אמא עסוקה שצריכה טיפים! :)

oshritbit

New member
אמא עסוקה שצריכה טיפים! :)

היי בנות, אני זקוקה דחוף דחוף לרעיונות חדשים להכנת מאכלים מהירים (ובריאים כמובן) שמתאימים לאימהות עסוקות כמוני שבקושי נמצאות בבית.. כבר אזלו לי כל הרעיונות! :) ..

וואו, בהחלט דורש שיתוף, לא רק בחופשה../images/Emo210.gif

החלטנו השנה לנסות ללא צהרונים. הגדול עולה ל-ג הקטנה עולה ל-א ואנחנו גרים 200 מ' ללא חציית כבישים מביה"ס. גם אני צריכה רעיונות למאכלים מגוונים אותם הילדים יוכלו לחמם לעצמם במיקרו-גל

../images/Emo259.gif בתנור עם תפו"א/ אורז

אני חותכת קוביות קטנות יחסית של תפוא לקערה. מתבלת עם פפריקה מתוקה ומלח וקצת שמן. שופכת לתבנית ומעל מניחה חתיכות עוף מתובל באותה הדרך. כעבור 40 דקות לערך בתנור- מוכן!! אותו הדבר עם כוס אורז ו- 2 כוסות מים, אין צורך בשמן כי העוף מגיר את השומן שלו ומעניק תיבול משלו לאורז, ממליצה לנסות את זה על אורז מלא, גם הסקפטים שלא אוהבים אורז מלא- משך הבישול והארומה של העוף מאפשרים להם לאכול אותו.

נתחי חזה עוף בקארי וחלב קוקוס-הילד מת על זה

הבת שלי אוכלת בימים טובים רק שניצל, הבן שלי הוא "פיינשמייקר, רציני, אני אישית- אמא צמחונית שמבשלת בשר לקנביבור שלי... אז הנה מתכון מחברה: ממיסה כף קארי ירוק (קצת חריף) בשמן זית, מוסיפה את החלק השומני של חלב הקוקוס ומקפיצה לתוכו את נתחי העוף עד שהם מלבינים. מוסיפה קצת עשב לימונית, סויה במקום מלח וקוביות קטנות של קישוא או פרוסות פטריות או כל ירק אחר (מספיק סוג אחד) שיש בבית והילדים מוכנים לאכול, מוסיפה את שארית חלב הקוקוס, מביאה לרתיחה וזהו. כל תוספת שתאהב את רוטב חלב הקוקוס והילדים אוהבים: אורז פסטה קינואה קוסקוס וכיו"ב

יומטוב5

New member
עליזה כמה שאני יודעת

החלב קוקוס הוא לא חלב זה "החלב"ש נמצא בתוך פרי הקוקוס זה פרווה וזה לידעתי לא חלב

שידרוגים לארוחת ערב

השבוע, הכנתי לילדודוס ארוחת ערב די פשוטה אבל הוספתי את חומוס החדש של יכין, זה חומוס למרבה הפלא ללא חומרים משמרים, הם בעצם חוסכים ממך את ההשריה, לטחון וכ"ו..את קונה בכל סופר את הבסיס ומתבלת אפילו בעזרת הילדים איך שרק בא לך, טחינה, לימון, פטרוזיליה וכד'. כמעט כל ילד אוהב חומוס ואז זה גם בריא אז בכלל הרווחנו וגם זה לוקח ממש מספר דקות ...חוצמזה בגלל שחופש אני נוהגת לפנק אותם בדברים קצת לא שגרתיים כמו פנקיקים, פיצות ביתיות...זה משהו שגם אפשר להכין יחד...אז זה גם זמןאיכות..

אביג4

New member
טאבי טוסט

עדיף בטוסטר כמו של פעם, שעושה פסים על הלחם קטשופ גבינה צהובה לחם (הכי טעים עם הלחם הכי לבן... פחות בריא..) מאד אהוב בארוחת ערב

למעלה