אמצע השבוע

אבח"י

Well-known member
הוכרעתי
חיסון נגד שפעת, חיסון נגד קורונה והנה אני מושבת ומושכב במיטה בגלל שפעת ללא חום.
הלכתי לרופא המשפחה, הושיב אותי במרחק מטר ויותר ממנו על כסא. כשנכנסתי ראיתי כסא ורציתי לקרבו לשולחן הרופא, לא לא לא, בהיסטריה ממש. אז דיברנו מרחוק.
לא דופק, לא בדיקת ריאות [ אין חום אז אין דלקת כנראה] - אפס מגע.
במקום - למה באת? אסור לשוטט בחוץ במצבך [?], מאיפה הוא יודע את מצבי, לא נגע בי אפילו. אני צריך תעודת מחלה, אני אומר בשפל קול. לא צריך לבוא, תתקשר, תגיד ותקבל. החינוך שקיבלתי מהוריי לאמת, לא לשקר, לא לזייף יורד בזה הרגע לטמיון. אמרה לי עמיתה, אצלנו תתקשר תגיד שיש לך שלשול או כאב, מייד תקבל תעודת מחלה ללא בדיקה.
האלה תוצאות הקורונה?
האף עדיין שורף
הכאב כואב בעיקר מותן שמאל
מפחד להשתעל כי השיעול מכאיב גם בגרון וגם במותן
אבל
יש לי תעודת מחלה.

GoldenEyes

Well-known member
הוכרעתי
הלכתי לרופא המשפחה, הושיב אותי במרחק מטר ויותר ממנו על כסא. כשנכנסתי ראיתי כסא ורציתי לקרבו לשולחן הרופא, לא לא לא, בהיסטריה ממש. אז דיברנו מרחוק.
במקום - למה באת? אסור לשוטט בחוץ במצבך [?], מאיפה הוא יודע את מצבי, לא נגע בי אפילו. אני צריך תעודת מחלה, אני אומר בשפל קול. לא צריך לבוא, תתקשר, תגיד ותקבל. החינוך שקיבלתי מהוריי לאמת, לא לשקר, לא לזייף יורד בזה הרגע לטמיון. אמרה לי עמיתה, אצלנו תתקשר תגיד שיש לך שלשול או כאב, מייד תקבל תעודת מחלה ללא בדיקה.
האלה תוצאות הקורונה?
האף עדיין שורף
אבל
יש לי תעודת מחלה.
מזכיר לי את אבי זכרונו לברכה
היה חבר בקופ"ח כללית

לא היה מרגיש טוב , הלך לרופאה ,
מסתכלת עליו אומרת לו כמה ימי מחלה אתה רוצה?
ענה לי אני לא רוצה ימי מחלה , אני רוצה להיות בריא

זה מלפני 40 שנה הספור הזה , לא היה מוקד ולא טלפונים לרופא ולא כלום

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הוכרעתי
האלה תוצאות הקורונה?
האף עדיין שורף
אבל
יש לי תעודת מחלה.
קודם כל רפואה שלמה.

גם אם תגיע לרופא ותספר לו שיש לך שלשול/כאבים מן הסתם תקבל אישור מחלה.

אבח"י

Well-known member
בוודאי
וגם אז הוא לא יטרח לבדוק, מעבר לנזיפה "למה יצאת מהבית".

סופהו 1

Well-known member
בוודאי
וגם אז הוא לא יטרח לבדוק, מעבר לנזיפה "למה יצאת מהבית".
לא מוצא חן בעיני הרופא הזה וכמו בפעמים אחרות כשלא מצא חן בעיני, אמרתי שלום ולא להתראות.

לצערי, בימי קורונה אלו, נזקקתי כמה וכמה פעמים להזמין תור למרפאות שונות.
אין תלונות.
רופאת המשפחה מוכיחה לי בכל פעם מחדש, שאפשר להיות רופא, לחוץ, במגפה ולתת מענה אנושי מעולה. (בביקור פנים אל פנים, כשהיא חמושה במסכה, משקפיים, כפפות וחמרי חיטוי) בטלפון (כשהיא מתקשרת לוודא מדוע הוזמן התור, או אחרי יומיים לוודא שהטיפול שרשמה, אכן פועל) ובמענה באתר.
גם שאר הרופאים ואנשי הצות שעברתי תחת ידיהם, עיניהם, המכשירים השונים שבהם בדקו, התנהלו נהדר.

