אני אבודה.

• פותח הנושא Lao
  • פורסם בתאריך

Lao

New member
אני אבודה.

אני עוד לא כתבתי כאן, ואני לא יודעת איך בדיוק הקבוצה כאן, אבל לא יכולתי לשאת את זה לבד יותר.
אני בת יחידה לאם חד הורית, בת 23.
יש לי סבתא ודודה ובת דודה, אבל זה לא היה הגרעין שהיה בני לבין אמי.
לפני כחמישה חודשים, שבועיים בערך מהרגע שבן זוגי ואני עברנו לדירה הראשונה שלנו, אמי סיפרה לי שאבחנו אצלה סרטן קיבה עם גרורות. במשך שבוע העולם כאילו התרסק סביבי, אבל אמא שלי היא האדם הכי אופטימי בעולם, ואני הרי הבת שלה, גם תמיד כזו. כל הזמן היינו בטוחות שהיא עוברת את זה כמו כלום. וזה היה אמור להיות ככה - אחרי שלושה טיפולי כימותרפיה עשו לה סיטי והראו שהגרורות קטנות, הטיפול היה מוצלח.
ואז התחילו להצטבר המון נוזלים בבטן, עד לרמה שהיו עושים לה ניקוזים כל כמה זמן, והרופא הציע לה טיפול חדש, והיא נכנסה לאשפוז ארוך מהרגיל. הוא הזהיר אותה שהטיפול יהיה מאוד מאוד קשה.
בקצרה, אחרי הטיפול היא לא הצליחה להתאושש כמו שצריך, וזיהום של סלמונלה התפרץ אצלה בדם - היות והיא לא אכלה כמעט כלום בימים שקדמו לזה, הם סברו שהיא הייתה נשאית של סלמונלה וזה התפרץ כשהמערכת החיסונית הייתה בקרשים.
וזהו.
הגוף שלה נכנס לשוק ספטי, ביום שישי בערב לפני שבועיים ואמרו לי שזה סכנת חיים. יום לאחר מכן אמרו לי לטלפן לאנשים ולומר להם שצריך להגיע ולהיפרד ממנה.
היא הייתה בסדר, היא הייתה כל כך בסדר לפני זה. ועוד ביום שבת כשאמרו לי את זה היא עוד הגיבה, ודיברה וביקשה יין וסופגנייה, ודיברה, מאוד בקושי, עם כולם.

היא הייתה אמורה להיות בסדר, הטיפול הצליח, ובמהלך שבוע אחד הכל התרסק. היא נפטרה ביום רביעי שעבר.
אף אחד לא ציפה לזה. אף אחד.

ואני עדיין לא מבינה שהיא כבר לא כאן. נכנסתי לדירה שלה, וראיתי את הבגדים שלה בארון וזה לא נתפס לי שהיא יותר לא תלבש את זה. אני לא מסוגלת להבין את זה. היא הייתה החברה הכי טובה שלי. כשאמרו לנו להיפרד לא היה לי שום דבר ללחוש לה באוזן שלא אמרתי לה כבר. היא ידעה הכל עלי. כל כך נהנתי איתה, תמיד. לא הייתה לי תקופת מרד, לא רבנו, תמיד נהנו ביחד, היינו הולכות להופעות ביחד, כל כך אהבתי אותה, כל כך אהבתי לדבר ולהיות איתה, ואני פשוט לא מסוגלת להבין את זה.

אני ובן זוגי ביחד כבר 7 שנים. המשפחה שלו מופלאה ועוזרת לי וכולם עוטפים אותי, ובאמת שיש לי רשת תמיכה, אבל זה קורע לי את הלב שמדברים עליה בזמן עבר. זה קורע לי את הלב שהיא לא תהיה כבר בכל הדברים שהיא רצתה לראות. כשעשו לה טיפול בדמיון מודרך מה שהיא דמיינה לעצמה זה איך היא משחקת עם הנכדים שלה. ואני לא מצליחה להפנים שהיא לא תשחק עם הילדים שלי.

