אלימות במשפחה

shoshi40

New member
אלימות במשפחה

שלום, רציתי לברר פרטים או יותר נכון מהי הפרוצדורה להגשת תלונה, באיזה מקרים זה רלוונטי זאת בשל אלימות שאומנם קרתה באופן חד פעמי (זריקת חפץ - וזאת משום שדרכו לפגוע בי ישירות נחסמה על ידי אדם אחר) אך אלימות מילולית ואגרסיבית מתמשכת שמופנית בעיקר לאמי (ללא אלימות פיזית) אומנם מדובר באלימות פיזית כביכול מינורית, וכמו שציינתי חד פעמית, אך אולי באמצעות פניה לגורם המטפל בכך אבי ימתח לעצמו איזה שהוא גבול ויבין שאי אפשר לעבור אותו (כלומר אולי אפשר לעצור את זה עוד כשזה קטן ולא לחכות למעשה חמור - כאשר מספר רב של פעמים אני ואחי אמרנו לאמא שלי שיש חשש כזה, שהמצב יחריף) על מנת להשלים את הסיפור אתן קצת רקע ואגיד שאני גרה בבית הוריי, גילי מעל 20 אני מאוד לא יוצרת קשר עם אבי כבר במשך מעל שנתיים, אך כאשר הוא צועק ומדבר בצורה גסה לאמי, אני מתערבת ולפעמים בצורה בוטה כפי שהוא נוהג. שוב, אך ורק מנת להגן על אמי . אחזור לשאלתי.. מה עליי לעשות במקרה כזה? האם יש טעם להגיש תלונה? איך יתבצע ה"טיפול" בתלונה מולו? במידה ואגיש, הבנתי שקיימת אפשרות שהוא יוציא אותי מהבית מאחר ואני מעל גיל 18, האם זה נכון? תודה רבה

שלום לך

מהתאור שלך אני מבינה שעיקר האלימות מצד אבא מופנה אל אמא. במצב זה, זאת אמא, שכנפגעת, זכאית להגשי תלונה במשטרה. אם אמא מחליטה לעשות צעד זה, מה שהמשטרה עושה, בד"כ, מזמינה את הפוגע לחקירה ועל סמך ההתרשמות מחליטה - לא לעשות דבר/ להזהיר/ להרחיק את תוקף לתקופה. לרוב, עצם מעורבות המשטרה, גורמת לאדם אלים למתן את התנהגותו, לפחות לפרק זמן מסוים. לשאלתך אם אבא רשאי להוציא אותך מהבית, אני לא יודעת את התשובה. אתייעץ ואחזור לכתוב לך.

למעלה