אירוח מרפאה בעיסוק בפורום

shir lee1

New member
חציית קו אמצע

אשמח להבהרת המושג ואיך זה קשור לתהליך הלמידה.. בוקר טוב ובתודה

אירוח מרפאה בעיסוק בפורום

מתלבטים לגבי התפתחותו של ילדכם בנושאי מוטוריקה? כתיבה? התארגנות? וויסות חושי? פורום "אבחון וטיפול לילדים" שמח לארח את שרי דניאל, מרפאה בעיסוק מומחית, מרכז טיפולי "צעד צעד" לענות על שאלות בסוף השבוע הנוכחי (19-20 בינואר). שאלות בנושאי כתיבה (כגון: אחיזת עיפרון לקויה, איכות קו נמוכה, התעייפות), קשיי התארגנות (פיזור, אובדן חפצים, דפוסי עבודה), מוטוריקה גסה ועדינה ווויסות חושי. אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה זו. סוף שבוע נעים

דן121

New member
קשיי כתיבה

שלום לך, בני בן 7, כיתה ב' מתקשה בכתיבה. הוא מתעייף, האותיות שלו יוצאות מהשורה, הכל כתוב ברצף בלי רווחים והוא לא ממש אוהב להתמודד עם משימות מסוג זה. טופלנו בריפוי בעיסוק בגן חובה. האם צריך לפנות שוב לריפוי בעיסוק או לגורם אחר?

כתיבה

שלום דן. מהתיאור שנתת לנו נראה שלבנך קושי הן בתהליך של הכתיבה והן בתוצר(לא תמיד מבינים מה שיוצא) ,מה שלדעתי מצריך התייעצות עם מרפאה בעיסוק ,העובדה שטופל בעבר והצליח להסתדר עד היום אינה עומדת בסתירה להמלצה היות ומשימות הכתיבה הופכות ליותר קשות.. בנך מתחיל לגלות התנגדות לבצע ולהתמודד עם משימות אלו מה מה שמחזק את הצורך בפנייה לגורם טיפולי. חשוב לפנות למרפאה בעיסוק המתמחית בכתיבה אשמח למליץ בהתאם למקום מגוריך.

דן121

New member
תודה על תשובתך

האם במרכז "צעד צעד" יש מרפאות בעיסוק המתמחות בנושא? אשמח לפרטים

במרכז "צעד צעד" יש צוות מטפלות

המתמחות בכתיבה. אשלח לך פרטים מפורטים במסר

אירוח של מרפאה בעיסוק

האירוח הוא בסוף השבוע הנוכחי. עקב תקלה לא ניתן היה להיכנס לפורומים ברוב שעות היום. את מוזמנת לשאול במשך הלילה ומחר... סוף שבוע נעים

יעליתה1

New member
שאלה למרפאה בעיסוק על ילדה היפוטוני

בתי בת שנה וחודשיים, ילדה חייכנית ותקשורית אולם היפוטונית. ממש עכשיו התחילה לזחול על שש ולהיעמד. נמצאת בטיפול פיזיותרפיסטית בהתפתחות הילד בקופ"ח. בבדיקה אצל נוירולוג - הוא אמר שיש היפוטוניה כללית. ביצועי שפה בסדר גמור אך ביצועים קוגניטיביים אחרים מתאימים לגיל שנה. ההגדרה הזאת מאוד הלחיצה אותי. לדוגמה, הוא ביקש ממני להראות לה כמה פעמים איך אני מניחה קוביה על קוביה, וביקש ממנה לעשות זאת גם. מנסיונות בבית אני יודעת שהיא לא מסוגלת לשים קוביה על קוביה. היא ניסתה פעמים בודדות אבל מה שקורה הוא שהיא משליכה את הקוביה העליונה ולא ממש מניחה. אני לא יודעת אם קשור לויסות חושי או להיפוטוניה כי למשל בעת הארוחה היא יכולה כן להניח את הכפית על המגש. ואם כך אז אולי אכן יש לה עיכוב קוגניטיבי של חודשיים??? באותו אופן אני למשל מנסה לתת לה להשחיל טבעות פלסטיק על מוט (המשחק הידוע) - אבל היא רק מוציאה ובכלל לא מנסה להשחיל. מאידך, יש לה קרוב לעשר מילים (למשל דה=דג אי=אין טיי טיי=ביי ביי וכד') - אמרתי לו שאני מודאגת מההגדרות שלו והוא אמר שקשה לו להחליט ולכן יפנה לאבחון בריפוי בעיסוק. המרפאות בעיסוק איתן שוחחתי בהתפתחות הילד אמרו שלא מקובל לבדוק ולעבוד עם ילדים כ"כ קטנים (ואכן - הילדים שראיתי שם מטופלים היו מגיל ארבע ואילך). אני מבולבלת ומודאגת ואשמח מאוד לקבל את חוות דעתך

משחק

אמא יקרה כל הכבוד על המודעות.מתוך דברייך נראה כי ביתך מקבלת את ההתייחסות הטיפולית המתאימה בשלב הזה (פזיותרפיסטית רופא).לשאלתך- על סמך התאור שנתת לא התרשמתי כי לקטנטונת שלך איזשהו קושי בתחום הקוגניטיבי עם זאת על מנת לקבוע זאת בודאות ולהסיר דאגה מליבך הייתי ממליצה שמרפאה בעיסוק המתמחה בתינוקות(ויש כאלה) תחווה את דעתה .חשוב לי לציין שלעיתים קרובות בגילאים הללו הטיפול הוא דרך הדרכת הורים למשחק מותאם.

יעליתה1

New member
מרפאה בעיסוק המתמחה בתינוקות?

איפה אפשר למצוא מישהי תוך ידיעה שזהו אכן תחום התמחותה? תודה

אשמח להמליץ על מרפאה בעיסוק מומחית

אנא צייני את שם מגורייך ואנסה לעזור. בהצלחה

מרב"ע שמתפלץ בבעיות בויסות החושי.

אני מחפשת לבני מרב"ע שמבינה בעיבוד החושי, לצערי טרם נתקלתי באחת כזאת, בעצם כן, אבל לא היה לה מקום עבורינו. אנחנו מחיפה, אם יש המלצות אשמח .

נטס

New member
עדיין אפשר לקבל ייעוץ?

אמנם הייעוץ הוא לגבי ילדים, אך אינני מוצאת ייעוץ לגבי מבוגרים.. אני בת 22 ואשמח לדעת אם יש מרפא/ה בעיסוק או פיזיוטרפיסט/ית באיזור השרון/מרכז שמטפל/ת בבעיות בוויסות החושי אצל בוגרים...

קו אמצע

קו אמצע הוא מושג התפתחותי המתייחס ליכולת המוטורית לפעול במרחב הימני והשמלי של גופנו בצורה מותאמת.כשקו אמצע הוא בעצם "הקו הדמיוני"המחלק את גופינו לאורך.היכולת המוטורית הזו מעידהעל הפעילות האינטגרטיבית של שני צידי המוח ומכאן הקשר ללמידה.זה נסיון להסביר בשתי שורות תחום שלם.

למעלה