אני כ"כ מבובלת,זקוקה לעזרה

Efrat K

New member
אני כ"כ מבובלת,זקוקה לעזרה

היה לי אירוע משפחתי בשבת(בר מצווה לבן דוד שלי),מעולם לא ציפיתי אל האירועים האלה בכיליון עיניים ותמיד רציתי שהם יגמרו כמה שיותר מהר. ואז פתאום ככה סתם בלי אזהרה מוקדמת קרה משהו בלתי צפוי,הושיבו אותי בשולחן עם בת דודה שלי ועם עוד כל מיני בני נוער בגילי שהם חברים של בני דודים שלי שחוגגים את הבר מצווה. עכשיו ישב מולי מישהו שלא הפסקתי להסתכל עליו(הוא ממש חמוד),נהייתי די אובססית לגביו וגיליתי עליו המון פרטים,גם כשהסתכלתי עליו הייתי בטוחה שאנשים אחרים שמים לב אליי ונורא התפדחתי אז השתדלתי להסתכל לכל מיני צדדים וכיוונים שלא יחשבו שאני מסתכלת רק עליו כשלמעשה זה באמת מה שעשיתי,רק ניסיתי להסוות את זה. חשבתי שמשהו לא ממש בסדר איתי,אז אמרתי לעצמי שאולי שזה בגלל שאני נמצאת בחברת בנות כל הזמן אז אני מרגישה מוזר(אני הרי לומדת בבי"ס דתי של בנות בלבד). ביום למחרת זה היה יותר אובססיבי,כי ממש הרגשתי שיש לי קפיצה בלב כזאת כל פעם כשראיתי אותו,אמרתי לעצמי שאני חייבת לדבר איתו(הוא הרי לא מכיר אותי,הוא חבר של הבני דודים)וכ"כ התביישתי והתפדחתי כי מה לי ולו אז ניסיתי להדבק אליו בדרכים שיראו מקריות,בסוף באמת ראיתי אותו כשזה לא היה מתוכנן. הוא דיבר עם בני דודים שלי וזה היה כבר שעתיים לפני שהשבת הולכת להגמר,אז החלטתי שאני חייבת להגיד משהו,אזרתי אומץ ופתחתי איתו בשיחה על השביתה,בהתחלה הוא דיבר איתי מרחוק,גיליתי שהוא גר בחיפה בכרמל(אני גרה בנו"ש) ולומד בבי"ס דתי שאני מכירה(כמוני)והוא קטן ממני בדיוק בשנה,פתאום הוא התקרב אליי ועבר לשבת לידי ומאוד התרגשתי זה נתן לי תחושה שהצלחתי במטרה שהצבתי לעצמי. כשנגמרה השבת לא רציתי לחזור,רציתי להשאר ולהמשיך ולראות אותו,רציתי לשמור איתו על קשר אבל לא ידעתי איך ופחדתי שזה יראה מוזר אז לא אמרתי שום דבר וככה חזרתי הבייתה. אני לא יודעת מה לעשות,בבקשה תעזרו לי,אני נורא רוצה לראות אותו ואני לא יודעת איך,האם עליי לשכוח מזה ולעבור הלאה? האם לספר על זה לחברות הטובות שלי? בבקשה אני חדשה בכל התחום הזה,אני לא מבינה כלום,אני לא רוצה לעשות משהו שאני אצטער עליו.

JackDanyells

New member
שלום שלום

יש לי כמה דברים להגיד. דבר ראשון, אני אסביר לך איך אני מתחיל עם מישהו ואז תחליטי אם את רוצה ללכת באותה דרך... בקיצור, אני מתחיל להתחבר, מדברים וזה, ואם אני רואה שהבנאדם לא רוצה שאני אלך, מחייך וכו', אני מבקש את המספר טלפון כדי שנוכל "להמשיך להפגש" (לא מסגירים את הסיבה האמיתית כי זה עלול להבריח אותו). אחר כך מתקשרים, שואלים "רוצה להפגש?", נפגשים, נפגשים שוב, ובאיזשהו שלב אומרים "אני רוצה שנמסד את הקשר הזה". מה דעתך? אשמח לשמוע תגובה
יום טוב

Efrat K

New member
לא ביקשתי ממנו את המספר כי התביישתי

ואין מצב שניפגש שוב סתם ככה כי אנחנו גרים במקומות שונים,עכשיו בטח יש דרך להשיג את המספר אבל כשאני מתקשרת מה אני אמורה להגיד? בחיי,למה אין איזה ספר הדרכה לדברים האלה?
.

