אני מאמין לעמוס גלעד. ואתם?

אטיוד5

Active member
אני מאמין לו שהוא חושב את מה שהוא אומר. אבל נראה לי שהוא טועה.
ובכלל, השאלה אם ביבי כשר או טמא היא פועל יוצא של דעה קודמת. בדרך כלל ללא קשר למתרחש.
כל אחד מפרשן את המתרחש לפי הפריזמה האישית שלו.
לכן אי אפשר לדעת מה באמת קורה, איך ולמה.
סתם למשל, לי בכלל לא מזיז שהאמריקאים מציידים מדינה קקיונית במפרץ הפרסי בכמה F35-ים.
גם לא יזיז לי אם נמכור להם גרעיני עפולה או שלש מרכבות עם מעילי רוח עליהן.
מה שכן מזיז לי זה אופן ההתנהלות החשאית-עצמאית על ראש הממשלה.
ומצד שני, מול תרבות ההדלפות, אולי אין לו ברירה.

דיברגנט חדש

Well-known member
ומצד שני, מול תרבות ההדלפות, אולי אין לו ברירה.
זה ממש לא 'אולי', אלא בוודאות אין לו ברירה, במיוחד שמצידו יש מי שרוצה להציל את עצמו מלהיות גוויה פוליטית ולעזאזל ההשלכות, בדיוק כמו שרואים את המשקולות שהוא שם לו במיגור הקורונה.

dory30

Well-known member
מה שכן, אח"כ אומרים שאין חופש דעה --- ולאיי, כל אחד מדבר ומדבר ומדבר לי סוף...
כרגע אנחנו עדיין ישראל. במדינת ביביסטאן, לך תדע מה עוד יקרה.

אבח"י

Well-known member
לא יקרה כלום.
כבר הסברתי פעם ואסביר שוב - על מנת לדכא את האוכלוסיה יש צורך לשכנע את כוחות הבטחון כולם בנחיצות הזו. אינני רואה את צבא ישראל או משטרת ישראל [ על אף נטייתה להרביץ ] או ארגוני הבטחון השונים אצים-רצים לקיים דקטטורה צבאית, אי קיום חוקים, מרי אזרחי והתעלמות מהחוק אינו נחלת "צד אחד". צריל להירגע, חשוב להירגע. מזכיר את אותה טפשה שציטטת לפני יומיים או שלושה בענין רצח רבין. לא כל סיגר הינו יותר מסיגר.

dory30

Well-known member
מזכיר את אותה טפשה שציטטת לפני יומיים או שלושה בענין רצח רבין.
אתה מדבר על ההיא שלמדה איתי רדיו וטענה שהיא תמכה ברצח, שקרה אגב בהיותה בת 7? תשמע, זה מעיד על היעדר חינוך ואופי דפוק. תאר לעצמך שמישהו כאן היה מתבטא כך בנוגע לביבי, היו תופרים לו את הצורה. בלי קשר, נתניהו יכול להיות מאוד מסוכן כשהוא עם הגב לקיר. אני מאוד מקווה שאתה צודק, אבל לך תדע.

אבח"י

Well-known member
אתה מדבר על ההיא שלמדה איתי רדיו וטענה שהיא תמכה ברצח, שקרה אגב בהיותה בת 7? תשמע, זה מעיד על היעדר חינוך ואופי דפוק. תאר לעצמך שמישהו כאן היה מתבטא כך בנוגע לביבי, היו תופרים לו את הצורה. בלי קשר, נתניהו יכול להיות מאוד מסוכן כשהוא עם הגב לקיר. אני מאוד מקווה שאתה צודק, אבל לך תדע.
מה אכפת לי מה ה-דג המלוח או ידידו דיברגנט היו אומרים לו. מזמן אינני חי על פי ציפיות או דרישות של אחרים ממני.

