אנא עזרה.... ילדה בגיל 3

אנא עזרה.... ילדה בגיל 3

שלום רב, אני חדשה, פעם ראשונה שאני כותבת, אין לי כ"כ עם מי להתייעץ ולכן החלטתי לכתוב בפורום... אז ככה, ביתי בת 3, אנחנו נמצאים בשליחות בדרום אמריקה, בגן היא מדברת ספרדית ובבית ברוב שעות היום ספרדית - עם המטפלת ואח"כ בערב ובסופי שבוע איתנו - עברית. לפעמים נראה כי היא מבינה יותר טוב ספרדית מאשר עברית, אבל סה"כ היא מדברת את שני השפות, הרבה פעמים מערבבת ובמשט אחד אומרת מילה בעברית ומילה בספרדית... כשאני מסתכלת על ילדים אחרים בני גילה, שהם באותו מצב (גם כן בשליחות ועם אותם תנאים) אני דיי מקנאה, כי הילדים האחרים ממש מדברים! מבינים, אפשר לנהל איתם שיחה, הם עונים לענין, ועם ביתי נראה כאילו היא קצת "אאוט סיידרית". השא לה שלי היא, האם זה טבעי שילד בגיל 3 עדיין לא ממש מדבר, אלא יותר "מקשקש". 2. נושא אחר שמאוד מטריד אותי, בכל פעם שהיא נמצאת בחברה נראה שוב שהיא לא ממש מתחברת ומתברגת. אני מדברת לדוגמא על מסיבות יום הולדת של ילדים בני גילה, היא נושא שמחה לצאת מהבית לכיוון המסיבה, היא מדברת על זה כל הזמן, היא שמחה, אבל כאשר אנחנו כבר שם, היא לא משתפת פעולה, היא בוכה, היא רוצה את אמא, והיא תעדיף לשבת בצד ולצפות בשאר הילדים עושים את הפעילות ונהנים, לפעמים התחושה היא שהיא לא ממש נהנית ואולי אפילו סובלת, אני שואלת את עצמי אם זה נכון לקחת אותה למסיבות כאלה בכלל? מה עוד שגם אני דיי סובלת כי אני רואה אותה סובלת, ומפריע לי שהיא לא לוקחת חלק בפעילות, חשוב לציין, שאני הכי סבלנית איתה בעולם, אני זורמת איתה ולא מכריחה, אני לא שוכחת שהיום הולדת הוא קודם כל בשביל שהיא תהנה, ובכל זאת זה מפריע לי, זה מין דפוס שחוזר על עצמו, היא פשוט בן אדם אחר כשהיא בבית לעומת איך שהיא כשהיא בחוץ (בחוץ הכוונה באירועים מסויימים כמו ימי הולדת) . אנאנ עזרו לי, אולי אני זו שצריכה את הטיפול ולא היא.... תודה רבה וסליחה על האורך.......

למעלה