אולי זמן להחליף רופא?????

הרבה בריאות.

אבח"י

Well-known member
הלוואי והיה ר
לא מוצא חן בעיני הרופא הזה וכמו בפעמים אחרות כשלא מצא חן בעיני, אמרתי שלום ולא להתראות.

לצערי, בימי קורונה אלו, נזקקתי כמה וכמה פעמים להזמין תור למרפאות שונות.
אין תלונות.
רופאת המשפחה מוכיחה לי בכל פעם מחדש, שאפשר להיות רופא, לחוץ, במגפה ולתת מענה אנושי מעולה. (בביקור פנים אל פנים, כשהיא חמושה במסכה, משקפיים, כפפות וחמרי חיטוי) בטלפון (כשהיא מתקשרת לוודא מדוע הוזמן התור, או אחרי יומיים לוודא שהטיפול שרשמה, אכן פועל) ובמענה באתר.
גם שאר הרופאים ואנשי הצות שעברתי תחת ידיהם, עיניהם, המכשירים השונים שבהם בדקו, התנהלו נהדר.

אולי זמן להחליף רופא?????

הרבה בריאות.
אין אף רופא.ה אחר.ת במרפאה שאפשר לסמוך עליו. לפני המון שנים עזבתי מרפאה אחת כי רופאת המשפחה הגזימה ב"ליטופים" [ ולא אני לא מפנטז. לפני כמעט 40 שנים, הייתי נתח בשר ראוי להתכבד בו ]. אז בחרתי לוותר על המרפאה ועברתי למרפאה הנוכחית. במשך עשור וחצי היתה לנו רופאת משפחה מעולה, אבל היא עזבה. מאז התגלגלתי בין 3 רופאים.ות.
אני נשאר עם הנוכחי, כי הוא גבר וקל לי יותר לדבר אתו, כשצריך על עניני האינסטלציה הגברית.

הלוואי והיה ר

אין אף רופא.ה אחר.ת במרפאה שאפשר לסמוך עליו. לפני המון שנים עזבתי מרפאה אחת כי רופאת המשפחה הגזימה ב"ליטופים" [ ולא אני לא מפנטז. לפני כמעט 40 שנים, הייתי נתח בשר ראוי להתכבד בו ]. אז בחרתי לוותר על המרפאה ועברתי למרפאה הנוכחית. במשך עשור וחצי היתה לנו רופאת משפחה מעולה, אבל היא עזבה. מאז התגלגלתי בין 3 רופאים.ות.
אני נשאר עם הנוכחי, כי הוא גבר וקל לי יותר לדבר אתו, כשצריך על עניני האינסטלציה הגברית.
החלמה מהירה. מקווה שהרגשתך השתפרה.

Zadig

Well-known member
קודם - רפואה שלמה.
ולעניינינו:
איך כריש מחשבים נדיר כמוך (לגילך) לא משתמש ב"ביקור הדיגיטלי" שנכנס לשימוש בשנה האחרונה ?
זה למעשה מעין צ'ט בינך לבין הרופא,
רוב הסיכויים שהוא יזהה את מה שיש לך,
וינפיק לך מרשם דיגיטלי לתרופות או בדיקות.
במקרה שימצא שאתה מקרה מורכב של מחלה מסתורית,
ינפיק לך הפניה למחלקה מתאימה בבי"ח.
כמובן, שבכל מקרה, ינפיק לך אישור מחלה דיגיטלי,
זה לרוב קובץ PDF שאתה מגיש למעסיק/בטל"א במייל,
ואם אין למעסיק מייל אז תשלח בדאר ישראל.

Zadig

Well-known member
קודם - רפואה שלמה.
ולעניינינו:
איך כריש מחשבים נדיר כמוך (לגילך) לא משתמש ב"ביקור הדיגיטלי" שנכנס לשימוש בשנה האחרונה ?
זה למעשה מעין צ'ט בינך לבין הרופא,
רוב הסיכויים שהוא יזהה את מה שיש לך,
וינפיק לך מרשם דיגיטלי לתרופות או בדיקות.
במקרה שימצא שאתה מקרה מורכב של מחלה מסתורית,
ינפיק לך הפניה למחלקה מתאימה בבי"ח.
כמובן, שבכל מקרה, ינפיק לך אישור מחלה דיגיטלי,
זה לרוב קובץ PDF שאתה מגיש למעסיק/בטל"א במייל,
ואם אין למעסיק מייל אז תשלח בדאר ישראל.
חשבתי על זה ואני ממש ממש מורשם מהאומץ שלך להגיע למקום מארב של חיידקים מכל הסוגים !

