אלימות מאבטחים ברכבת

מצב
הנושא נעול.

levikon

New member
אם המאבטח ביקש ממך להזדהות -

אפשר להתלונן גם בלי שם
ואז הם חופרים ומחפשים מי זה המאבטח הזה שעבד ביום X בשעה Y שעושה בעיות והם כבר מתחילים לקבל קריזה עוד לפני שעושים לו בירור. שם ספציפי יהיה לך קשה לקבל כי (מאבטחים/מנהלי תחנות) לא ימהרו לתת לך אותו. פשוט: אותו הם מכירים, אותך לא וממילא אין להם שום חובה לומר לך מה שמו של מישהו שעבד שם אתמול או שילשום.
יש לך את כל הזכות שבעולם לבקש את זה גם ממנו.

davidfainshtein

Member
מנהל
נכון מאוד!

יש לך את כל הזכות שבעולם לבקש את זה גם ממנו.
נכון מאוד!
בתור מתנדב במשטרה אני מסכים איתך. לפי החוק גם שוטר על מדים שמבקש מאזרח להזדהות - חייב להזדהות בפני האזרח. קל וחומר מאבטח.

hck

New member
"סוד" קטן

נכון מאוד!
בתור מתנדב במשטרה אני מסכים איתך. לפי החוק גם שוטר על מדים שמבקש מאזרח להזדהות - חייב להזדהות בפני האזרח. קל וחומר מאבטח.
"סוד" קטן
כל איש ביטחון חייב להזדהות בפני כל מי שדורש זאת ממנו (שם+משפחה) ולא משנה הסיבה שהוא נדרש לכך.

IסושיI

New member
עוד סוד קטנטן...

"סוד" קטן
כל איש ביטחון חייב להזדהות בפני כל מי שדורש זאת ממנו (שם+משפחה) ולא משנה הסיבה שהוא נדרש לכך.
עוד סוד קטנטן...
לחיילים אין חובה להזדהות בפני אזרחים. (טיפ קטן לכל חייל שעלול להתקלע לסיטואציה לא נעימה עם "בני דודינו")

elians

New member
כן אתה צודק...

אפשר להתלונן גם בלי שם
ואז הם חופרים ומחפשים מי זה המאבטח הזה שעבד ביום X בשעה Y שעושה בעיות והם כבר מתחילים לקבל קריזה עוד לפני שעושים לו בירור. שם ספציפי יהיה לך קשה לקבל כי (מאבטחים/מנהלי תחנות) לא ימהרו לתת לך אותו. פשוט: אותו הם מכירים, אותך לא וממילא אין להם שום חובה לומר לך מה שמו של מישהו שעבד שם אתמול או שילשום.
כן אתה צודק...
סבבה .. האמת שחשבתי שהוא נכנס לי באיזה פריים של תמונה בטעות .. לצערי .. לא הלך לי.. ולא שיערתי נכון. אני אחפור עד שאצליח להגיע לטיפש הזה ...

davidfainshtein

Member
מנהל
תגובה:

קצת הגזמה?
נכון, יצאה הוראה כזאת לעוסקים בביטחון הרכבת שמותר לצלם עם ההגבלות שהזכרתם. דבר נוסף שהוא נכון בהחלט שהכבאי הזכיר שבכל מקום ישנם תפוחים רקובים. מכאן ועד לומר שישנה אלימות של מאבטחים והתנכלויות? אני בטוח שהכל שקרים. אתם יודעים למה? כי אם זה היה נכון, הייתם מתלוננים ואותו מאבטח/סלקטור היה עף על טיל. אז על מה הסיפור לדעתי? שהמאבטח מבקש מאותו צלם להזדהות, ואז הצלם מתחיל להרים את האף: מי אתה בכלל? הרי מותר לצלם? אני לא מצלם משהו שאסור? תראה לי אתה תעודה! ועוד תגובות כיד הדימיון הטובה של אותם צלמים מהוללים. כבר שכחתם שלפני חודשיים נעצר אזרח לבנוני שאסף מל"ם ואפילו מנכ"ל הרכבת ציין את אותו מאבטח לשבח. לסיכום: ברור לי שישנם מספר מאבטחים שעובדים בצורה שגויה, מתוך שעמום או חוסר הבנה של הנהלים. מאידך גיסא גם אני מכיר מקרוב צלמים (בודדים) שמתחכמים עם המאבטח ומסרבים להזדהות. אם אתם תהיו בסדר איתם, אין סיבה מיוחדת שימנעו ממכם לצלם. ואם הם עדיין ימנעו ממכם לצלם, פשוט תקחו את הפרטים שלהם בצורה יפה - הם יענשו על כך. נ.ב. אני לא מכיר את איזור הצפון, אני מדבר מתוך היכרות חלקית של איזור המרכז.
תגובה:
לא הגזמה ולא נעליים! מקרה שקרה לי אישית לא אחת: אני מצלם - המאבטח ניגש ואמר לי למה אני מצלם... אני מזדהה ואומר לו שאני מהפורום. בד"כ הוא עוזב אותי בשקט, לפעמים מבקש ת"ז. קרו מקרים רבים בהם המאבטח מתחיל לצעוק ללא שום "הרמת אף" ממני. זה קרה לא פעם ולא פעמיים ולא רק לי. ביום ו' נסעתי מי-ם לבית-שמש והקב"ט של הרכבת (לא מאבטח פשוט) איים לזרוק נוסע מהרכבת בגלל שצילם!!! דרך אגב בלי קשר כ"כ לנושא: לפני כמה שנים צילמתי ברכבת התחתית בקייב - ונעצרתי. שם באמת יש חוק שאוסר לצלם. כמובן שבקבוק וודקה הספיק בשביל ליישב את ההדורים ...