לפני חודש הכל היה בסדר. כל כך בסדר. היא הייתה אמורה לצאת ולחזור לעבודה, לחזור להצגות שלה, לחזור לחיים. זה היה כל כך מהיר שאי אפשר לתפוס את זה.

אני לא יודעת איך לסיים אפילו את ההודעה הזו. אני אבודה, בין ההכחשה לבין הרצון לבכות. מבוקר הלוויה אני בקושי בכיתי בכלל.

saribon

New member
יקירתי

קודם כל חיבוק גדול.
צר לי כל כך על אובדנך. אחד הדברים הקשים ביותר הוא לאבד הורה בגיל כל כך צעיר. נשמע שהקשר בינך לבין אמך היה מופלא - ואני יודעת שזה לא מנחם אותך כרגע -אבל זכיתם למשהו שלא כל אם ובת חוות וזה דבר נפלא להאחז בו ולהתעטף בו.
אני שמחה לשמוע שיש לך בן זוג אוהב וסביבו משפחה תומכת . ברור שזה לא קורע פחות את הלב. ברור שהגעגוע והצער לא פוחתים בגלל שיש לך רשת תמיכה אבל זה לפחות נותצן מקום לשים בו את הראש.
הכל קרה כל כך מהר ואת בתקופה שבה את חווה עוצמות גדולות מאוד של רגש. טבעי לחלוטין שתחושי אבודה, מבולבלת, נקרעת בין תחושות, אומרים שהזמן מרפא הכל - אני לא חושבת שהוא באמת מרפא הכל אבל הוא כן מקל. הוא כן מאפשר להתחיל לחוש דברים נוספים מעבר לכאב ולאבל, הוא כן מאפשר נשימות עמוקות יותר ככל שהוא עובר והוא כן יביא לכך שיום אחד, מתי שהוא ,את תתעוררי בבוקר והמחשבה הראשונה שלך לא תהיה "אמא". זה נראה רחוק ובלתי נתפס אבל אני מבטיחה לך שהזמן הזה יגיע.
צער וכאב הם חלק מחיינו. יש תקופות שאין מנוס מלחוות אותם ואם אני יכולה להציע לך דבר אחד -זה באמת להרשות לעצמך לחוות אותם. לעבד את הכאב שלך, להרגיש אותו עד תום -כדי שבשלב כלשהו הוא יוקל. אל תעצרי את התחושות שלך - לכי עם מה שאת מרגישה, מותר לך לגמרי. אם מה שעושה לך טוב הוא להחזיק את עצמך חזק -אז גם זה בסדר, אבל אני מאוד בעד פורקן וביטוי תחושות ורגשות,
אל "תצפי" מעצמך לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב. זה לוקח זמן, זה כואב לעתים לקום מהמיטה, אבל כל פעם קצת, קחי כל יום ביומו, לאט לאט, הרשי לעצמך להיות בדיוק במקום בו את נמצאת, ואל תחששי מלהרגיש אבודה. אל תפחדי מלהיות מבולבלת - אני מבטיחה לך שהתקופה הזו תעבור. את מתארת את עצמך כאופטימית - במוקד או במאוחר האופטימיות הטבעית שלך תחזור, את תמצאי במה להאחז וסיבות לחייך.
אני מזמינה אותך להמשיך ולכתוב כאן, כל מי שקורא וכותב כאן מכיר את התחושות הללו, וזה באמת מקום בו תמצאי אוזן קשבת מצד אנשים שחלקם היו בדיוק במקום בו את נמצאת כעת.

Lao

New member
תודה רבה.