JackDanyells

New member
את אמורה להגיד בלי להתבייש

"רוצה להפגש עוד פעם?" הרי אם לא תנסי זה לא ילך מעצמו לבד. מקסימום יגיד לך "לא", אני מבין את הפחד אבל אני חושב שהוא לא מוצדק כי את לא תפגשי אותו עוד פעם, וגם אם כן- את פשוט מתנהגת כאילו זה לא קרה: תחייכי, תתנהגי כרגיל ... תאמיני לי זה מה שכולם עושים

ToryMaster

New member
בובי ../images/Emo24.gif

לפני הכל, האם זה לגיטימי בעינייך, מבחינתהדת והכל, לשמור איתו על קשר?

Efrat K

New member
כן זה לגיטימי בעיניי,אבל אני לא יודעת איך

כלומר אני בטח יכולה להשיג את המספר טלפון שלו או פלאפון שלו בלי בעיה,אבל אז כשאני מתקשרת מה אני אומרת?מה אני עושה?

ToryMaster

New member
איך את מדברת עם חברים שלך?

אולי אני שוגה, אבל עם בחורים שאני מתחילה לצאת איתם, אני בדרך כלל משתדלת להיות מאוד עצמי, אם אני מתקשרת אליהם אז אני מדברת איתם כמו שאני מדברת עם חברים, בלי הצגות ובלי ייפוי המציאות לשום מטרה. "מה נשמע? זה בסדר שלקחתי את הטלפון? יש לך זמן לדבר? מה שלומך?" ומשם זה זורם.

lollapalooza

New member
תגידי את מה שנראה לך.

שהיה לך מעניין לדבר איתו ואם בא לו לדבר גם. ובמקרה שממש מביך אותך או משהו, יש SMSים בעולם
. לא צריך לתכנן יותר מדי, לכי עם מה שאת חושבת ומרגישה. כמו שכתבתי לך בפמ"ח, אין לך מה להפסיד.

Efrat K

New member
בעעעע מצאתי רק תטלפון שלו

נקווה שאמא שלו לא תענה,היא מכירה אותי יותר מדי טוב בגלל סבתא שלי

Efrat K

New member
אוך אוך אוך דיברתי איתו!!!!!!!

הוא כ"כ נשמע מרוגז,הוא רצה שאני אסיים לדבר וזה היה רק 2 דקות. אמרתי לו שאם הוא רוצה להפגש אז אני באה לסניף שלהם ביום רביעי,אז הוא אמר לי "בסדר,בסדר" כאילו הוא רצה להפטר ממני גררררררר
טוב לא נורא,גם ככה אני אפגש שם עם מישהו אחר בכל מקרה.

ToryMaster

New member
אולי הוא היה עסוק?

אני בדרך כלל עונה ככה לאנשים כשיש לי דברים אחרים על הראש, אל תקפצי ישר לתחושה שזה בגללך.

Efrat K

New member
לא נראה לי

כי שאלתי אותו שאם אני מטרידה אז אני יכולה להתקשר אח"כ והוא אמר שלא,די נתקעתי,הוא ניסה לתחקר אותי מאיפה יש לי את הטלפון שלו וכל מיני,קיבלתי תחושה לא טובה.

ToryMaster

New member
אולי סתם היה סקרן

ילדה, סחתן על האומץ, להשיג טלפון של מישהו ולהתקשר זה לא כזה קל, כמו שאני בטוחה שהבנת בעצמך. אל תעלי השערות ותפתחי ספקולציות, אולי סתם קרה משהו שלא קשור אלייך. דבר ראשון שחשוב לדעת בתקשורת עם בני אדם [ותסלחי לי על ההכללה, עם בני המין השני בעיקר] זה שיש לנו נטייה להיות בטוחות שכל טון קצת מצוברח או עצבני שלהם - זה הכל בגללנו, הכל באשמתנו, הם שונאים אותנו ורוצים שנמות, כשבמציאות אין לזה קשר אלינו בכלל, והתשובה האמיתית היא כלכך פשוטה ולא שייכת שזה ממש מצחיק. תכל'ס? את בחורה אינטיליגנטית ואמיצה ואת יודעת לעמוד על שלך. אם זה באמת מה שאת חושבת [ואני בספק] והוא סתם לא רוצה לשמוע ממך בכלל, זו באמת, בראש ובראשונה, בעיה שלו והפסד שלו, כי הוא פוסל עוד לפני שהוא מכיר אותך בכלל. זו קלישאה והיא לא עוזרת כשאת נפגעת ומחורבן לך, אבל היא נכונה, וזה הדבר הראשון לזכור. חוץ מזה? לכי לשם ביום רביעי, היי את עצמך, היי ידידותית, אם הוא לא יהיה פנוי לדבר לא צריך ללחוץ. פשוט תהיי את ותזכרי שלפעמים אנשים בחיינו צריכים קצת יותר זמן כדי להתקרב כמונו. [ואל תתני לאף אחד לדרוך עלייך, עשית חתיכת משהו ראוי להערכה היום, תהיי גאה בעצמך]

