראת משרד החינוך, איפה פה ההגיון? זהו בי"ס אזורי ויש כאלו הנוסעים חצי שעה לפחות לביה"ס.

mbar30

New member
שלום לך, בעלי סיים לפני

שנים רבות תיכון וניתנה לו תעודה של 12 שנ"ל. בית הספר התיכון בו למד נסגר ועתה בעלי זקוק לתעודה של 12 שנ"ל ובמשרד לא עונים לי
האם תוכלי להפנות אותי לגורם הנכון? שיוכל לעזור לבעלי? תודה רבה מלי

oritsh3

New member
עד היום בני בן 8 לא במסגרת../images/Emo7.gif

בני בן 8 היה אמור השנה להחליף סוג מסגרת בחינוך מיוחד ולאחר ועדת השמה, הרשות שלנו נתנה לנו רק אלטרנאטיבה אחת שממש לא מתאימה לנו בגלל המרחק (50 ק"ם מהבית) וגם בגלל התנאים הירודים בבית ספר המדובר(וגם לדבריי הצוות מאותו בית ספר). לאחר שסרבנו התברר לנו שקיימת אפשרות אחד נוספת ברשות שלנו ששם לא קבלו את ילדינו מסיבה שיש לו בעיות התנהגות(למרות שסוג המסגרת אמור לענות לצרכיו ומוגדר לפי לקות של הילד). אנו מתנגדים בתוקף להכניסו למסגרת עם תנאים ירודים ולא מאמינים שהמקום יתן לו מענה לצרכיו וזה מאוד רחוק לנו. אנו מבקשים לבדוק אפשרויות נוספות הנמצאות הרבה יותר קרוב לבית אך גם כאן הרשויות מתנגדות מסיבה שביתי הספר שאנו רוצים לא של המחוז שלנו או שאין בהם מקום. מה הזכויות שלנו במצב הזה? הילד נמצא בבית ומאוד מתוסקל,גם אנחנו. במשרד החינוך כבר כולם מכירים אותנו,אך עדיין זה לא עוזר. האם יש לנו זכות לסרב להכניס אותו לבית ספר מסויים?האם חייבים לתת לנו בית ספר אחר ומה עושים במידה והבעיה לא נפתרת? תודה מראש.

אמא שלו2

New member
ליבי איתכם

צר לי לדעת שיש עוד אנשים במצבנו . בני אביחי בן 16 , נמצא בבית כמעט מאותן הסיבות . דרך אגב , ילד עם בעיות התנהגות כפי שהם טוענים : איך יסתדר בהסעה כשבית הספר כ"כ רחוק ? מישהו חשב על זה ? הרבה הצלחה , ומקווה שהדברים יבואו על פתרונם הטוב והמהיר .

jazzm

New member
למפקחת טובה שלום רב.

אני מפנה את השאלה שלי לגבי "הילד שלי בן 8 עדיין ללא מסגרת", בברכה, אורית.

jazzm

New member
לאמא שלו .

גם לי מאוד עצוב שיש עוד משפחה במצב שלנו,לגבי ההסעות-זה לא מעניין אף אחד איך הילד אמור להסתדר, השנה בני נסעה רק 10 דקות נסיעה והמלווה באוטובוס היתה צועקת אלינו בלי בושה:"תיקחו אותו בעצמכם,כולם נורמליים כאן רק הוא לא" ועוד כל מיני דברים וגם לאחר התלונה שלנו היא המשיכה ללוות את בני. אנחנו לבד במערכת עם הבעיות שלנו ולמי שיש יותר-כך יוסיפו לך יותר, עצוב,עצוב,עצוב, מחבקת אותך, אורית.

מי שצועקת על ילדים- שתלך הביתה

חובה ע"פ חוק לא לצעוק או להעליב ילדים בכל גיל ומכל מקום, נמצא בחוק זכויות התלמיד, אני דורשת מכם לפנות מיד לבית הספר ולרשות המקומית כדי שתפסיק להשפיל את ילדיכם במידה והילד/ה עדיין לא משובץ- תוכלו לכתוב יותר פרטים או לשלוח אלי לפקס 025602882 או לפנות מיד על הבוקר לקו פתוח במשרד החינוך

פני מיד למפקחת הארצית

פני מיד למפקחת הארצית על ועדות השמה - גב' ורד בן דרור לשיבות מותאם ומהיר 036896102/4/5

jazzm

New member
בוקר טוב גב' בן ארי טובה.