אני מאוד מנסה לפרוק, זו בדיוק הבעיה בימים האחרונים. שאני לא מסוגלת לבכות, אני מרגישה מעין אטימות, או פשוט numb כזה בכל כולי. רק אתמול עוד איכשהו הרגשתי את החומה הזו מתחילה להיסדק.

saribon

New member
זה יגיע

אל תחששי. הפורקן יגיע, בזמן שנכון לך . בזמן שתוכלי. לאט לאט הקהות תעבור, ההלם הראשוני יחלוף ויבואו פורקנים. קצת כמו שכשחווים טראומה גופנית חזקה - חתך רציני, יריה או משהו דומה - בהתחלה לא מרגישים את הכאב מהלם הפגיעה. לוקח קצת זמן עד שהכאב גורם לאדם לצרוח..

Lao יקרה

קראתי בכאב את דבריך. הכל כל כך טרי, באמת קשה להאמין שאובדן כזה יכול להתרחש.
גם אני במרחק של אי אילו שנים לא תמיד מאמינה..
בהתחלה הכל מאד חשוף וצורב, יש הצפה מאד גדולה של רגשות, את מבטא את זה בתחושה של "אבודה" ומקפלת פנימה מנעד שלם של תחושות. קשה וכואב כל כך להתנפץ מתקווה עצומה אל מציאות הולמת ואכזרית.
את צודקת שאי אפשר באמת לצפות לזה, גם אם יודעים, כי בכולנו מקננת התקווה. תקווה שאולי זה יהיה אחרת, שאצלנו יהיה נס..
תני לעצמך את הזמן שאת צריכה בקצב שלך, לבכות, או שלא לבכות, להתכנס, להיעזר, לאהוב, לחבק, לכאוב, בצער העמוק.
שולחת לך חיבוק חם,
ענבר

Lao

New member
תודה...

אבל זה מפחיד אותי, בדיוק מה שאמרת, שעדיין ממרחק של שנים את לא מאמינה.
זה מה שהגדיר אותי ואת אמא, האופטימיות שלנו. אני לא רוצה, וגם היא לא הייתה רוצה, שזה ייעלם. אני רוצה שממרחק של שנים אוכל לחשוב על אמא ולחייך ולא לבכות.

זה תהליך ארוך

ואולי אין סופי.. שגם במהלכו לעיתים קשה להאמין.
העוצמות פוחתות, אבל הגעגועים נשארים.
במרחק השנים אני יכולה לחייך הרבה, אבל גם להזיל דמעה.
והרי זו משמעותה של האנושיות

valeryela

New member
חיזוק וחיבוק..

הדברים שאת כותבת קרובים אליי מידי...
אומרים שאמפתיה עדיפה על הזדהות, אבל במקרה הזה אני מזדהה וכואבת את כאבך...
כשאני אומרת אמא , אני לא מצליחה להגיד ז״ל....
האופטימיות שאת מתארת וגם המשפחה שנשארה יחזירו את הכוח לשוב ולהתקיים..
אל תהיי לבד, תיאחזי בבן הזוג ותשתפי אותו.
אני אומרת לעצמי שאם אמא רואה אותי, היא היתה רוצה שאמשיך בדרכי, שגם אם אני נופלת אז שאני אקום מהר..
היא אמרה לי לפני שהיא מתה שהיא ניצחה, שהיא הצליחה כי אני ממשיכה את דרכה, והמשפט הזה מחזק אותי כל יום.
גם אמא שלך הצליחה וגם את!
אני מחזקת אותך ושולחת לך חיבוק ענק. מאחלת לך לאסוף את הפאזל הגדול הזה של הרסיסים הקטנים ולחזור לכוחות שלך.
להסתכל קדימה ולא לחשוב על מה היה אם היה אחרת...
זה מה שיש לנו, ועם זה ננצח..

ולרי

Lao

New member
עוד לא אמרתי פעם אחת ז"ל.