hck

New member
הזדהות בתור חבר פורום תח"צ ../images/Emo35.gif

תגובה:
לא הגזמה ולא נעליים! מקרה שקרה לי אישית לא אחת: אני מצלם - המאבטח ניגש ואמר לי למה אני מצלם... אני מזדהה ואומר לו שאני מהפורום. בד"כ הוא עוזב אותי בשקט, לפעמים מבקש ת"ז. קרו מקרים רבים בהם המאבטח מתחיל לצעוק ללא שום "הרמת אף" ממני. זה קרה לא פעם ולא פעמיים ולא רק לי. ביום ו' נסעתי מי-ם לבית-שמש והקב"ט של הרכבת (לא מאבטח פשוט) איים לזרוק נוסע מהרכבת בגלל שצילם!!! דרך אגב בלי קשר כ"כ לנושא: לפני כמה שנים צילמתי ברכבת התחתית בקייב - ונעצרתי. שם באמת יש חוק שאוסר לצלם. כמובן שבקבוק וודקה הספיק בשביל ליישב את ההדורים ...
הזדהות בתור חבר פורום תח"צ

לדעתי זה כבר מיותר. למה לסבך את הענינים? חלק נכבד מהמאבטחים לא גולש באינטרנט, והחלק שכן- לא כולם יודעים מה זה פורומים.
אולי הוא חשב שאתה מאיזה אירגון חבלה (מה לעזאזל זה "פ ו ר ו ם"
)

davidfainshtein

Member
מנהל
לא משנה

הזדהות בתור חבר פורום תח"צ

לדעתי זה כבר מיותר. למה לסבך את הענינים? חלק נכבד מהמאבטחים לא גולש באינטרנט, והחלק שכן- לא כולם יודעים מה זה פורומים.
אולי הוא חשב שאתה מאיזה אירגון חבלה (מה לעזאזל זה "פ ו ר ו ם"
)
לא משנה
אפשר להגיד שזה בשביל אתר אינטרנט בנושא רכבות - למשל "חדשות הרכבת" אני בטוח שחן לא יתנגד...

mucool2

New member
אל תגיד כלום אם לא שואלים אותך

לא משנה
אפשר להגיד שזה בשביל אתר אינטרנט בנושא רכבות - למשל "חדשות הרכבת" אני בטוח שחן לא יתנגד...
אל תגיד כלום אם לא שואלים אותך
תזדהה בתור אדם פרטי שמצלם רכבות להנאתו. משפט שמתחיל ב"אני מתכוון לפרסם את התמונות ב..." יכול רק לקלקל.

omer87

New member
../images/Emo45.gif שלחתי לפני שבוע מייל לרכבת

אלימות מאבטחים ברכבת
אני רוצה לפתוח שירשור חדש בנושא. כמו שדיווחתי ביום שישי, ואיבגי היום ועוד דיווחים רבים אחרים... האלימות של המאבטחים וההתנכלויות שלהם לצלמים שלנו פשוט בלתי נסבלת! הנושא נטחן כאן עד דק אבל לדעתי יש צורך בפעילות אינטנסיבית יותר מול הנהלת ר"י - כדי שזו תדריך את המאבטחים בקשר לצילום בשטח תחנות וברכבות. ידוע שאין שום איסור חוקי לצלם ויש אישור על כך מטעם הדוברות. ישנם מנהלי תחנות שדורשים אישור אישי מהם - ניחה. בכל מקרה היחס המגעיל והאלים של אנשי הביטחון מוגזם ולא מוצדק! אני מציע שכל מי שיכול ובמיוחד מי מחברינו בפורום שיש לו קשר לאנשי הרכבת - לפעול במלוא הרצינות לקידום הנושא!
שלחתי לפני שבוע מייל לרכבת
ועדיין לא חזרו אליי... כל נסיעה שלי עושים לי צרות מתוך עשרה מאבטחים יש 9 שעושים צרות ו1 נחמד

fireman

New member
עומר, אני מקווה לסגור את הסיפור

שלחתי לפני שבוע מייל לרכבת
ועדיין לא חזרו אליי... כל נסיעה שלי עושים לי צרות מתוך עשרה מאבטחים יש 9 שעושים צרות ו1 נחמד
עומר, אני מקווה לסגור את הסיפור
הזה במהרה גם אם נצטרך להגיע למנכ"ל הרכבת בעניין.

