אנדומטריוזיס ופוריות

מורנה2017

New member
אנדומטריוזיס ופוריות

שלום לכולן,
ברצוני לשתף אותכם במקרה שלי, על מנת שתוכלו ללמוד ממנו ולא לחזור על אותן טעויות, מבחינתי גם אם סיפור זה יעזור אפילו לאחת אז הצלחתי במטרתי
אני בת 32, מנסה להיכנס להיריון כבר כמעט 4 שנים, לאחר שנה של ניסיונות טבעיים אשר לא צלחו, פנינו לרפואה הגינקולוגית אשר שלחה אותנו למס' לא מבוטל של בדיקות בתחום. כל הבדיקות לא העלו בעיה מסוימת ולכן הוגדרנו כ- "לא מוסברים" פנינו למרפאת IVF שאת דרכנו שם התחלנו במס' טיפולי הזרעה שגם הם לא צלחו. לאחר מכן לאורך תקופה של כמעט שנתיים ביצענו 7 טיפולי IVF ללא כל הצלחה. את הטיפולים ביצענו אצל 2 רופאים פוריות ממובילי התחום בארץ . סיבה ברורה לכישלון הטיפולים לא קיבלנו. עם התקדמותנו במס' הטיפולים וביצוע אינסוף טיפולי US וביקורים אצל רופאים מומחים התחילה להתקבל תמונה כי הנני סובלת ממחלת אנדורמטריוזיס בדרגה קשה (4). אנדורמטריוזיס היא מחלה שבה רירית הרחם נודדת וגדלה מחוץ לרחם ויוצרת אנדומטריומות.
בנוסף בזמן מחזור אני סובלת מכאבים חזקים מאוד ואף בחודשים מסוימיים אינני מצליחה לתפקד ומוצאת את עצמי לא אחת בבתי חולים, עקב כאבים חזקים בכלל הבטן תמיד הופניתי למיון נשים\גניקולוגיה. לצערי גם לאחר מס' פעמים במיון, אף רופא מצוות הרופאים שבדקו אותי (כולל גניקולוגים) לא איבחן את מחלת האנדו בגופי. את המחלה גיליתי בערך לפני כשנה בבדיקת מעקב של זקיקים במסגרת אחד מטיפולי IVF שביצעתי. את האבחנה בכלל לא רופא הביא לידעתי אלא טכנאית US מבית החולים אסותא ראשון לציון.
לאור הערתה של אותה טכנאית, החלטתי לבדוק את הנושא שכלל לא היה לי מוכר עד אותו רגע. לאחר סקירה קצרה באינטרנט פניתי לרופא הפריון שלי ושאלתי אותו בנוגע למחלה זו, תגובתו הייתה כי אכן המחלה קיימת, אבל לא דורשת התייחסות מיוחדת ואפשר להמשיך עם הטיפולים. בהמשך לאחר אי הצלחה בסדרת הטיפולים, החלטתי לעבור רופא, יקיר פורום זה, העליתי בפניו את הבעיה, והוא אכן הסכים אם קיומה ואף הגדיר אותה בדרגה מתקדמת ביותר כוללת הדבקויות של השחלות לרחם. יחד עם זאת בחר להמשיך עם טיפולי הפריון תוך כדי התייחסות הורמונלית לתופעה. אופן הפורוטוקול שנקבע עבורי היה עמוס בסוגים שונים של הורמונים שונים ומגוונים למרות הידיעה כי כמות כה גדולה של הורמונים עלולה להזיק ולהוות דלק למחלה, דבר שיוביל להחמרתה. הרופא טען כי סוג זה של טיפול יוכל להקנות מס' רב של ביציות שלא התקבל עד כה בטיפולים.
אני ובעלי חששנו מאוד מפני טיפול שזה מכמה סיבות הראשונה בניהם הוא כמות התרופות וסוגיהם,וגם הידיעה כי בעבר טיפולים גדושי הורמונים לא צלחו. כמו כן הפורטקול שניתן לא היה נראה כזה שנתפר בשבילי אלא כאחד שמוכר באופן כללי. למרות החששות הרבים החלטנו לנסות, מפאת שמו של הרופא וניסיונו הרב.
הטיפול לא צלח ואף נכשל בגדול, לאחר שבועות רבים של הזרקות הורמונים ותרופות שונות לא זכיתי לבצע ולו אפילו החזרה לביצית אחת. האכזבה הייתה קשה מנשוא.
עם סיום הטיפול והשימוש בהרומונים השונים במסגרת אותו טיפול, מצבי הרפואי החמיר באופן משמעותי מאוד, המחלה התפרצה וגרמה להחמרה במצב. כיום אני בהמתנה לניתוח לא פשוט שאחריו אקווה לשיפור באיכות חיי, ורק לאחריו אוכל לחזור ולחשוב על הדבר שבו כולנו כל כך חפצות בו וזהו כמובן תינוק!. אז מה המסר שלי, אל תקבלו את התשובה שאתם מקרה בלתי מסובר ותבצעו אינסוף טיפולים שיגבו מכם מחיר נפשי וכמובן אי אפשר להתעלם ממחיר הכספי שבדבר. רדו לעומק העניין ותנסו למצוא את הסיבה האמיתית.

מצרפת לכן הזמנה לכנס אנדומטריוזיס ופוריות שמתקיים ב12-1-2018 בתל השומר – ממליצה בחום להירשם. הכניסה ללא תשלום.

לואי84

New member
אכן את צודקת

רופאי פיריון רבים לא מבינים באנדו' ולא לוקחים אותו בחשבון בטיפולים. יש צורך בהתאמת הטיפול למישהי עם אנדומטריוזיס ולכן מומלץ לפנות לרופאים שיש להם ניסיון עם בנות שיש להן אנדו' ויש מס' רופאים כאלה. מאחלת לך שלא תצטרכי לפנות אליהם כי בעזרת השם תהיה לך הפתעה בערבות הניתוח ותהרי באופן טבעי (כן, כן, זה אפשרי מניסיון של אחת שגם השחלות היו דבוקות לרחם ולמעיים +ציסטות).
בכל אופן, אם תצטרכי שמות מומלצים, אשמח לכתוב לך.

תודה על השיתוף החשוב, בשורות טובות ובהצלחה

לואי84

New member
פיספסתי את זה שכתבת

שפנית לאחד הרופאים שהומלצו פה בפורום. אם את מוכנה לכתוב לי בפרטי על מי מדובר, אשמח. נראה לי שזה חשוב שאדע חוות דעת נוספות עליהם על מנת לספק מידע רחב יותר לבנות הפורום.

למעלה