אוף. כל כך לעזאזל עם זה.
אני מפחדת בגלל שמדי פעם הכל נראה לי כל כך חסר טעם, חסר תועלת. גלים של חוסר תקווה. כי העננה הכי שחורה מעלי הייתה הסרטן שלה ותמיד בראש שלי הייתה המחשבה של "חייבים לנצח", ועכשיו כשזה איננו, התקווה לנצח נעלמה, אז התקווה באופן כללי פשוט נעלמה ואני נשארת במין ריק כזה של כלום. של חוסר.
תודה על החיבוק.

saribon

New member
התקווה היא הדבר האחרון שנשאר לנו

גם כשהכל נראה עגום ובלתי פתיר, גם כשאנחנו נמצאים במצבים נוראיים - מה שנשאר לנו בני האדם - היא התקווה ועליה צריך לשמור מכל משמר.
נכון שכרגע - כשהכל כל כך טרי וכואב והפצעים שלך מדממים קילוחים של דם (סליחה על התיאור הגרפי) קשה לך אולי לראות אותה, קשה לך להאמין שיבוא יום ותוכלי לחייך כשאת חושבת על אמא ולא לבכות. אבל היום יבוא. אני מבטיחה לך שהוא יבוא
לצערנו הרב את הסרטן לא תמיד אפשר לנצח, אבל כן אפשר לבחור איך מתמודדים איתו ועם תוצאותיו. התוצאה במקרה שלכם (גם אם לא ישירות כתוצאה מהסרטן) היא עצובה וקשה, אבל הבחירה איך להתמודד איתה היא שלך בלבד. כרגע את מרגישה טובעת בתוך העצב - תני לו להיות שם. זה הזמן של להתעצב ולהתאבל, בכל דרך שאת יכולה - גם אם את לא "פורקת" ,זה הזמן שבו את חשה בעוצמות גבוהות את החסר ואת האובדן הגדול שלך.
אני יכולה להבטיח לך גם שיהיו שנים - בעתיד לבוא - שבהן תחושי ביתר שאת את החסר של אמא. אבל! כשהן תבואנה, השנים הללו, זה יהיה ממרחק מסוים של זמן -ועד כמה שזה נראה לך בלתי אפשרי עכשיו - הפצעים המדממים עליהם דיברתי קודם - כבר יעלו ארוכה ויגלידו. תשאר שם צלקת. והצלקת הזו תהיה רגישה, ומדי פעם תרגישי את הדקירות שלה עד בכי. אבל רוב הזמן - הצלקת הזו פשוט תהיה שם, נוכחת, מזכירה אבל הכאב שהיא תגרום לך יהייה נסבל, מוכר,רגיל. אבל לא רק הצלקת תהיה קיימת. כל גוך יהיה קיים מסביבה, ונפשך, וליבף ואהבתך -וכל הדברים שבחייך שכרגע בתוך הכאב הפתאומי כל כך קצת קשה לך לראות.

לגבי הז"ל.. אבא שלי אוטוטו כבר 20 שנה לא כאן ואני לא אומרת ז"ל לעולם. זכרונו, וברכתו, נמצאים בתוכי, איתי ואני לא צריכה את המילה הזו שנראית לי קצת מלאכותית. כן -זה הרגל, זו נורמה חברתית- ומי שזה משמש אותו -סבבה. אישית אני לא משתמשת במילה הזו.
בתוך הריק שאת חשה כעת יתחילו להתהוות דברים. אני מבטיחה לך. פעם אמרה לי מישהי שלא כדאי להגיד לאנשים שבצרה או באבל - "תהיו חזקים" כי לא תמיד אפשר להיות חזק, ולא תמיד רוצים ומעבר לזה -להיות חזק זה איזה ציווי ,ומשהו מאוד סטטי. במקום זה עדיף להגיד - חיזקו ואימצו - יעש בזה משהו דינמי. תהליך של משהו שמקדם, חוזק שמתגבר, אומץ שמתווסף ולאט לאט משהו אחר נוצר..
אז חיזקי ואימצי. זה יקרה. אל תאבדי את התקווה. היא שם גם אם את לא רואה אותה כרגע, בדיוק כמו שאם מכסים עננים את פני השמש זה לא אומר שאין יותר שמש..

healerit

New member
שלא תדעי עוד צער כזה יקירה

זכית באם נהדרת ונפלאה ובקשר יפיפה וקרוב עמה.
קיבלת ממנה אופטימיות וערכים טובים והרבה אהבה וחום.
הדברים שקיבלת אינם נלקחים ממך בלכתה. יש בך חלק ממנה שהוא נצחי ומואר.
אני מדמיינת אבן טובה שמונחת בלבך ונוצרת בתוכך את האיכויות שלה.