אבח"י

Well-known member
זה מע
חשבתי על זה ואני ממש ממש מורשם מהאומץ שלך להגיע למקום מארב של חיידקים מכל הסוגים !
חיידקים לא מפחידים אותי, כמו שבשנות ה- 80 היסטריית ה-איידס לא פגשה אותי מעולם, ולא טרחתי לשנות את מנהגיי המיניים בעקבותיה. אני חושב שהעובדה שאני תדיר נוסע בתחבורה ציבורית, קונה בסופר או בשוק חיסן אותי מפני כל המחלות שהיו ותהיינה. אני כן מקפיד על הוראות הניקיון [סטייה מבית אמי הנוירוטית ] האישי ובבית, ובהחלט נמנע ממקומות מלוכלכים או מגע באזורים שנראים לי לא נקיים.

הוכרעתי
האלה תוצאות הקורונה?
האף עדיין שורף
אבל
יש לי תעודת מחלה.
לפחות לא היה לרופא "מחסום" מזכוכית למניעת התקרבות החולים, כמו שיש כיום במקומות רבים, וכולל על יד הנהג באוטובוס לשם הגנה מהנוסעים... אישית, קיבלתי שני חיסונים בגין נגיף הקורונה - אך בשום פנים ואופן לא אפנה לקופת חולים לקבלת חיסון נגד שפעת. מספיק!

צליליתה1

Well-known member
הרבה בריאות

כבר מזמן אין צורך להגיע לקופת חולים כדי לקבל תעודת מחלה
ויש בזה הגיון מסוים, בדרך כלל אנשים ישארו בבית בגלל וירוס בטן או הצטננות קשה
עדיף שיתקשרו או יכתבו, ינוחו בבית ולא יפזרו את כל היופי הזה לכל עבר.
כשקורה משהו יותר רציני, נגיד, אחרי אישפוז, יש המלצה לימי מחלה, ובמילא צריך לדבר עם הרופא בעוד עיניינים, המשך טיפול, תרופות, וכו.

אני מניחה (מה מניחה, מכירה אישית כאלה) שיש מי שמנצלים את היד הקלה על ימי מחלה
בסופו של דבר אין ימים בלתי מוגבלים, כך שהעובדה שיש שקרנים שמנצלים זאת מתקזזת מול הנוחות של מי שבאמת היה חולה

במרפאה שלי, חידושי תקופת הקורונה הם שיחת טלפון מקדימה לפני הגעה למרפאה
כנראה שהשיטה עובדת, כי כשאני כן מגיעה למרפאה, אין מיליוני אנשים שיושבים ליד דלת חדרו של הרופא.
גם בבית המרקחת הרבה פחות צפוף.
אין לי מושג איך הבריאו את כל החולים, אבל עובדה, הם נעלמו.

GoldenEyes

Well-known member
הרבה בריאות

כבר מזמן אין צורך להגיע לקופת חולים כדי לקבל תעודת מחלה
ויש בזה הגיון מסוים, בדרך כלל אנשים ישארו בבית בגלל וירוס בטן או הצטננות קשה
עדיף שיתקשרו או יכתבו, ינוחו בבית ולא יפזרו את כל היופי הזה לכל עבר.
כשקורה משהו יותר רציני, נגיד, אחרי אישפוז, יש המלצה לימי מחלה, ובמילא צריך לדבר עם הרופא בעוד עיניינים, המשך טיפול, תרופות, וכו.