Efrat K

New member
היי,תודה

יש לי הרגשה שהוא פשוט קיבל הלם מזה שהשגתי את הטלפון שלו והתקשרתי אליו פתאום באמצע החיים,אבל עדיין התגובה שלו הייתה מאכזבת. בכל מקרה,תודה על העידוד והעזרה.

JackDanyells

New member
../images/Emo24.gifכל הכבוד!!!!!!!!!111

וואי אני ממש מתרגש שעזרתי למישהי, את בטח חושבת שזה לא עזרה, אבל שתדעי לך שלפחות דבר אחד טוב יצא מהסיפור הזה: בפעם הבאה יהיה לך יותר קל, ובפעם השלישית זה יהיה אפילו עוד יותר קל ...
אז אני יודע, זה קצת כמו ליפול מהאופניים בפעם הראשונה שמנסים, ואז את בטח חושבת "אני לא מנסה עוד פעם אופניים", אבל אחר כך הכל יהיה בסדר ושוב, כל הכבוד על האומץ!

JackDanyells

New member
אני קורא את ההודעה ואני רוצה להוסיף

עוד משהו אם יורשה לי: מה שהתכוונתי להגיד זה שבפעם הבאה שתיתקלי בסיטואציה דומה, את כבר לא תרגישי נבוכה כי תדעי שזה לא הוקוס פוקוס מצד אחד ומצד שני יש מצב שזה כן יתאפשר (אני יודע שהפעם זה לא קרה אבל עוד יהיו מקרים!) אז בקיצור, מה שאמרת לגבי להפגש איתו ברביעי, אני מציע שתעשי את מה שאמרת שאת מתכננת לעשות, ושתדעי שאם זה לא ילך פשוט תתרחקי ותדעי שניסית. תנסי לחשוב באיזה באסה היית נמצאת אילו לא היית מנסה! (אני יודע שזה קרה לי כבר שלא ניסיתי בכלל וזאת היתה חתיכת באסה לגלות שאין דרך חזרה...) אם יש לך עוד שאלות תשאלי, מפה יש המון דרכים אפשריות... אגב, בטח אנשים פה יגידו לי "מה אתה כותב לה ספר הדרכה, היא צריכה לנסות את העולם לבד" , ובכן לפי ההודעות שלה אני רואה שהיא צריכה עזרה אמיתית, מה לעשות, לא "תהיי חזקה" אלא "לכי ימינה תפני שמאלה" וכיו"ב ולכן החלטתי לעזור לה בצורה הזאת. הרבה פעמים הרגשתי שאני צריך ספר הדרכה אבל במקרה הזה אני מרדיש שאני באמת יודע מה כדאי
אז אני מרגיש שליחות לעזור לאלה שנמצאים במצב שבו אני הייתי פעם...

JackDanyells

New member
אני שיניתי את דעתי ../images/Emo13.gif

חשבתי על זה היום עוד פעם והגעתי למסקנה שאני לא צריך לתת "ספר הדרכה" , אלא מספר אפשרויות עם בעד/נגד. בכל מקרה, אני רואה שמהסיפור שלך עלולות לעלות לך הרבה שאלות, ואת מוזמנת לשאול
אם את רוצה גם במסרים או במסנג'ר

אין הרבה מה להבין

אבל יש התחלה של התנסות ההתנסות הראשונית היא שוואללה, אפשר להידלק על מישהו סתם ככה מלראות אותו ההתנסות השנייה היא בלבדוק אם אפשר להיות עם האדם הזה בקשר ההתנסות השלישית היא להרגיש את כל הבלבול הזה, שאולי את נדלקת והוא לא, ומה אומרים למישהו כשנדלקים עליו בלי לשלם על המחווה הזו תשלום גבוה מדי ההתנסות הרביעית היא באכזבה, כשגילית שאולי אין הדדיות בכל מקרה כל הכבוד לך שבדקת, וטוב לדעת שאין הדדיות על ההתחלה במקום לבזבז המון אנרגיות לשוא. לא עם כל האנשים שידליקו אותך תהיה הדדיות. גם הפוך - לא כל מי שידלק עליך יזכה להמשיך להיות איתך בקשר... אבל אם לא מנסים לעולם לעולם לא יודעים.

למעלה