אי סימטריות בגוף

ליליxx

New member
אי סימטריות בגוף

היי לדעתי יש לי איזה בעיה של א-סימטריות בגוף. בין היתר יש לי כאב (חלש) בגב, רק מצד אחד. הייתי אצל אורטופד והוא שלח אותי לצילום. בקיצור הוא לא מצא בעיה ואמר לי שאני יכולה להמשיך להתאמן כרגיל. בנוסף לכך אני מרגישה פער במאמץ והתחושה בכלל באימון על כל צד. יש תרגילים שיותר קל לי בצד שמאל (אני שמאלית) מאשר בצד ימין וגם לא בטוח שאני מפעילה בדיוק אותם השרירים, למרות שאני מתאמצת לבצע בדיוק באותו אופן. הדבר בא לידי ביטוי גם בתרגילים הדורשים שיווי משקל (למשל תרגיל לגב שצריך להראים יד ורגל נגדית), כשצד אחד בסדר והצד השני אני נופלת. האם כדאי לשנות את האימון בגלל זה ואם כן אז איך? אני מתאמנת לבד בבית, תרגילי כוח עם משקלות.

vim club

New member
היי

רוב בני האדם אינם סימטרים לחלוטין. והבדלים בכוח , בקואורדינציה וביכולות המוטוריות בין גפיים הוא דבר די מקובל. אם נבדקת אצל רופא ולא נמצאה בעיה , סביר להניח שאת יכולה להמשיך להתאמן כרגיל. שווה להתייעץ עם מאמן בכדי לוודא כי את מבצעת את התרגילים בצורה נכונה. לגבי הכאב בגב בצד אחד - נסי לחפש את המקור לכאבים בשגרה היומית שלך - מנח יציבה / ישיבה לא מאוזן , ישיבה מרובה , חוסר גמישות וכו'. בהצלחה יוני צוות VIM CLUB

ליליxx

New member
תודה על תשובתך.

אותו אורטופד גם מתמחה בספורט ואני סומכת על דבריו אבל מעבר לכך שאני לא גורמת לעצמי נזק הייתי שמחה לדעת אם יש משהו שממש יועיל, ז"א ישפר. למשל שאלתי אותו אם אחד מהחוגים שהיו בחדר כושר שהתאמנתי בזמנו יעזור לי ומכל החוגים הוא אמר לי שיוגה הכי עדיף, אבל לא נשמע מאוד משוכנע. כרגע אני מתאמנת לבד בבית ומוסיפה גם את ברכת השמש. האם זה טוב והאם יש עוד איזה משהו שכדאי להוסיף ויכול לסדר את כל המרכיבים אצלי בגוף במקום הנכון?

vim club

New member
תשובה

אין חוג/מכשיר/תרגיל/תנוחה קסומה ונפלאה ש"תסדר" את כל המרכיבים אצלך בגוף. האורטופד המליץ על יוגה כי זה נשמע לו הכי סביר או בטוח. היוגה או הפילאטיס אינן שיטות טיפוליות ממוקדות מטרה, אלא אוסף של תרגילים שמיועדים לחזק שרירים מסויימים (בעיקר שרירי בטן וגב) , לשפר את גמישות וליצור תנועה במפרקים ספציפיים. בסה"כ הן נחשבות שיטות אימון בטוחות ויעילות לשיפור המרכיבים הנ"ל. אם את רוצה פעילות יעודית לשיפור כאבי הגב שלך , רצוי להתייעץ ולעבור טיפול פיזיותרפי. שיהיה בהצלחה יוני צוות VIM CLUB

oridoron77

New member
מוסיף

יש מקום לאבחנה פרקטית באימון, כדי להבין איך הדברים נראים. לרוב צדדים חלשים וחזקים מתאזנים עפי עיקרון התמורה הפוחתת. במצבים קיצוניים יש סיכון, בהם תרגילים יתבצעו עם קומפנסציות (פיצויים) אשר יגרמו לצד החלש כמעט לא לעבוד, מה שימנע את צמצום הפערים בין הצדדים. עקב כך אני ממליץ להיוועץ בצורה חד פעמית לפחות עם מאמן כדי שיאבחן את המצב, וידע להנחות אותך (או להנות אותך לגורם מוסמך יותר שעדיין מטפל במישורים הפרקטים). יש לדעת שעבודה לא מאוזנת, יכולה להוביל בטווח הארוך לנזקים מצטברים. אורי

ליליxx

New member
תודה. אני באמת חושבת שאעשה כך.

בכל מקרה נראה לי שמידי פעם כדאי שמאמן מקצועי יסתכל איך מבצעים.

למפל1

New member
א-סימטריות

היי, מתנצלת מראש על הדילאיי. ובכן כולנו א-סימטרים השאלה היא כיצד אנו מתמודדים עם הא-סימטריה. לכולנו יש יד ורגל דומיננטים יותר .ברגע שישנו כאב - תפקידו להתריע לך על בעיה באזור מסויים . התעלמות בטח ובטח שלא תפתור אותה, אלא רק להיפך. 2 המלצות לי אלייך : האחת ללכת לטיפול ולהחזיר את הגוף לאיזון הטבעי שלו ושנית לקחת מאמן אישי שידריך אותך וילווה אותך לפחות בהתחלה . מזמינה אותך לבקר באתר שלי ואשמח לעמוד לשירותך www.ravitlampel.co.il

למעלה