אלשטיין משווה את הצעת מגה אור, והלחץ על נחמיאס מתגבר

fogel1948

Member

משקיע88

Well-known member
יום מעניין. אם אלשטיין יגיש הצעה, פוקעת ההתניה של מגה אור למינימום תוספת של 40 מליון ולהחזר עבורה של 15 מליון. לכן היא רשאית לסגת מהצעתה (למעשה היא מתבטלת) ללא פגע. מצד שני אם אכן אלשטיין מגיש, עם ערבות כנדרש, מבנה יכולה להמתין לרגע האחרון ואיננה צריכה להגיש היום.
התסריט הגרוע מבחינת הנושים - רק הצעת אלשטיין נשארת.
התסריט הטוב - יש 3 הצעות עם ערבות ומתחילה התמחרות ומלחמת מחירים.

בורסה 2008

Well-known member
לפי כלכליסט, אלשטיין משווה, אך רק את ההצעה ל-70% המשועבדות, מה שהופך את ההצעה לנחותה מהצעת מגה אור עוד לפני שמתייחסים לשאלת העדפת אלשטיין.

Reem88

Well-known member
זאת רק הצעה למנוע את ההעדפה של מגה אור, זאת לא ההצעה האמיתית.

בורסה 2008

Well-known member
זאת רק הצעה למנוע את ההעדפה של מגה אור, זאת לא ההצעה האמיתית.
מה גורם לך לחשוב ככה?
אם בעקבות הסרת התנאים מהצעת מגה אור הם יסגו מהעסקה, למה שאלשטיין יציע פירור יותר?
גם מבנה בינתיים מתעכבת עם ההצעה ובוחנת אם היא אפשרית בכלל.

Reem88

Well-known member
נראה לי שענית לעצמך :)
אלשטיין הציע את ההצעה הנ"ל כדי לבטל את היתרון היחסי שיש למגה אור.
אם מגה אור יסגו מהעיסקה אלשטיין הרוויח, פחות מתחרה.

בורסה 2008

Well-known member
נראה לי שענית לעצמך :)
אלשטיין הציע את ההצעה הנ"ל כדי לבטל את היתרון היחסי שיש למגה אור.
אם מגה אור יסגו מהעיסקה אלשטיין הרוויח, פחות מתחרה.
אם כך, זאת כרגע ההצעה האמיתית שלו :)
אלשטיין ימשיך להוציא לנו את המיץ עד לרגע האחרון

משקיע88

Well-known member
נכון שזה צעד טקטי, אבל עדיין עדיין הצעת מגה אור מתבטלת ועליה להגיש הצעה חדשה אם תרצה. יש לה זמן עד סיום המכרז בשבוע הבא.

שך666

Active member
השאלה אם יש לו 95 מליון שי ערבויות
לא בטוח שאכן יגיש הצעה :confused:

yel5

Well-known member
חסרונות הצעת אלשטיין ביחס להצעת מגה אור:
1. לא התחיב לרכוש גם את 12% מניות דסקש.
2. לא ברור אם הצעתו היא במזומן.
3. לא הפקיד פקדון של 95M.

על פניו, לא רואה סיבה שמגה אור לא יזכו.
כתבתי שבאופן אישי מעדיף שאלשטיין יזכה כדי שיהיה לנו, נושי ט, מקור לפרעון פס"ד של 140M.

משקיע88

Well-known member
צריך פשוט לחכות עד סוף היום או פרסום מוסמך מה שיבוא קודם. אם עד סוף היום לא תוגש הצעה נוספת ההצעה של מגה אור בתוקף כולל עניין ה40 מליון. נסיגה תעלה לה 95 מליון. אם אלשטיין יגיש כולל ערבות, נצטרך לחכות עד סוף השבוע הבא להצעות, כולל של מגה אור מבנה ואולי אחרים, כי לא יצטרכו להקפיץ ב40 מליון.
אגב אני ממש מפקפק אם אלשטיין יעמיד ערבות בנקאית אוטונומית, כי הצעד הראשון של נציגי הנושים יהיה לדרוש תשלום 70 מליון ש"ח לקופתם או לחלט את הערבות ולקזז סכום זה.

נערך לאחרונה ב:

270552

Active member
לא נראה לי שאפשר לחלט את הערבות, כי היא תהיה של חברה אחרת שלא נתנה את הערבות או היתה ערבה לה.

משקיע88

Well-known member
לא נראה לי שאפשר לחלט את הערבות, כי היא תהיה של חברה אחרת שלא נתנה את הערבות או היתה ערבה לה.
הערבות אמורה להיות של בנק. דולפין 2020 היא חברת בת של דולפין ישראל שהיא חברת בת של דולפין הולנד. דולפין הולנד ערבה לחוב כמו גם חברת האם שלה אירסה.
אינני בטוח מה יחליט בית המשפט אבל בשלב ראשון בוודאי שאפשר לנסות להטיל עיקול. מהיכן לדעתך מגיע הכסף לדולפין 2020?

למעלה