אם יש כאן עורכים יש לי

balloon

New member
אם יש כאן עורכים יש לי

שאלה. איך מתחילים להיות עורכים מקצועיים? למדתי עריכה אצל תמר ירון ו אני מכירה את הפרמייר אפטר אפקטס ו M 100 אבל איך נכנסים לשוק העריכה לעבוד באולפן? האם צריך להתחיל כ דיגיטייטור ? או פשוט להכיר את האנשים הנכונים? אני מכירה כמה עורכים שלא למדו כלל והם עובדים כעורכי וידאו ואפטר אפקטס מה הסוד?.

0g30

New member
חוץ מהאפטר אף אחת מהתוכנות שלמדת

אינה שימושית בבתי פוסט ....רוב בתי הפוסט משתמשים בתוכנת AVID ..... מאוד מאוד מפתיע שאלו התוכנות שתמר ירון מלמדת .........לדעתי פשוט תתדפקי על דלתותייהם של בתי פוסט ברחבי ת"א .....בבקשה להתלמד בשעות הלילה פשוט לשבת עם ספרים של AVID וללמוד את התוכנה ...זה מאוד מקובל.. שלב שני זה להתחיל לעשות דיגטציות להכיר את השוק .......הדרך הטובה ביותר זה להיצמד כמתלמדת לעורך רצוי אחד מהטובים והעובדים ביותר יאיר תמיר, שי אפלברג, ישראל אוחיון, דודי אוחיון, גידו מר חיים, יובל שר, וכו´ וכו´ (חשוב לציין שרובם אנשים בלתי נסבלים) אבל מה לעשות שהדרך אל האושר רצופה ........עורך מסוג כזה שיקח אותך תחת חסותו תעני לכל שגעונותיו (המקצועיים בלבד) עם הזמן עם הרבה מזל ומרפקים תתחילי לערוך דברים קטנים כמו קבוצות מיקוד ועבודות התנדבות או דלות תקציב ....זו לדעתי הדרך הטובה ביותר להתלמד ולהכיר את השוק......... לגבי אפטר ......הדרך אולי פחות ארוכה אבל דורשת כישרון רב ....הרעיון הוא לשבת בבית לעשות כמה שיותר עבודות ושוב להתדפק על דלתות בתי פוסט מאחר ומפעילי האפטר זה שוק חדש יחסית והרבה פחות פלצני , נותנים פחות חשיבות לניסיון מקצועי ויותר חשיבות לכישרון וכמובן למהירות עבודה לכן הרבה הרבה תירגול ביתי יכול לעזור .........בכל מקרה בחרת לעצמך מטרה מאוד קשה , תהיי עקשנית , דחפנית וחרוצה ותצליחי. אגב מעטים העורכים שאני מכיר שלמדו באיזשהו בי"ס רובם אם לא כולם למדו בדרך שתיארתי לך ......כמעט לא קיים בית פוסט רציני שעובד עם התוכנות שתיארת ........ולדעתי בי"ס מסוגם של תמר ירון וכדומה לא נותנים כלום מלבד מינוס בבנק ופלוס בכיס של תמר ירון .......כהוכחה תוכנות העריכה שהיא מלמדת. עוד דרך אפשרית זה להתחיל להתלמד על מכשירים HIGE CLASS כמו פליים , אינפרנו , כיוון שלא ניתן ללמוד את התוכנות האלו בשום קורס וכו´.... בתי פוסט מכשירים בעצמם את המפעילים. בתי פוסט ראויים בת"א: ברודקאסט גראוויטי JCS אולפני מימד אלו הגדולים קיימים עוד רבים כמו נועם וויסמן, אולפני מירב, SIDE EFFECT אולפני ת"א וכו´ וכו´ קטנים פחות ויותר...... שיהיה בהצלחה

לילך בר

New member
זה נכון מאוד

ותקף לגבי הרבה מאוד קורסים מפוקפקים בכל מיני מקצועות, והרבה מאוד אנשים מגלים שמה שהם למדו זה לא הדרישות בתעשיה כתסריטאית אני מוכרחה לומר שגם בית הספר לתסריטאות של עידית שחורי הוא בדיחה אחת גדולה ואם אתם רוצים מקום ללמוד תסריטאות לכו לסם שפיגל ולבחורה שלמדה "בבית הספר לעורכים" אני רוצה לומר שהיא במקצוע הנכון כי עורכים מרוויחים המון יותר מתסריטאים ומפיקים כפי שהתברר לי מהזמן האחרון רק חבל מאוד שהיא לא ביררה לפני כן מה שווים הלימודים הללו כי לפי התשובה הארוכה והמרתקת של הבנתי ש"בבית הספר לעורכים" מלמדים dos כשכולם עובדים על חלונות ואת זה אומר לך מישהו שנמצא עמוק בתוך התעשיה הזו כמו 0g30 וגם אני שרק מהבירורים האחרונים באולפני העריכה הבנתי AVID היא השולטת, לא נורא, העקרונות בטח דומים ואני מאחלת לך הצלחה

למעלה