את אומרת לפנות מיד? פניתי ולא פעם אחת גם בכתב וגם פעמיים נפגשנו במשרד החינוך עם מפקחות וזה לאחר שועדת השמה היתה לנו ביולי.עד מתי ניתן לחכות? הילד כל בוקר קם ומיד שואל :"אמא מתי אני אולך לבית ספר?" ואני כאמא מתחילה לבכות. אני לא יודעת מאיפה יש לי את הכוח הזה,אך פניתי לפני כמה חודשים בעניין שיבוץ לבית ספר בכתב לשרת החינוך,מנכ"ל משרד החינוך,מנהלי מחוזות,מפקחות ואחראית הארצית על ועדות השמה. אנו רגילים שעל כל זכות של ילדינו צריך להלחם לצערינו ,אבל באטימות כזו ועוד במשרד החינוך ועוד במקרה שכזה עוד לא נתקלנו ויש לנו עוד דרך ארוכה של הרבה שנים בחינוך,כל כך הרבה סבל נפשי מיותר זה גורם למשפחות עם ילדים המיוחדים ומאוד לא קל לגדל אותם,אך הקושי היקר בזה זה גורמי הממשלה לצערנו. אני אפנה אליך גם בפקס עם הפרטים, תודה, אורית.

מימון סייעות לילדים משולבים יחידנית

טובה שלום, משרד החינוך מעביר תשלומים בגין סייעות אישיות לתלמידים המשולבים יחידנית בחינוך הרגיל. הרשויות המקומיות אמורות להעביר 30% נוספים. התשלום שמועבר ע"י משרד החינוך אמור לממן גם את ליווי הסייעת בחופשת הקיץ (במידה ויש מסגרת מסודרת פעילה). בפועל הרשויות המקומיות גוזלות את הכספים הנ"ל ומסתפקות בתשלום שכר מינימום. הדבר בעייתי במספר אופנים (שכמובן כולם פוגעים בילדים קשות): 1. ע"מ שיוכלו לשלם שכר מינימום העיריות לוקחות לא פעם סייעות חסרות ניסיון, השכלה ווותק. 2. עפ"י נהלי משרד החינוך - תשלומי הורים אסורים - לפיכך, או שאנחנו משלמים בשחור ולמעשה אנו עבריינים, או שהסייעות שאנו מצליחים למצוא ב - 18 ש"ח לשעה ללא תנאים סוציאלים - גם שוות בלא מעט מהמקרים בהתאם... מבחינת התשלום לפי חוזר מנכ"ל השילטון המקומי - הסכום אותו מעביר משרד החינוך אמור לממן מחיר כפול ויותר לשעה ! כספים אלה נגנבים ע"י הרשויות המקומיות מילדנו ! כנ"ל הכסף שהרשות מקבלת עבור חופשת הקיץ ולרוב לא מוכנה להעביר לטובת סייעות בקיץ. זכות בסיסית של תלמיד היא לקבל לפחות את המימון שמשרד החינוך הקצה בפועל עבורו. וכידוע - גם כך מימון השילוב היחידני במשרד החינוך לעומת תלמיד חינוך מיוחד הוא חלקי בלבד. אנא - הפצת מכתב ממשרד החינוך לכל הרשויות המקומיות בבקשה להעברת מלוא התקציב שקיבלו עבור הסייעות והשלמת ה - 30% שלהם עפ"י חוק. בבקשה - להעביר מכתב עם דרישה כזו לאלו"ט, ע"מ שהורים יוכלו לקבל העתק ממכתב כנ"ל מאלו"ט ולפנות איתו - כל אחד לרשות שלו. לדעתי - חלה חובה חוקית ומוסרית על משרד החינוך לוודא כי כספים שהוא מעביר עבור ילדים עם צרכים מיוחדים - מגיע ליעודו, ולא למימון המרצדס של מנכ"ל העיריה. תודה רבה

מגיב2004

New member
מצטרף לשאלה/בקשה בנוגע לסייעות

שלום רב גם לפי ניסיוני גוזלות העיריות והמועצות את כספי ילדנו. כספים שהם קיבלו ממשרד החינוך בפועל ולא טורחים להעבירם במלואם. שלא לדבר על הוספת 30% שהם מחוייבים להוסיף על פי חוק. אני קורא להעברה ישירה של הכסף או לחילופין לווידוא העברת מלוא הכסף לסייעות של הילדים. או לתשלום לעיריות רק כנגד הצגת תלושי שכר בפועל, וכך לא יוכלו לשלשל העיריות כספים לכיסיהן. גם לדעתי - חלה חובה חוקית ומוסרית על משרד החינוך לוודא כי כספים שהוא מעביר עבור ילדים עם צרכים מיוחדים - מגיע ליעודו, ולא למימון המרצדס של מנכ"ל העיריה. תודה רבה ושנה טובה

אולי זה קשור ..שאלה :

השבוע יש לנו גדנ"ע ולא יצאתי,עכשיו המנהל אמר שמי שלא יצא צריך לבוא לבית ספר ,סתם לשהות בבית ספר בלי מעש ... ומי שלא יגיע הוא יושהה מהבית ספר,יש לו זכות לעשות את זה ? תודה

יש לו- הפעם אחריות וזכויות

כל פעילות חוץ בית ספרית נחשבית כחלק ממערך הלמידה בבית הספר, ואם לא נצא לגדנע- נלמד בבית הספר,אלו ימי לימודים רגילים בהצלחה טובה

למעלה