סיפרת שלאמך היו גרורות, הווה אומר סרטן מתקדם שקשה להירפא ממנו.
במקרה שלי הגסיסה של אבי היתה איטית ומכאיבה מכל הבחינות.
מצבו התדרדר מאוד כשהצטברו נוזלים והכניסו לריאות נקז שעשה זיהום.
הוא מת מהזיהום הזה כי גופו היה חלש מכדי להילחם.
הוא סבל מאוד עד שעזב את הגוף הדווי.
אני מבינה מדברייך שהסבל של אמך היה קצר יחסית ודעי לך שזו נחמה עצומה.
יחד עם הכאב והצער הנוראי והאובדן אני מזכירה לך שהיא אינה סובלת עוד.

הערב סיפרתי למישהי שאבי נפטר לפני קצת פחות משנה.
הפעם ציינתי את זה ולא בכיתי. לפעמים אני בוכה מגעגוע לצורתו הפיסית, לדברים שחלקנו.
הכאב לאט לאט מתקהה. כל חודש שעובר אני משלימה יותר עם המצב. אין לי יותר מדי ברירה...
בחצי שנה הראשונה היה לי מאוד קשה. בכיתי המון ולא היה לי כוח ורצון לעשות כלום.
כמוך, חשתי אבודה בתוך הכאב והרגשות.
יום אחד הרגשתי יותר טוב. הרגשתי ברצון לחיות ולעשות. התעוררות כזו. נשימה עמוקה.
זה לוקח זמן. עכשיו זה הזמן לכאוב, לשאול שאלות, לבכות, לכעוס.
הזמן והטבע והחיים יעשו את שלהם, את תראי.

יש לך אהבה ותוכלי לאפשר לבן זוגך לחבק אותך, לנחם אותך, לתמוך בך. תודה לאל שאינך לבד.
ליקום יש דרך לאזן את המצב וכל שנותר לנו זה לאפשר לאהבה להיכנס פנימה.

קחי לך את הזמן והנשימה

Lao

New member
תודה רבה על התמיכה.

כן, אני מנסה לומר לעצמי ולשכנע את עצמי בדברים הללו. שהיא לא סבלה כמעט בכלל בכל התקופה הזו. {אבל אז אני חושבת על היומיים, שלושה האחרונים שלה. אני יודעת שיומיים שלושה זה כלום לעומת מה שאנשים אחרים סובלים, אבל לראות את האישה הכי חזקה ושמחה שהכרתי אי פעם, עם מבט רדוף ומבוהל בעיניים... זה לא עוזב אותי וגורם לי לקשיי נשימה}. אתמול התוודאתי בפני בן זוגי שאני מפחדת שהיא נפטרה כשהיא כועסת עלי, בגלל שבימיה האחרונים היא כבר לא הצליחה לדבר והיא כל הזמן הייתה בחוסר מנוחה וראיתי שהיא מנסה להסביר ופשוט לא הצליחה, והייתה בפאניקה עם העיניים הנוראיות האלו, ובתסכול. וכל כל ניסיתי להבין ולא הצלחתי.
מחר יש לבן זוגי יום הולדת. ותכננתי דברים, ואני כל כך רוצה במשך סופ"ש אחד לא לחשוב על זה. למרות שהיום זה בדיוק שבועיים מאז הכל. זה לא נורמלי לחשוב על זה, שעברו רק שבועיים.

