אם אני רוצה לפתוח עסק...

tounano

New member
התכוונתי ל...

כמה אני צריך להשקיע בדברים הבסיסיים שכל עסק צריך להשקיע? למשל הרשיון עסק מורשה וכו.... ב ב ר כ ה, יגאל פינס.

תשובה ליגאל

מה צריך לעשות- ראה כאן. כמה עולה כל רשיון וכדומה- הפרטים ברשויות המתאימות, ושוב, כנגזרת של סוג העסק, מיקומו וכדומה.

tsveeka26

New member
איזה עסק חשבת להקים??

יגאל יש לי בשבילך עסק שונה שאינו דורש השקעה כספית חוץ מ-100 ש"ח. מה דעתך??? למה להסתכן בהשקעה ?? צביקה

tounano

New member
העסק שחשבתי להקים...

אני לא יכול לספר מה ואיך, אבל זה בעקרון שירותי אחסון אתרים!!! לא צריך להשקיע הרבה מלבד לרשום אותו כעסק מורשה, אגב כמה זה עולה לרשום? ב ב ר כ ה, יגאל פינס.

nirdagan

New member
עוסק מורשה בלי כסף, חברה עולה קצת

מבחינת הרישום אתה יכול להירשם כעוסק מורשה. בשביל זה הולכים למע"מ ופותחים תיק. הרישום לא עולה כלום. אם אתה רוצה להקים חברה בע"מ יש אגרת רישום של כאלפיים שקל שיש לשלם לרשם החברות במשרד המשפטים. לסיכום, רישום זה לא מה שצריך להדאיג אותך. ניר

tounano

New member
לא בדיוק...

יש לי כסף, ויש לי תקציב, הבעיה היא אם אני צריך לרשום את העסק שלי כמע"מ או כעסק מורשה על מנת שאני יוכל לגבות מהלקוחות תשלומים בכ. אשראי... מה אני צריך בשביל זה? עסק מורשה או בע"מ, או שניהם??? ב ב ר כ ה, יגאל פינס.

nirdagan

New member
לגבות בכרטיס אשראי

עוסק מורשה זה אחד שיש לו תיק במע"מ. אפשר שאדם יהיה עוסק מורשה. אם תפתח חברה בע"מ, החברה תהיה עוסק מורשה. לגבי כרטיס אשראי זה לא משנה אם פתחת חברה או לא. הכי פשוט תשאל את חברות האשראי מה התנאים שלהם. ניר

ערן^25

New member
רישום החברה כחברה בע"מ

רישום החברה כחברה בע"מ נותנת לך יתרונות בתחום המשפטי(עקרון האחריות המוגבלת). פנה לעו"ד לגבי השאלה אם אתה צריך את זה או לאו, מכיוון שאם אתה כן צריך להירשם כבע"מ ולא עושה זאת מטעמי חיסכון, תוכל להפסיד כתוצאה מכך הרבה כסף בעתיד וחבל... ערן

amonit

New member
כדאי להתייעץ עם יועץ מס.

כדאי להתיעץ עם יועץ מס לפני החלטה כזו,, קימים מספר סוגי תיקים במעמ וגם אם הרישום אינו עולה דבר העלויות השנתיות של החזקת תיק כזה או אחר הן שונות. בעקרון הכדאיות בהחלטה בין חברה בע"מ, עוסק מורשה, או אפילו עוסק פטור הן לפי גודל או מקור ההכנסות אך גם לפי ההוצאות..... אם אינך קונה "סחורה" שאתה יכול לקבל עליה החזרי מע"מ ואינך בטוח בהיקף ההכנסות אולי כדאי לפחות בהתחלה להיות "עוסק פטור" ממע"מ עד שיתברר היקף הפעילות שלך בתיק. בכל מקרה כדאי לשקול בזהירות ולבחור אדם מקצועי שיסביר לך בצורה ברורה את השיקולים בעסק הספציפי שאתה מתכוון להקים. רבים ניכוו, עקב טעויות שהיו נמנעות אם היו מקבלים ייעוץ והכוונה. בהצלחה

למעלה