אי שוויון בתנובת החלב

עלמתיה

New member
אי שוויון בתנובת החלב

שלום לכולכן. אני לא זוכרת אם הצגתי עצמי כאן לאחר הלידה.
אני חברה וותיקה בפורום, בעצם מראשונות המשתתפות בפורום מרגע הקמתו.
אמא של יהונתן ועלמה, בני שש וקצת.
את עלמה ויהונתן הנקתי הנקה מלאה ובלעדית עד גיל חצי שנה והמשכתי להנק עד גיל שנתיים וארבעה חודשים.
לפני ארבעה חודשים וחצי ילדתי את איתמר ואלה.
כמובן שגם הפעם אני מניקה, אבל מדי פעם נותנת בקבוק (הבקבוק בלילה, במקרה ששניהם מתעוררים או שאני עייפה. יוצא שהם מקבלים בקבוק אחת לכמה לילות).

הבעיה שלי היא שבעוד שד ימין מניב חלב יפה, ומתמלא מהר, שד שמאל פחות מלא.
הבחנתי בזה ממש כמה ימים אחרי הלידה, שהיה לי קצת גודש והיה פער משמעותי בין הגודל של השדיים ותחושת הגודש.
אני כמובן מקפידה להחליף ביניהם ולהניק משני הצדדים, אבל יש מקרים שהם יונקים מצד שמאל ואחרי פרק זמן מסוים מתחילים להתעצבן. כשאני סוחטת את השד, באמת אין חלב. במקרה כזה אני מעבירה להשלמה מצד ימין.
כמובן שהבעיה מפריעה לי יותר כשאני מניקה בו זמנית.
לא בא לי להוסיף עוד בקבוק כי אני לא רוצה לפגוע עוד יותר בתנובת החלב.
אני גם לא שואבת - פשוט שונאת את זה וגם בימיי המזהירים ביותר כל שאיבה היתה ארוכה ונתנה תמורה מועטה.

יש רעיונות? הצעות?

יכי67

New member
הי!! איזה יופי!!

מדהים לפגוש אותך כאן בסיבוב שני, מורידה בפנייך את הכובע... איזה כיף לך!!
היו למה כמה התכתבויות בעבר (הילדים שלי קטנים יותר, בני ארבע כרגע).
אני חושבת שזאת שאלה סופר מקצועית להדר, אבל יש לי תחושה שרצוי מאוד שתפני ליועצת הנקה. ייתכן ובאמת נוצרו שינויים בשד אחד שגורמים לו להיות מניב פחות וצריך לבדוק איך ניתן לפתור את זה...

בהצלחה לך וברוכה השבה!

עלמתיה

New member
תודה על ההתייחסות

ורוצה להבהיר את השאלה - זה לא שאין לי חלב בשד. לרוב הם יונקים ממנו והכל מצוין, אבל כשהם עצבניים מאד או ביניקה ממושכת, הם פשוט חוטפים קריזה על השד ומעבר לשד השני מרגיע אותם. זה קורה גם בזמן הנקה כפולה. לפעמים אני פשוט מחליפה ביניהם באמצע.
יש עצות יעילות?

למעלה