אלבר קאמי

Max California

New member
אלבר קאמי

אההה.. מאוחר מדי לנהל פה וויכוח על הכתיבה והדעות שלו ? או שמא אני לא במקום.

Max California

New member
___

אני רוצה לנהל שיחה על "הדבר", "הזר" , "האדם הראשון" ו"המיתוס של זיסיפוס".

ורדה ש

New member
מה בדיוק מטריד אותך?

את "הדבר" ואת "הזר" קראתי אינספור פעמים הלוך ושוב. קשה לקרוא לחוויה שלי איתם בשם "הנאה", ולא אגיד שנהנייתי, כי בעיני אלו ספרים נורא עצובים - גם ברוח ובאווירה שלהם וגם בכיווני המחשבה והמסקנות שהוצאתי מהם. אבל עובדה שאני כל פעם חוזרת אליהם שוב ושוב. אם לא למען ההנאה - אז למה???

Max California

New member
___

לא "מטריד" שום דבר. אני פשוט רוצה לדבר על הספר.. ועל החיים והסתמיות בעיני קאמי.
אני אישית מאוד מבין , אני לא נהנה.. בעצם במקום מסויים כן. אני תמיד אוהב ב-"הזר" שהוא מנהל את השיחה עם איש הדת ..או שהוא הורג את הערבי , או שהוא אומר שהוא לא יודע מה זה אהבה והיא חסרת משמעות בשבילו. אני מתחבר לזה במקום מסויים. אני מבין את האבסורד בזה. מחפש שיחה בעניין.

komandatore

New member
מבין-להבדיל ממרגיש

כלומר יש פה בהחלט דברים שאפשר להבין ולפעמים להתחבר לדברים מסוימים אבל מה לגבי הרגש?ההזדהות?יש כאן עניין של תפיסה מסוימת של העולם ואבחנה בין התפיסה הפילוסופית של הסיפור ולהבנות של הסיפור כפשוטו שלכל אחד מהם יש ערך בפני עצמו והשילוב של שתיהם.

Max California

New member
___

תראה, זה יוצר אצלי תיסכולים כי אני מזדהה עם הדמות ב-"הזר". אבל כמה כבר אפשר לפעול על פי כך ולהשתחרר מהנורמות שאתה גר אצל ההורים שלך ואתה לומד בתיכון.. אתה מבין ? יש לי המון מגבלות שמגבילות את מוחי והרצונות שלי. אני כלוא בתוך הרשת ביטחון הזו. אני מבין ומזדהה.

komandatore

New member
אפילו על ספסל הנאשמים

מעניין תמיד לשמוע איך מדברים עליך.

למעלה