אני בארה"ב והאם הפונדקאית שלי בהריו

raananh

New member
אני בארה"ב והאם הפונדקאית שלי בהריו

אשמח לתת מידע איך זה נעשה בארה"ב - זה די קל ולא יקר יחסית - אם אתה אזרח אמריקאי! רענן

מירבי*

New member
ברוך הבא רענן,../images/Emo20.gif

ראשית מזל טוב ענק על ההריון. אשמח מאוד לשמוע את הפרטים על תהליך הפונדקאות בארה"ב, אין ספק ששם קל יותר. שתף אותנו במה שתוכל, אני בטוחה שהפרטים יועילו לחלק מאיתנו. תודה מירבי*

raananh

New member
יש לי הרבה מידע בנושא, אבל

יש לי הרבה מידע בנושא, אבל אין לי מקלדת עברית - אני כותב עם מקלדת וירטואלית שהורסת לי את היד. אולי יהיה יותר טוב שאני יענה לשאלות ספציפיות? אגב, כמה חברים ואני מתכננים ערב הורות אחרת בבית האגודה של הגייז בתל אביב באמצע פברואר. כמובן שזה פתוח לסטרייטים וזוגות סטרייטים. בפאנל יהיו אני )ה"מומחה לפונדקאות" - אני יהיה בארץ אז(, בחור שעושה הורות משותפת עם זוג לסביות ובחור שאימץ. חסר לנו ע"וד לענייני משפחה שיענה על שאלות לגליות. מכירה משהו/מישהי? אני חלק מהמתכננים של הערב והייתי רוצה לעשות זאת בסגנון אמריקאי - לעשות גם אקספו של מציגים וארגונים בנושא שלהם יהיו דוכנים ואנשים יוכלו לקבלמידע )פונדקאות, אימוץ, הורות אחרת/משותפת(. אולי אנשים בפורום זה יוכלו לעזור ולתרום? רענן

מירבי*

New member
רענן, אתה בוודאי מודע לעובדה שבארץ

פונדקאות מחייבת את ההורים המיועדים להיות נשואים. הערב שאתם מתכננים מיועד לאנשים מפה? אתם מנסים לעורר מודעות לפונדקאות אחרת? אמליץ לך בשמחה על עורכי דין לענייני משפחה כשזה יהיה רלוונטי. בתהליך שאתה עברת, הביצית היא תרומה והזרע שלך אני מבינה ,נכון? ומי האם הנושאת? בארץ החוקים נוקשים מאוד ביחס לזה. שבת שלום, ותודה שאתה משתף אותנו. מירבי*

היי מירבי שבת שלום....../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif

ואוו אוהבת תשבת אוהבת תחורף שכל המשפחה יחדיו אבל הייתי רוצה לספר בטופן כללי כאן נקודה חשובה שחשוב שלדעתי כולם ידעו... אני חייה כחמש שנים עם גבר מקסים וחולקת איתו ילדה משותפת מלבד זאת יש לי שני ילדים מנשואן ראשונים בשבילי הגבר של חיי הוא בעלי לכן מירבי יקירתי רשום שאני נשואה כי מבחינתיהגבר בחיי מזה כחמש שנים הוא בעלי ללא שום צל של ספק לדעתי כמבן האישית פונדקאית שיש לה גבר אחד בחייה שתומך בה רגשית לאורך כל הדרך זה המתנה הכי גדולה שיכולה להיות מבחינת הזוג כפי שאנו יודעים ונהיה לרגע ראליסטים הפונדקאית היא גם אשה ויש לה צרכים מיניים.. בתוך גופה היא נושאת את התינוק של אותו זוג ואני בטוחה שירווח לאותו זוג לדעת שאותה פונדקאית חייה עם גבר אחד (שלא אזכיר חס ושלום את כל המחלות שקיימות) למרות שבחוזה ישנו סעיף חשוב המבקש לא קייום יחסי מין ללא אמצעי מניעה ועוד סעיף שכותב שלא תקיים האם הנושאת יחסיי מין בתקופת ההחזרה... בכל מקרה לדעתי אם הפונדקאית מבוייתת עם בן זוג אחד זה יכול להיות נפלא רגשית גם לה וקל יותר מבחינת דאגה לזוג... מה דעתכם?? שלכם דרדסית

