אי סדירות במחזור-
והריון

אי סדירות במחזור- ../images/Emo53.gifוהריון

שלום לפורום- ותודה על ההתיחסות מראש! בת 26 נשואה ללא ילדים ובעייתי היא שקיבלתי חוות דעת שסותרות ואינן מסתדרות לי.. אינני סובלת כמעט בכלל מכאבי מחזור- אלא שכמעט והמחזור לא מגיע! לפעמים עיכוב של חודשים - שנה! ובמקרה הטוב מקבלת מחזור סדיר חודשיים או 3 רצוף! זה התחיל מאז שקיבלתי מחזור לראשונה בגיל 16 ועד שהתחתנתי לפני שנתיים וחצי- ומאז שהתחתנתי אני חיה על גלולות:( ולא בחשש להיכנס להריון אלא כי זו היתה הדרך הרפואית להסדרת המחזור ובעקיפין גם למניעת הריון! גיניקולוגית או שתיים שהייתי אצלהן החליטו נחרצות שפשוט אין לי מנגנון ביוץ שמתפקד בעצמו ולכן חייבת את הכדורים!! ושאלתי היא אם אכן אין מנגנון ביוץ איך יתכן שאני מדי פעם בכל זאת מקבלת מחזור מדממת וכו´! מה ז"א ביוץ..הרי זה לא מה שקורה בזמן המחזור! הפסקתי את הגלולות כבר חצי שנה על דעת עצמי כי שמנתי מהם ובכלל סבלתי ממצבי רוח- ומאז כבר קיבלתי מחזור 3 פעמים בלי גלולות!! האם אוכל להיכנס להריון רגיל אם בחודש שאקבל בו מחזור בלי כדורים,נקיים יחסים בימים הפוריים!? נמאס לי מהכדורים שהצליחו לנפח אותי מפה ושם והייתי רוצה לדעת האם יש סיכוי שלא אחיה איתם עד לגיל חמישים:(! תודה רבה רבה שקראתם עד לפה- נא תשובה בבקשה כי מצב זה ממש מעיק!

אי סדירות

אשת סתיו שלום, 1. אכן יש לך מחזורים לא סדירים, שלעתים הסיבה לכך היא אל-ביוץ. 2. אכן, גלולות מסדרות את המחזורים במקרים אלו כי הרי הכל מלאכותי. 3. הדימום שמגיע לפרקים איננו הוכחה לביוץ. לעתים כתוצאה מגירוי הורמונלי גם ללא ביוץ יכול להיות דימום. 4. המחזור החודשי מתחיל עם התחלה של הבשלת הביצית, לאחר שבועיים יציאתה מחוץ לשחלה (ביוץ) ולאחר עוד שבועיים כתוצאה מירידת ההורמונים - ווסת. 5. גם אצל נשים עם מחזורים לא סדירים ואף במקרים של אל ביוץ לא מוחלט, ניתן להרות, אומנם לא בסבירות גבוהה. 6. הגלולות עוזרות לך לסדר את המחזור ולאזן את ההורמונים בגופך. בהצלחה

למעלה