אי קבלת מענקי קורונה עקב רישום כוזב בעסק משפחתי

• פותח הנושא מהעושים???_
  • פורסם בתאריך
מ

מהעושים???_

Guest
שלום,

הקמתי עסק משפחתי לפני כשלוש שנים, ועד עכשיו לא משכתי את המשכורת. כל שקל שקיבלתי, השקעי בחזרה בעסק. (לא העסק היחיד שלי)

עכשיו, בגלל שאני לא משכתי משכורת, רואה החשבון שלי כנראה לא רשם אותי כבעל השליטה בחברה, ולכן לא קיבלתי שקל מהמדינה עם המענקי קורונה למרות שנפגעתי מזה כלכלית.. מה עושים????

GoldenEyes

Well-known member
שלום,

הקמתי עסק משפחתי לפני כשלוש שנים, ועד עכשיו לא משכתי את המשכורת. כל שקל שקיבלתי, השקעי בחזרה בעסק. (לא העסק היחיד שלי)

עכשיו, בגלל שאני לא משכתי משכורת, רואה החשבון שלי כנראה לא רשם אותי כבעל השליטה בחברה, ולכן לא קיבלתי שקל מהמדינה עם המענקי קורונה למרות שנפגעתי מזה כלכלית.. מה עושים????
מה זאת אומרת לא משכת משכורת ?
הרואה חשבון שלך לא הוציא לך תלושי שכר ?
זה עסק פרטי שהתיק על שמך ? חברה בע"מ ?
חסר כאן מידע רב

ערב טוב

מהנתונים שהעלית אני מבין שהעסק פועל כחברה בע"מ. יש עוד בעלי מניות שרשומים ברשם החברות חוץ ממך? ואם כן האם אלו בני משפחה ( בת זוג )?
מי כן מדווח על משיכת שכר עבודה מהחברה?
השאלה שלך נוגעת למענק הקורונה שזכאי בעל שליטה לקבל בגין חברה שבבעלותו . ולא במשמעות של משיכת או אי משיכת שכר עבודה מהחברה .
השאלה העקרונית באם למשוך שכר עבודה מהחברה נתונה לפתחי רואה החשבון ובעל השליטה - והתשובה משתנה בין אחד לאחר.

במידה ובעל השליטה אינו זקוק לשכר העבודה ומעדיף להשאיר את הכסף בחברה לצורך השקעות בפעילותה ( לגיטימי לחלוטין ) זו החלטה שמתגבשת במסגרת תכנון של בעל השליטה והרו"ח שלו בהתחשב בצרכי החברה, תכנון מס והפרשות פנסיוניות.

ברמת העיקרון קיימות בידי בעל השליטה 4 אפשרויות כדלקמן:-

1. למשוך שכר עבודה בעל שליטה, לשלם מ"ה וב"ל ואת ההפרשות הפנסיוניות בגין שכרו זה - ואף למשוך את השכר בנטו "הביתה".
2. כנ"ל רק מבלי למשוך את השכר ב"נטו" הביתה - כלומר רק לדווח על השכר לשלם את התשלומים הנלווים ולהשאיר את ה"נטו" בחברה לצורך ביצוע השקעות - בכך בעצם בעל השליטה מייצר לעצמו הלוואת בעלים שתעמוד לזכותו , וכשתהיה יכולת כלכלית לחברה הוא יוכל למשוך את כל הסכום שנצברו לזכותו.
3. לא לדווח על שכר כלל ולא למשוך את השכר הנ"ל.
4.לא לדווח על שכר כלל ולא למשוך את השכר הנ"ל, ואולם למשוך כסף מהחברה כהלוואת בעלים ועד לסכום כולל של 100,000 ש"ח המותר בחוק ונושא ריבית.

להבנתי אתה בשיתוף עם הרו"ח שלך בחרתם באפשרות מספר 3. ההחלטה לבחור באפשרות זו או אחרת נקבעה טרם הגעתה של מגיפת הקורונה ( רשמת שכבר 3 שנים לא משכת משכורת ).

מטבע הדברים אף אחד לא חזה או חלם שתקרה מגיפת הקורונה ולא ניתן היה לתכנן זאת . והתשלומים של המענק לבעל שליטה כפופים למשיכת המשכורת לכל הפחות מ 10.2019 כדלקמן :-

1611510597165.png

כך שלעניות דעתי איך לך זכאות לקבל מענק בעל שליטה לצערי .

כן צריך לבדוק את המענקים שלהם אתה זכאי במסגרת העסקים האחרים שלך .

כמו כן ייתכן ומגיע לך מענק הוצאות קבועות בגין פגיעה במחזורי החברה שבבעלותך.

זה מה שאני יכול לענות לך מהמעט שכתבת בשאלה . במידה ומשהו לא ברור או יש לך שאלות נוספות, מוזמן לכתוב לי .

מקווה ועזרתי :)

למעלה