אז מירבי יקרה......./images/Emo52.gif

אם לא הבנת נכון את כרטיסי האישי אבל מבחינתי אני נשואה חזק באושר ואהבה לבן זוג מדהים תומך ... וחייה חיים מאוד מאוד מאושרים ושלווים... ואגב הוא מבחינתו מאדמאוד תומך בעניין הפונדקאות וגם הוא רואיין ע"י משרד הבריאות כלומר הוועדה ואושרנו כזוג כשיר לעניין.... זהו מקווה שהסברתי מספיק את עצמי... חשוב לי מאוד שתדעו כולם שאני בן אדם מאוד מאוד פתוח ויכול לענות על כל שאלה שתשאל כאן בכייף
ובשמה רבה... אז שוב שבת שלום שתהיה לכולנו ובכייף....
שלכם דרדסית

מירבי*

New member
את פשוט מקסימה!!../images/Emo39.gif../images/Emo39.gif../images/Emo39.gif

את כל כך צודקת בדברייך, יש חשיבות רבה מאוד לזה שיש לך בן זוג קבוע ותומך, גם לך יהיה קל יותר עם התהליך וגם ההורים המיועדים צריכים להיות מאושרים מזה, כשקראתי את כרטיסך האישי חשבתי שזה בטח משהו כזה..ובעצם קיוויתי ..הייתי מוכרחה להבהיר את הנקודה הזאת מכיוון שכפי שאת ואני יודעות הפונדקאית צריכה להיות חד הורית. ועכשיו שהבנו אחת את השניה, רוצה שתדעי שתרומתך לפורום הזה גדולה מאוד, הפתיחות שבה את מדברת על הדברים כובשת... המשיכי כך... שבת שלום שתהיה..שבת מלאה באהבה... מירבי*

raananh

New member
תגובה ראשונה למכתבך:

מירב, תגובה ראשונה למכתבך: כן החוקים בארץ הם נוקשים ומפלים - למה רק זוגות נשואים? באמריקה, מכיוון שלמעשה החוקים בנושא הם ספציפיים לכל מדינה ובנוסף לזה, הרבה מדינות מעולם לא טרחו לחוקק חוקים בנידון, אז כל אפשרות מותרת. יש להיזהר כי כמה מדינות כן חוקקו חוקים נגד פונדקאות, אבל שוב, אם אתה ממדינה אחת והאם הפונדקאית ממדינה אחרת והחוזה נערך במדינה שלישית, זה כזה מין תסבוכת משפטית - אם הנושא מגיע לבית משפט. לכאורה, אף אחד לא עבר על שום חוק. בכל מקרה, גם בארץ, אני משוכנע שאפילו אם מקרה "לא חוקי" )כמו זוג לא נשוי או חוזה שלא עבר דרך הוועדה( מגיע לבית משפט, אף אחד לא ילך לכלא - אין שום עניין ציבורי בנושא. בסך הכל, יש אב ביולוגי שרוצה חסות מלאה לילד ואם ביולוגית שלא רוצה בזכויות ההורות שלה. השופט לא צריך לדעת יותר מזה והפיתרון הוא ברור - לשלוח את כולם לכלא זה מאוד לא רצוי. אף אחד בעולם לא הלך לכלא בגלל פונדקאת בארה"ב. אני משווה את זה לחוק מעשיי סדום שהיה בתוקף בארץ עד לפני 10 שנים - שום הומו לא הלך לכלא בגלל זה ) אלא עם זה נעשה לקטין - שאז אני מצדיק את זה (.. איפוא הגישה הישראלית המסורתית לעקוף חוקים? הנה, חבר שלי גיי בארץ אימץ שני ילדים מאוקראינה לפני כמה שנים. טכנית זה אסור ומעשית, אחרי מאבק קטן, הכל אושר. מה, יגידו לו להחזיר את הילדים? רענן

raananh

New member
מירב, תגובה שניה למכתבך:

הערב המתוכן יהיה בארץ בתל אביב, פתוח לכל אחד ולא רק לפונדקאות. בנושא של פונדקאות, בגלל הקונטקסט הגיי, ידובר על אפשרויות של פונדקאות אחרת. בתהליך הפונדקאות שלי כאן בארה"ב, האם הפונדקאית שלי היא גם האם הביולוגית. אני תמיד אראה אותה חלק מהמשפחה שלי, ישמור על קשר מתמיד איתה וילדי יבקר אותה ויפגוש את שני חצאי האחיות שלו/ה. בעלה וא גם אדם מאד נחמד. זה היה תנאי בחוזה שלי - שהיא תשמור על קשר. רענן

למעלה