איש טכני > למנהל

איש טכני > למנהל

שלום לעולם לאור מקרים חזורים ונשנים של אנשים בחיים שלי שמתפלאים שאין לי תואר (עדיין?) עולה בי מחדש השאלה כמה יתרום לי תואר כלשהו במצבי אספר על עצמי: אני איש סיסטם שעובד במשרה די יציבה ונוחה - אני יכול לשפר את השכר שלי עם הזמן ועם קורסים מקצועיים אבל... אני שוקל לעשות צעד ולהתחיל ללמוד לתואר בגיל 26. כמובן שלא אוותר על המקצוע שלי ואנסה לשלב עבודה ולימודים יחד על פניו נראה שהתואר אינו רלוונטי לתחום שלי - מלבד ההתמחות בטכנולוגיות. אני לא בונה על התואר כמקצוע לעתיד אלא כאל שיפור עצמי ופתיחת דלתות לעולם הניהול. אשמח לטיפים לכיוון להערות ו הארות. האם זה ביזבוז זמן ? האם להשקיע בתחום אחר ? תודה

restart2

New member
לימודים = התפתחות

היי לימודים אקדמאיים מאפשרים התפתחות אישית, סקרנות,חקירה קידום... הגיל לדעתי אינו פקטור ללימודים- אם ההתלבטות היא מה אעשה עם התואר הזה, מול מה ללמוד - זאת שאלה אחרת . כי- הפרגון העצמי בלימודים שיענניינו אותך תיצור לעצמך הנאה,האם זה בזבוז זמן? בהצלחה אירית www.iritshaal.co.il

coachingyou

New member
לימודים כנקודת זינוק

גיל 26 הוא גיל רגיל ונורמטיבי להתחיל לימודים, גם אם אתה עובד כיום במשרה די יציבה ונוחה. אתה בהחלט יכול לשלב לימודים עם עבודה (ואני מכירה רבים כאלה שעשו זאת ללא בעיה) וייתכן שיהיה לך קצת לחץ במשך תקופה זו אבל תסתכל על הלימודים כהשקעה לעתיד. אני מקווה שתבחר תחום לימודי שגם יעניין, יאתגר ותהנה ממנו. בדור שלכם אין כמעט קידום ללא תואר ראשון ואפילו תואר שני. מיומנויות, ניסיון ויכולות יביאו אותך עד לסף הצלחה מסויים. כיום מבקשים תארים כדי להגיע לעמדות ניהול. וזכור - העתיד עוד לפניך, אתה צעיר.... זה לא אומר שלא תוכל להצליח, לפתוח סטארטאפ שלך/ חברה עצמאית ולהצליח להגיע לדרגות ניהול - אבל האם זה בתחום החזון שלך? מהו תחום הלימוד שאתה רוצה /מתעניין בו ללימודים? לך על משהו שייתן לך מענה לתחומי ההתעניינות שלך ולאו דווקא למקצוע הנוכחי. אגב, בדר"כ לא כל כך חשוב באיזה תחום התואר שלך, העיקר שיש לך תואר. זה אבסורד אבל ככה זה ברוב המקרים. בהצלחה, דורית גן-מור

תודה

את צודקת כל משרה מצריכה תואר ראשון בימנו. תחום הלימודים שמעניין אותי הוא יותר בכיוון של מערכות מידע טכנולוגיות. פחות הנדסת תוכנה ומדעי המחשב. אני חשוב שאמצא עניין בכל תואר שבו אבחר לפי איך שאני מכיר את עצמי ברגע שאנכס לזה אעשה את זה על הצד הטוב ביותר. 2 בעיות 1. אין לי בגרות ויש הרבה מה להשלים ולשפר. כמעט הכל 2. אם אני משווה את ההשלמת בגרויות + התואר שזה 5 שנים מול להתפתחו מקצועית קורסים והכשרות.... לא בטוח שעמדת ניהול תקדם אותי כל כך הרבה מעבר לעמדה המקצועית. בטווח הקרוב. בטווח הרחוק,,, ייתכן שזה הצעד הנכון לעשות.

coachingyou

New member
לימודים

אז מה אם אתה צריך להקדיש 5 שנות לימוד להשגת תואר. תהיה בן 31, נו אז? החיים נגמרו? או אולי רק התחילו? מה זה מול עוד 40 שנות עבודה שיש לך עד לפנסיה?! תראה - אתה לא צריך להפסיק לחיות/לעבוד/לבלות. אתה צריך לשים פוקוס לרצונות שלך. העלית את נושא הלימודים לתואר ראשון מרצון - אז לך על זה. אם זו רק גחמה - אז תמצא לימודים שיתאימו לך - למשל קורסים של מייקרוסופט, הם נותנים תעודה מכבדת ולא דורשים תארים. גם זו אופציה טובה. ויש עוד אופציות, אבל להקדיש הרבה שנים לקורסים מקצועיים שבסוף יעלו כמו תואר ולא ייתנו את התואר - תחשוב על כך פעמיים לפני שאתה מחליט. את זה אני כותבת מניסיון החיים שלי....

כן את צודקת

יש לי הסמכה של מיקרוסופט. היא לא מתקרבת לעלות של תואר טוב שמתי לה שאני סתם מחפש תירוצים לדחות את הקץ, אני לא רגיל לחיי סטודנט. צריך להתחיל להזיז עניינים ופשוט לעשות.

בטח ללמוד

"קצת לא בסדר"? זה השם שבחרת לעצמך? מה לא בסדר? אתה צעיר, עובד וממוקד מבחינה תעסוקתית. הכל מצוין. אין ספק כי תואר יעזור לך. גם להתפתחות האישית וגם להתפתחות המקצועית. כפי שאמור קודמותיי, יהיה לך הרבה יותר קשה להתקדם בלי תואר ואין שום סיבה שלא תצליח לשלב אותו עם עבודה, גם אם זה אומר שהחיים בשנים אלה יהפכו להיות קצת יותר עמוסים. מאוד חשוב שתבחר את תחום הלימוד המתאים, כזה שגם יעניין אותך וגם יתרום לך מקצועית. בהצלחה, דפנה קינן מורחיים - פרסונה משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי [email protected]

למעלה