אנודייז

erez650

New member
אנודייז

מהוא ציפוי אנודייז? לאלומיניום עד כמה שאני יודע מדובר בציפוי שהופך את האלומיניום לפסיבי כלפי השפעות הסביבה. מתבצע בעזרת טבילת האלומיניום בחומצות והעברת זרם בעזרת פוטנציומטר. האם ניתן לבצע בתנאים של בית? האם מומלץ לבצע לבד? אשמח לקבל אינפורמציה נוספת בנושא זה הסיבה לשאלה: מעוניין ליצר חלק לסירה שלי (מוט ספינקר)

הממ...

עד כמה שידוע לי אלומיניום היא מתכת דיי אדישה לסביבה... ואם אני זוכרת נכון אז יש לה ציפוי טבעי שמונע חימצון (חלודה). בהשוואה למתכות אחרות כמו ברזל שכן מחלידות (מתחמצנות) ולהן אין ציפוי טבעי...

סתם מעניין אותי...

אם זה נכון מה שאמרתי, יש לאלומיניום ציפוי..? שמעתי את זה איפשהו אבל אני לא זוכרת איפה ואני לא בטוחה אם זה נכון...

זה נכון

נוצרת תחמוצת אלומיניום, Al2O3 , אשר יוצרת שכבת מגן שכזו ומונעת את המשך הקורוזיה. שימי לב להבדל שבין ברזל לאלומיניום- בעוד שבברזל החלודה מתפוררת מהחומר והקורוזיה ממשיכה וממשיכה והחומר ממשיך להתעכל, באלומיניום שכבת התחמוצת נשארת על פני שטח המתכת, ובכך מונעת המשך הרס המתכת על ידי הקורוזיה.

DIKZ

New member
אנודייז

שלום ארז ושאר הכותבים אנודייז הינו תהליך אלקטרו-כימי מבוקר היוצר שכבת אוקסיד בעובי מקובל של 5 עד 20 מיקרון לערך. {שכבת מגן טבעית לאלומיניום דקה יותר, פחות ממיקרון אחד, והגנתה פחותה בהשוואה לאנודייז}. אנודיזציה, מתבצעת בזרם ישר ובדר"כ בחומצה גופריתנית. קיימים מספר תהליכי אנודיזציה ( קשה, תעופתית ) . להגנה על מוצרי אלומיניום ניתן ליישם תהליכי פסיבציה כימית + צביעה יעילה. הנושא מורכב למדי. בהצלחה, dikz.

למעלה