המון תודה. המילים שלכם מעודדות אותי. אני באמת כל כך מקווה לדבר עליה ולא לבכות בשלב כלשהו.

healerit

New member
ממליצה לך מאוד לקבל תמיכה

בתהליך שאת עוברת.
באופן אינטואיטיבי אני ממליצה לך על שיטת ״עוצמת הרכות״.
חפשי בגוגל את האתר שלהם. כל שבוע מתקיימת קליניקת מתמחים שנותנים טיפולים ב 60 ש״ח בפיקוח מטפלים בכירים.

את מנסה להבין מה אמך רצתה לומר, להביע.
הרבה הורים רוצים לומר לילדיהם שהם אוהבים אותם מאוד.
שהם רוצים שלא יכאבו ושיהיו תמיד מאושרים.
שיעשו תמיד את הנכון והטוב ביותר למען עצמם.

אפשר להיפרד מאדם יקר דרך דמיון מודרך בו את מזמנת אותו, שואלת מה שאת רוצה לדעת, מבטאת את מחשבותייך.
לאחר מכן את מודה לו על המפגש ועל התשובות ונפרדת ממנו באהבה.
אני עשיתי ככה עם סבי שלא נפרדתי ממנו מעולם. הייתי בת 4 ואיש לא סיפר לי שנפטר (או שאינני זוכרת).
אהבתי אותו ומאוד הייתי קשורה אליו. הרגשתי בחוסר השלמה, בפער של הבנה.
כשלמדתי דמיון מודרך שאלתי את המורה איך להיפרד מאדם שלא נפרדתי ממנו. ככה למדתי.
בלי קשר, אפשר לזמן אנשים אהובים שעזבו את העולם דרך דמיון מודרך ולקבל מסר, תמיכה או לשאול שאלות.

Lao

New member
אני מאוד רוצה לקבל תמיכה, חשבתי על פסיכולוג.

אני אבדוק את "עוצמת הרכות".

אני כל הזמן סוג של בדיבורים עם אמא. אני נורא מאמינה שהיא מדברת אלי. אבל קשה לי באמת להקשיב לתשובות על השאלות הכואבות הללו. אבל ננסה בכל זאת. תודה רבה.

healerit

New member
אני גם מאמינה בזה

אני מאמינה בעולם הבא ובכך שהפרידה היא פיסית בלבד והנשמה ממשיכה להתקיים במימד אחר.
לכן למדתי ריפוי בשחזור גלגולים ותיקון הקארמה.

פעמים רבות מלוות אותי נשמות יקרות ואוהבות ואני חשה בתמיכתן ובנוכחותן.
אהבה היא נצחית, אנרגיה שלא נעלמת מהעולם כשאדם עוזב אותו.
לפני שאבי נפטר אמרתי לו שהערוצים שלי פתוחים והוא יכול לשדר חופשי

גם אחי אמר לו...

עוצמת הרכות היא טיפול נעים מאוד שתורם לחיבור גוף ונפש.
המלצתי עליו כי אופן הטיפול מאוד אימהי ומחזיר לילדות.
זה נענוע עדין שמזכיר לי הורה שמנענע תינוק כדי להרגיע אותו.

אני באופן אישי לא מתחברת לפסיכולוגיה יותר. לתחושתי, כשאנחנו סוחבים שק תפוחי אדמה רקובים רצוי לשחרר אותו ולא לנבור בו, להתפלש בו ולטעום ממנו.
אמור להיות תהליך של עיבוד שמאפשר הבנה שזהו שק תפוחי אדמה רקובים, שהוא כבד, שזה ישן ומסריח, שאם אני סוחבת אותו עמי מרצוני החופשי אז יש לי רווח סמוי ממנו. לאחר העיבוד הזה ההמלצה שלי היא למצוא דרך חלופית ומטיבה לאותו רווח סמוי והותרת השק מאחור, כלומר שחרור.

המטופלת הראשונה שלי היתה אשה בת 50+ שטופלה 18 שנה בפסיכולוגיה און אנד אוף.
יעצו לה לקחת כדורים. אחרי 7 טיפולים בפרחי באך היא חוותה שינוי עצום בחייה ודרכה נפתחה.
היא לא הבינה איך זה קרה...