אני מניחה (מה מניחה, מכירה אישית כאלה) שיש מי שמנצלים את היד הקלה על ימי מחלה
בסופו של דבר אין ימים בלתי מוגבלים, כך שהעובדה שיש שקרנים שמנצלים זאת מתקזזת מול הנוחות של מי שבאמת היה חולה

במרפאה שלי, חידושי תקופת הקורונה הם שיחת טלפון מקדימה לפני הגעה למרפאה
כנראה שהשיטה עובדת, כי כשאני כן מגיעה למרפאה, אין מיליוני אנשים שיושבים ליד דלת חדרו של הרופא.
גם בבית המרקחת הרבה פחות צפוף.
אין לי מושג איך הבריאו את כל החולים, אבל עובדה, הם נעלמו.
אתם מזכירים לי בדיחה מאדדדדדדדדד ישנה :)

מבוגר אחד , היה הולך כל יום לקופת חולים לרופא שלו
יום יום
יום אחד לא בא
למחרת שוב הלך לרופא
הרופא שאל אותו , מה קרה אתמול ? לא באת
ענה לו
אתמול הרגשתי קצת לא טוב

קלייטון.ש

Well-known member
אני בשלב זה החלטתי לשוב ולהיפרד ממערכת הרפואה.
מאז סוף 2017 הייתי בקשר צמוד ואינטימי איתם, כולל רומן שלם עם בית חולים רמב"ם בחיפה.
לפני חודש התקשרו אלי מרמב"ם והבחורה הנחמדה בישרה לי שמבחינתם הרומן שלנו הסתיים, כל הצדדים יוצאים מסופקים, ואם אני רוצה להמשיך לחטוף קרינה ממכשירי דימות כדי שאחרי שבוע יגידו לי "הכל בסדר", אז אני צריך לעשות את זה ביוזמתי.
רופאת המשפחה הקבועה שלי ושמכירה אותי עזבה, אז קבעתי תור טלפוני לרופא שמחליף אותה בכללית, לשאול בעצתו.
מתקשר שואל מה הוא יכול לעזור, אני אומר "אני צריך ייעוץ על המשך טיפול אונקולוגי".
משתתק. אפילו לא טרח לעיין בשורות הראשונות בתיק שלי ולא יודע עלי כלום.
סיפרתי לו את כל הסיפור, הבין שהכל בסדר, ואמר שהוא לא יודע איך ממשיכים, שאני צריך לקבוע תור לרופא זה וזה וזה והם יגידו.
אמרתי תודה רבה, המשך יום נעים.
והחלטתי שאני לא קובע שום תור לאף אחד.
המחלה יכולה לחזור אבל כמו בסיבוב הראשון היא כבר תודיע לי בעצמה.

אבח"י

Well-known member
אני בשלב זה החלטתי לשוב ולהיפרד ממערכת הרפואה.
מאז סוף 2017 הייתי בקשר צמוד ואינטימי איתם, כולל רומן שלם עם בית חולים רמב"ם בחיפה.
לפני חודש התקשרו אלי מרמב"ם והבחורה הנחמדה בישרה לי שמבחינתם הרומן שלנו הסתיים, כל הצדדים יוצאים מסופקים, ואם אני רוצה להמשיך לחטוף קרינה ממכשירי דימות כדי שאחרי שבוע יגידו לי "הכל בסדר", אז אני צריך לעשות את זה ביוזמתי.
רופאת המשפחה הקבועה שלי ושמכירה אותי עזבה, אז קבעתי תור טלפוני לרופא שמחליף אותה בכללית, לשאול בעצתו.
מתקשר שואל מה הוא יכול לעזור, אני אומר "אני צריך ייעוץ על המשך טיפול אונקולוגי".
משתתק. אפילו לא טרח לעיין בשורות הראשונות בתיק שלי ולא יודע עלי כלום.
סיפרתי לו את כל הסיפור, הבין שהכל בסדר, ואמר שהוא לא יודע איך ממשיכים, שאני צריך לקבוע תור לרופא זה וזה וזה והם יגידו.
אמרתי תודה רבה, המשך יום נעים.
והחלטתי שאני לא קובע שום תור לאף אחד.
המחלה יכולה לחזור אבל כמו בסיבוב הראשון היא כבר תודיע לי בעצמה.
וייי, כמה שאתה צודק.
חובתם של רופאי הקהילה ליזום קשר עם המטופל, לפגוש אותו אפילו לעשר דקות כדי לדבר אתו, לשמוע, ולא רק לשמש כפקידי הוצאה לפועל או רשות המסים שמחלקת תופינים [תרופות].
בושה וחרפה.

למעלה