אם אני קונה כבל השחלה, האם אני יכול לחתוך אותו בלי לפגוע בו (ושאלה נוספת הקשורה בהשחלה)?

אני לא צריך כמות גדולה.
אז נניח אני קונה את זה:
אני יכול לחתוך אותו באמצע ואז להשתמש בכל חלק להשחלה נפרדת?
כלומר החיתוך שלו לא יפגע בו?
אני סה"כ צריך השחלה של לא יותר מ2.5 מטרים... (עבור שתי השחלות שונות)

ושאלה נוספת בהנחה שהנ"ל אפשרי:
הכוונה שלי היא להשחיל את הכבל הזה במקביל לכבל רשת (שעוביו 6.5 מילימטר), כך שבעתיד הרחוק יותר כשארצה להתחבר לסיבים, המתקין של הסיבים יוכל להשחיל את הסיב פנימה בעזרת כבל ההשחלה שכבר מונח שם בפנים.
השאלה שלי היא האם זה תכנון טוב וזה גם אפשרי עבור המתקין להשחיל את הסיב פנימה כשכבר מונח שם כבל רשת?
ואם אפשרי, האם ההשחלה של הסיב יכולה לפגוע בכבל הרשת שנמצא שם?

נערך לאחרונה ב:

k-don

Well-known member
אני לא צריך כמות גדולה.
אז נניח אני קונה את זה:
אני יכול לחתוך אותו באמצע ואז להשתמש בכל חלק להשחלה נפרדת?
כלומר החיתוך שלו לא יפגע בו?
אני סה"כ צריך השחלה של לא יותר מ2.5 מטרים... (עבור שתי השחלות שונות)

ושאלה נוספת בהנחה שהנ"ל אפשרי:
הכוונה שלי היא להשחיל את הכבל הזה במקביל לכבל רשת (שעוביו 6.5 מילימטר), כך שבעתיד הרחוק יותר כשארצה להתחבר לסיבים, המתקין של הסיבים יוכל להשחיל את הסיב פנימה בעזרת כבל ההשחלה שכבר מונח שם בפנים.
השאלה שלי היא האם זה תכנון טוב וזה גם אפשרי עבור המתקין להשחיל את הסיב פנימה כשכבר מונח שם כבל רשת?
ואם אפשרי, האם ההשחלה של הסיב יכולה לפגוע בכבל הרשת שנמצא שם?
סטלבדנד זהו חוט רב פעמי שמשחילים אותו באופן זמני. הוא איננו מיועד לשבת בתוך הצינור. הוא איננו מיועד לחיתוך.
משחילים אותו בצינור ואז מחליפים אותו בחוט משיכה זול או מיידית בחוט תקשורת/חשמל כלשהו.

תודה לך.
אז לא חותך את הסטלבנד ולא מכניס אותו פנימה.
אין לי בעיה להמתין עד שאדע מתי בפועל אוכל להתחבר לסיבים ואז כשאדע מתי תהיה ההתקנה בפועל, אשחיל זמן קצר לפני כן את הסטלבנד ביחד עם כבל הרשת ואז כשהמתקין יגיע הכל יהיה מוכן.
השאלה היא האם התכנון הזה סביר ויהיה למתקין יחסית קל להשחיל את הסיב פנימה למרות שכבר יש שם כבל רשת והאם זה יכול לפגוע בכבל רשת או הסיב שמושחל?
שוב ההשחלה היא של לכל היותר 2.5 מטרים.

rafid1

Active member
מנהל
לדעתי יש לך טעות בהבנה. ספקית התשתית לא תשחיל כבל אופטי (לפחות מרביתן) בתוך הבית, אלא רק מבחוץ עד ארון התקשורת שבבית . עד שם הצנרת אמורה להיות רחבה מספיק כדי לאפשר כבלים נוספים, כמו קואקס של הוט/YES (עדיין... עד שיעברו גם הן לסיבים) ו כבל אנטנה לעידן. משפ הכול בCAT5e/6/7 .

למעלה