אירוח עו"ד הילה פורת - דיני פיטורים והתפטרות

ytzuk

New member
וואו איך באת לי בזמן, פיטרו אותי היום

עזבתי עבודה קבוע בשביל העבודה הנוכחית כך שאני עובדת מעל לשנה רצוף. היום פיטרו אותי והבוס אמר לי שאני אקבל שבועיים נוספים משכורת על פ]י חוזה ההעסקה רשום: כל צד יהיה רשאי להביא את ההסכם לידי גמר בהודעה בכתב, אשר תנתן 30 יום מראש. הפסקת העבודה במהלך שנת העבודה הראשונה תחייב בהודעה מוקדמת בהתאם לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים והתפטרויות אני לא יודעת מה זה, האם יש לי עילה לבקש ממנו את כלמשכורת החודש מכיוון וזה חודש שעמוס בחגים ויהיה מאוד קשה למצא עבודה, מה גם שבחודש הבא אני מתחתנת ונתי המון צ'קים שכנראה עכשיו יישארו ללא כיסוי... תודה יונית ד"א אני עובדת אצל הבוס הזה מ20 למאי השנה. תודה

ytzuk

New member
ושכחתי לשאול - האם אני אהיה זכאית לדמי אבטלה?

hilaporat

New member
תשובה

ככל שאת עומדת בתנאים שנקבעו בחוק הביטוח הלאומי (וביניהם תקופת אכשרה), תהיי זכאית לדמי אבטלה.

hilaporat

New member
תשובה

שלום רב, מאחר ועפ"י חוזה העבודה הנך זכאית להודעה מוקדמת בת 30 ימים, הרי שהמעביד מחוייב לשלם לך בגין ימים אלו. בנוסף, ככל שהנך עובדת חודשית, הרי שאף עפ"י חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, הנך זכאית ל-30 ימי הודעה מוקדמת לפיטורייך לאחר שנת ותק. בברכה, הילה פורת, עו"ד

zvigrin

New member
אני עובד 5 שניים ומעוניין להחליף את מקום

האם מגאיים לי פיצואיים

hilaporat

New member
תשובה

שלום רב, ככלל, עובד המתפטר מעבודתו לא זכאי לפיצויי פיטורים. יחד עם זאת, ישנם מספר מקרים בהם רואים התפטרות כפיטורים וקמה לעובד הזכאות לפיצויי פיטורים. להלן מאמר המפרט את המקרים השונים: התפטרויות המזכות בפיצויי פיטורים בברכה, הילה פורת, עו"ד

אירית60

New member
התפטרות

עבדתי במקום עבודה שנתיים וארבעה חודשים. בתחילה סוכם עם הבוס בע"פ שאם אני אחליט שאני רוצה לעזוב הוא יתן לי את הפיצויים, לאחר מכן הוא חזר בו והחליט שלא מגיע לי כלום, הייתי בחופשת מחלה 3 ימים וכשחזרתי הוא אמר שאני עושה את זה בכוונה כדי לקבל את הפיצויים ושאם אני אעדר או יעשה משהו שלא נראה לו תקין מבחינתו זאת הודעה שלי על התפטרות-וכל זה מנוסח במכתב שחתום על ידו. אני מתחילה השנה לימודים אקדמאיים כך שגם ככה הייתי צריכה לעזוב אז הבאתי לו מכתב התפטרות, הוא שאל אם אני מגיעה בחודש שנשאר אמרתי לו שנראה לי שכן, הוא אמר שהוא יכול לשחרר אותי מוקדם אם אני רוצה והסכמתי. מהן הזכויות המגיעות לי? האם המכתב שכתב הוא חוקי? האם מגיע לי תשלום על הימים שאני נמצאת בבית?(הבוס אומר שהם ללא תשלום).

למעלה