ממנה למדתי את החשיבות של עיבוד מתוך הבטן ולא מתוך האינטלקט ואת החשיבות של שחרור מה שאינו מטיב עמנו.
אני כיום לא מאמינה בנבירה של שנים על גבי שנים בחרא (סליחה על המילה), בנסיון להבין מתוך האינטלקט ומתוך התייחסות לנפש בלבד כשיש גם גוף וגם נשמה.

טופלתי בפסיכולוגיה במשך 5 שנים וחוויתי שינויים גדולים באמצעותה.
יחד עם זאת חוויתי שינויים עוצמתיים לא פחות בטיפולים ברפואה משלימה שהיו קצרים בהרבה ו״טבעיים״ יותר.

Lao

New member
אוקי... אני מבינה למה את תמתכוונת

ואני מאוד מאוד הייתי רוצה לחוות את זה. {אני חוששת שיש לי קשיים בשחרור עצמו. אני חווה כל הזמן נבירה בכל דבר. מאוד קשה לי לשחרר. כל מצבים, גם רגשות. אז אני מקווה שאצליח בתוכנית הזו}. בהחלט אבדוק אותם.
המון תודה.
גם המחיר יותר אטרקטיבי. :\

saribon

New member
נשמע לי כמו רעיון מצוין

ואני רוצה להגיד לך עוד משהו - לפעמים כשאנחנו חושבים על הדברים נראה לנו שקשה לשחרר אותם, אבל בתוך התהליך, כשיש בחירה ורצון אמיתי לשחרר, וכשיש מי שעוזר לך ללכת את הדרך הזו - את מגלה שבעצם לשחרר זה אחד הדברים הכי פשוטים שיש. זו עוד טכניקה שאפשר ללמוד אותה. טכניקה שמעורב בה המון רגש - עד שאת מגיעה לשלב הראשון בו את משחררת. אני תמיד מתארת את זה מכו מישהו שמחזיק משהו בתוך אגרוף קפוץ. האגרוף מהודק חזק כל כך עד שכל הגוף שלו מכווץ. ואז בהחלטה של רגע הוא פשוט - פותח את היד..והכל משתחרר.. היד, הגוף, הנשימה..

healerit

New member
התיאור של האגרוף כל כך יפה

ממש דומה להרגשה שלי כשמשהו משתחרר.
אנשים חושבים ששחרור אומר שאין עיבוד.
זה ממש לא כך.
היופי בעיבוד שמאפשרת הרפואה ההוליסטית הוא השימוש בגוף וגם בתחושת הבטן שהיא חלק חשוב בהוויה שלנו.
תחושת הבטן היא ידע וכוח וחזקה בהרבה לדעתי מהמחשבה.
והיא טבעית לגוף, הרמונית.

saribon

New member
אם כבר מדברים על עיבוד

אז דווקא השחרור מאפשר לא תמיד לעבד הכל - וזה לגמרי בסדר לדעתי.
כי לא כל דבר שמעיק עלי, שאני לוקחת על עצמי ומתכווצת סביבו הוא משהו שלי. לפעמים אלו דברים שבאים מבחוץ, לפעמים אלו דברים שלי אין עליהם שליטה -כמו התנהגויות של אנשים אחרים - לא תמיד אפשר לעבד את זה, לעתים הדבר היחיד שאפשר לעשות -זה פשוט - לשחרר. לשלוח את זה ממני ולהגיד לעצמי - זה לא שלי.

ברור ששחרור לא סותר עיבוד. אבל אני רואה סביבי המון אנשים שמרוב שהם דואגים שהם צריכים "לעבד" כל דבר - לא מצליחים גם לשחרר. כי כאמור - לא כל דבר ניתן לעיבוד ולעתים הדבר הנכון עבורונו הוא להבין את זה, לקבל ת זה ולשחרר..

למעלה