davidfainshtein

Member
מנהל
../images/Emo62.gif רעיון

אלימות מאבטחים ברכבת
אני רוצה לפתוח שירשור חדש בנושא. כמו שדיווחתי ביום שישי, ואיבגי היום ועוד דיווחים רבים אחרים... האלימות של המאבטחים וההתנכלויות שלהם לצלמים שלנו פשוט בלתי נסבלת! הנושא נטחן כאן עד דק אבל לדעתי יש צורך בפעילות אינטנסיבית יותר מול הנהלת ר"י - כדי שזו תדריך את המאבטחים בקשר לצילום בשטח תחנות וברכבות. ידוע שאין שום איסור חוקי לצלם ויש אישור על כך מטעם הדוברות. ישנם מנהלי תחנות שדורשים אישור אישי מהם - ניחה. בכל מקרה היחס המגעיל והאלים של אנשי הביטחון מוגזם ולא מוצדק! אני מציע שכל מי שיכול ובמיוחד מי מחברינו בפורום שיש לו קשר לאנשי הרכבת - לפעול במלוא הרצינות לקידום הנושא!
רעיון
שצץ בראשי הרגע במקום שבו צצים כל הרעיונות (בשרותים כמובן
) אולי נפיק מין כרטיס ביקור עם הלוגו של הפורום ונציין עליו משהו כמו "פורום תח"צ" או משהו כזה ונפיץ אותו בין החברים - זה לא יהווה כמובן מסמך רשמי אבל עדיין יכול לעזור - אם מציגים אותו בנימוס בצירוף להסבר ממצה... ערן, מה אתה אומר?

fireman

New member
ניסינו בעבר ליזום דבר כזה

רעיון
שצץ בראשי הרגע במקום שבו צצים כל הרעיונות (בשרותים כמובן
) אולי נפיק מין כרטיס ביקור עם הלוגו של הפורום ונציין עליו משהו כמו "פורום תח"צ" או משהו כזה ונפיץ אותו בין החברים - זה לא יהווה כמובן מסמך רשמי אבל עדיין יכול לעזור - אם מציגים אותו בנימוס בצירוף להסבר ממצה... ערן, מה אתה אומר?
כל הזמן זה נתקע במקום אחר.

ה דרומי

New member
אני כבר מסתובב אם אחד כזה למי ששכח

בוא נרים את זה!
אני כבר מסתובב אם אחד כזה למי ששכח
{""גנבתי""} לטומי* את הלוגו ויצרתי ממנו כרטיס וכאשר צריך אני גם מסביר על הכרטיס. אני אשמח לכרטיס נוסף רק שיצא כבר אחד כזה

כשמסבירים את עצמך הכל נפתר..

בוא נרים את זה!
כל מאבטח הוא בנאדם ואפשר לדבר איתם, הסבר קצר של דקה והבעיה נפתרת. מצד שני, לפי דעתי כרטיס כזה זה לא ריעוןטוב. לכל אחד יש את הזכות לצלם ברכבת, לא רק לחברי פורום תח"צ, והמאבטחים לא צריכים לחשוב שחובה להחזיקכרטיס כזה או אחר על מנת לצלם.

ה דרומי

New member
כרטיס זה לא רק בשביל מאבטחי הרכבת

כל מאבטח הוא בנאדם ואפשר לדבר איתם, הסבר קצר של דקה והבעיה נפתרת. מצד שני, לפי דעתי כרטיס כזה זה לא ריעוןטוב. לכל אחד יש את הזכות לצלם ברכבת, לא רק לחברי פורום תח"צ, והמאבטחים לא צריכים לחשוב שחובה להחזיקכרטיס כזה או אחר על מנת לצלם.
כרטיס זה לא רק בשביל מאבטחי הרכבת
זה גם בשביל עוד מקומות צילום שקשורים בנושא תח"צ. זכותו של כול אחד לצלם לפי החוקים או איך שלא קוראים לזה. כרטיס יכול רק לעזור לחובבי התח"צ ??????????????????....

elians

New member
ערן ..

כל הזמן זה נתקע במקום אחר.
ערן ..
בוא נרים א זה אז דברת על מחירים שכבר בוררו , את היכול לתת יותר פרטים ? גם אם זה 50 שקל לכרטיס אני בטוח שיסכימו פה הרוב...

מצב
הנושא נעול.
למעלה