אירוח של מירי קובלסקי בפורום

• פותח הנושא yocmm
  • פורסם בתאריך
איך לדעת מה קורה בגן

שלום טקי, האמת היא שלא ממש אפשר לדעת עד הסוף מה מתרחש בגן לאחר שההורים עוזבים. לכן, חשוב מאד להסתמך קודם כל על אינטואיציה בריאה, שאני אישית מאמינה בה מאד. כאשר באים לבחור גן, חשוב לנסות ולהתבונן בתחושה שהגננת ונשות הצוות מותירות בך. כמו כן, חשוב לקבל המלצות מהורים אחרים, לבחון אם הילדים נראים שמחים ומאושרים רב הזמן ומזה לקבל את הרושם הנדרש. אם עולה חשש כלשהו, גם כאן חשוב לבדוק זאת עם הורים אחרים. האם מישהו שם לב למשהו דומה, האם היו התנהגויות מחשידות אחרות, כמו כן, לשים לב גם להתנהגות הילד- עד כמה הוא נראה נינוח ושמח בסוף היום ובכלל. אם ייראה חלילה, שהחשש משותף לכמה הורים, יש בהחלט מקום להעלות זאת בפני הגננת באופן מעודן אך בהיר. בברכה חמה, מירי קובלסקי, מטפלת זוגית ומשפחתית, ת.ל.מ- שלוחת מודיעין- המרכז לטיפול פסיכולוגי, יעוץ ואבחון

yocmm

New member
היי מירי,

הייתי רוצה להצטרף לשאלה, ולחדד כמה נקודות מהנסיון שלי. בתור הורה שביתו עברה התעללות בגן, קשה לי לומר שניתן לסמוך על האינטואיציה. במיקרה שלנו, המטפלת עשתה רושם מצויין עלינו, על שאר ההורים, וגם על צוות כלבוטק, כאשר הגיע. עצוב לי לומר, אך לא היה לנו שום חשש ושום חשד. כאשר אני חושב יל איך הייתי יכול למנוע את זה - קשה לי למצא מה הייתי יכול לעשות באופן שונה. הילדה שלי, וגם שאר הילדים, הלכו בשימחה לגן. משיחות שהיו לי עם הורים אחרים, במיקרים אחרים, הבנתי שגם אצלהם היה אותו דבר. הילדים נראו שהם הולכים לגן בשמחה. גם מבוגרים, שעברו התעללות בתור ילדים, זוכרים שהם הלכו לגן ברצון. אני יודע שאחת האמהות שנה שעברה, התעמתה עם המטפלת בעיקבות חשד כלשהו שהיה לה (בשנה שעברה היו ילדים גדולים יותר, שכבר ידעו לדבר). כמובן שהיא הכחישה את הכל. וכאן עולות שתי שאלות. אים הילדים הולכים לגן השימחה - מה ניתן אז לעשות. אים כבר יש חשש, ואפילו אם הולכים ומתעמתים עם אותה גננת. מה בהמשך? יוסי, הייתי רוצה להצטרף לשאלה, ולחדד כמה נקודות מהנסיון שלי. בתור הורה שביתו עברה התעללות בגן, קשה לי לומר שניתן לסמוך על האינטואיציה. במיקרה שלנו, המטפלת עשתה רושם מצויין עלינו, על שאר ההורים, וגם על צוות כלבוטק, כאשר הגיע. עצוב לי לומר, אך לא היה לנו שום חשש ושום חשד. כאשר אני חושב יל איך הייתי יכול למנוע את זה - קשה לי למצא מה הייתי יכול לעשות באופן שונה. הילדה שלי, וגם שאר הילדים, הלכו בשימחה לגן. משיחות שהיו לי עם הורים אחרים, במיקרים אחרים, הבנתי שגם אצלהם היה אותו דבר. הילדים נראו שהם הולכים לגן בשמחה. גם מבוגרים, שעברו התעללות בתור ילדים, זוכרים שהם הלכו לגן ברצון. אני יודע שאחת האמהות שנה שעברה, התעמתה עם המטפלת בעיקבות חשד כלשהו שהיה לה (בשנה שעברה היו ילדים גדולים יותר, שכבר ידעו לדבר). כמובן שהיא הכחישה את הכל. וכאן עולות שתי שאלות. אים הילדים הולכים לגן השימחה - מה ניתן אז לעשות. אים כבר יש חשש, ואפילו אם הולכים ומתעמתים עם אותה גננת. מה בהמשך? יוסי

yocmm

New member
אירוח של מירי קובלסקי בפורום

היצע הגנים הרב הקיים בימינו, מצד אחד מגדיל את יכולת הבחירה ומאפשר מציאת מסגרת שתתאים באופן ייחודי לכל הורה וילד, יחד עם זאת, היצע זה יכול להיות גם מבלבל מאד ועלול להכניס הורים רבים לסחרור של שיקולים והתלבטויות. ביום ב' 7.7.08 בין השעות 21:00-23:00 תתארח בפורום מירי קובלסקי, מת.ל.מ ירושלים- המרכז לטיפול פסיכולוגי, יעוץ ואבחון. מירי היא מטפלת זוגית ומשפחתית , יועצת ומדריכת הורים וצוותים חינוכיים בגיל הרך. מירי תתמקד בשאלות הקשורות לבחירת מסגרת חינוכית מתאימה- כיצד לבחון את הגן ועל מה לשים את הדגש. ניתן להרחיב את הנושא גם לשאלות הקשורות בניהול קשר יעיל עם גננות, סוגיות המטרידות הורים בקשר להתנהלות הצוות החינוכי עם הילדים או עם הורים ועוד. ת.ל.מ רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי, ייעוץ, אבחון והכשרה WWW.TELEM.ORG.IL

איך יודעים מה קורה בגן

הי יוסי, מצטערת לשמוע על הניסיון המר שהיה לך ולבתך. אני מסכימה איתך, אינטואיציה לא מספיקה, אך היא כלי יעיל וטוב בהרבה מקרים, גם אם לא תמיד היא מוכיחה את עצמה, כמו במקרה שלכם. העניין הוא שלעיתים קרובות, יש שיקולים רבים אחרים שמעורבים בבחירת גן, ולעיתים הורים בוחרים להתעלם מתחושות הבטן שלהם מכיוון שמהרבה בחינות אחרות הגן נראה להם מתאים (ולא שאי אפשר להבין זאת, הרי באמת מדוברבהרבה מאד פרמטרים שכל הורה מביא בחשבון בבחירת הגן ). אם עולה החשש, לא הייתי ישר הולכת להתעמת עם הגננת. כפי שציינתי, חשוב לנסות ולהצליב מידע עם הורים אחרים, לעשות יותר בדיקות פתע, להיות יותר קשובים למה שהילד מביע (אם כי גם כאן נכון הוא שלא תמיד ילדים יבטאו בדרך כלשהו את מה שעובר עליהם). מנסיוני קורים לעיתים גם מקרים הפוכים, בהם הורים חרדים במיוחד, מתחילים לחשוד ללא בסיס של ממש בגננות, וכתוצאה מכך להעכיר את האווירה והיחסים עם אנשי הצוות. לכן, בכל מקרה, אם נראה שהחששות מוצדקים, יש לנסות ולבדוק זאת מול ראש הצוות. למשל, אם מדובר בסייעת, יש לפנות לגננת, אם מדובר בגננת, יש לפנות למנהלת הגן, וכך הלאה. יש להשתדל להימנע מעימות ישיר, אך כן לשאוף שתהיה שיחה מבוקרת בתיווך האחראי/ת על הצוות או הגן, על מנת לברר את העניין. לאחר מכן, בהתאם למה שעולה בשיחה, יש לצפות לטיפול הולם מצד ההנהלה, קרי: החלפת אשת הצוות, אם אכן התגלה העניין כנכון, הזמנת רשויות החוק למטרת חקירה מעמיקה יותר וכד'. בכל מקרה, חשוב שתהיה תחושה שלטיפול ולא טיוח והתעלמות מצד הנהלת הגן. בברכה חמה, מירי קובלסקי, מטפלת זוגית ומשפחתית, ת.ל.מ שלוחת מודיעין, מרכז לטיפול פסיכולוגי, יעוץ ואבחון

mandymo

New member
שאלה למירי - מצלמות בגן

שלום מירי, הייתי רוצה לשאול אותך מה דעתך על התקנת מצלמות בגן. מצד אחד, זה מאוד מרגיע, ונותן הרגשה של ביטחון ושליטה. מצד שני, ישנם טענות שזה פוגע בחינוך. מה דעתך?

מצלמות בגן

הורה יקר, לי לא נראה שהשמת מצלמות פוגעת בחינוך. על פי רוב, הצוות שוכח לאחר זמן קצר שהותקנו מצלמות ומתפקד כרגיל. מאיזו בחינה אם כך החינוך עלול להיפגע? צוות מיומין ומקצועי, ילמד לתפקד עם מצלמה ויעשה מאמץ גדול יותר להיות בסדר, כך שכולם ירוויחו. אך עד כמה שאני מבינה את הנושא, מדובר בסוגיות אחרות שמערימות קשיםם, כגון זכויות הפרט של הורים על ילדיהם. יתכן שיהיו הורים שלא יסכימו לכך שאנשים זרים יוכלו לצפות בילדיהם בכל עת שירצו. בכל מקרה, אם מדובר במצלמות אינטרנט, חשוב שיהיה קידוד לכניסה לאתר, כדי שלא תהיה אפשרות לכל דכפין להציץ לתוך הגן. בברכה חמה, מירי קובלסקי, מטפלת זוגית ומשפחתית, ת.ל.מ- שלוחת מודיעין- המרכז לטיפול פסיכולוגי, יעוץ ואבחון

yocmm

New member
הערה קטנה שלי

חשוב להבדיל בין מצלמות במעגל סגור, למצלמות אינטרנט. רוב התלונות שאני מכיר, מתרכזות כנגד מצלמות אינטרנט. כאן יש באמת את החשש מפגיעה בפרטיות, פדופילים מחד, ופגיעה בצוות, ביכולת התיפקוד שלו, ובהתערבות יתר של ההורים מאידך. שמעתי גם כמה הערות בקשר ליכולתו של הילד לפתח עצמאות, כאשר יש מצלמות. רוב התלונות כנגד מצלמות במעגל סגור, הן עקב חוסר הבחנה בין מצלמות במעגל סגור למצלמות אינטרנט... יוסי

bennycom

New member
תוספת קטנה להערה הקטנה

הגננת צריכה את אישור ההורים להתקנת מצלמות בגן הילדים ולכן, אתם ההורים יכולים לדרוש שיתקנו מצלמות אבטחה בגן וכך, אם יעלה חשש כלשהו כיוון שהמערכת מקליטה הקלטה מתוזמנת כלומר, לפי נק' זמן כלשהי ( יום, שעה, שניה וכד') ניתן יהיה לגשת אל ההקלטות ולצפות בהן.

למעלה