shaycn23

Well-known member
לא יודע. במקרה של הצוללות מדובר במדינה שכנה שהיוותה איום בעבר ומקצינה מיום ליום, לעומת החמקנים שניתנים למדינה מרוחקת שמצויה ביחסי שלום עם המערב ועם ישראל, זו עיסקה ששווה את ההתגמשות לקראת מדינה איתה נכנסים לשלום.
רק שהימין לא יהיה צבוע, במשך שנים קרא לשמאל ולרבין ש'נתן להם רובים'. אם יקרה משהו, ביבי יזכר כמי ש'נתן להם חמקנים וצוללות'.

dory30

Well-known member
א יודע. במקרה של הצוללות מדובר במדינה שכנה שהיוותה איום בעבר ומקצינה מיום ליום, לעומת החמקנים שניתנים למדינה מרוחקת שמצויה ביחסי שלום עם המערב ועם ישראל, זו עיסקה ששווה את ההתגמשות לקראת מדינה איתה נכנסים לשלום.
רק שהימין לא יהיה צבוע, במשך שנים קרא לשמאל ולרבין ש'נתן להם רובים'. אם יקרה משהו, ביבי יזכר כמי ש'נתן להם חמקנים וצוללות'.
אני מסכים עם חלק ממה שכתבת. בלי קשר, אוסיף שאני מכיר יחסית מקרוב את עמוס גלעד. כחייל שירתתי במערכת תיאום פעולות בשטחים, כולל במהלך האינתיפאדה השנייה. בתחילה זה היה בבית אל שנקרא המת"ק האזורי ובהמשך במפקדה הראשית בקרייה. אני זוכר אותו, למרות שלא פיקד עליי ישירות, כאדם ערכי שתמיד הקפיד להיות מקצועי וענייני. אפילו דיברנו אחד על אחד כמה שבועות לפני השחרור שלי, בספטמבר 2002 (היה חשוב לו מאוד להכיר את כל החיילים ולכן הוקצב לי ראיון שחרור בן 5 דקות, כמו לכולם). הוא אפילו לא חייב אותי בהצדעה. קצת תמוה בעיני הסיפור של השגה במרמה של תעודת נכה צה"ל, בעוד שהמשיך לעסוק בתפקידים רגישים. בדיעבד, חבל שלא נכנס לפוליטיקה אחרי השחרור. יכול היה להיות יופי של שר ביטחון. הוא פי כמה יותר אמין ומבין במטריה מחבורת החנטרישים שנתניהו בחר לו כשרים. מירי רגב למשל, לא שווה חצי מהסוליות בנעליים שלו.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני מסכים עם חלק ממה שכתבת. בלי קשר, אוסיף שאני מכיר יחסית מקרוב את עמוס גלעד. כחייל שירתתי במערכת תיאום פעולות בשטחים, כולל במהלך האינתיפאדה השנייה. בתחילה זה היה בבית אל שנקרא המת"ק האזורי ובהמשך במפקדה הראשית בקרייה. אני זוכר אותו, למרות שלא פיקד עליי ישירות, כאדם ערכי שתמיד הקפיד להיות מקצועי וענייני. אפילו דיברנו אחד על אחד כמה שבועות לפני השחרור שלי, בספטמבר 2002 (היה חשוב לו מאוד להכיר את כל החיילים ולכן הוקצב לי ראיון שחרור בן 5 דקות, כמו לכולם). הוא אפילו לא חייב אותי בהצדעה. קצת תמוה בעיני הסיפור של השגה במרמה של תעודת נכה צה"ל, בעוד שהמשיך לעסוק בתפקידים רגישים. בדיעבד, חבל שלא נכנס לפוליטיקה אחרי השחרור. יכול היה להיות יופי של שר ביטחון. הוא פי כמה יותר אמין ומבין במטריה מחבורת החנטרישים שנתניהו בחר לו כשרים. מירי רגב למשל, לא שווה חצי מהסוליות בנעליים שלו.
להזכירך, אתה היללת ובחרת את מי שהיום שר הביטחון.

dory30

Well-known member
להזכירך, אתה היללת ובחרת את מי שהיום שר הביטחון.
להזכירך, מותר לי לשנות את דעתי. ועוד משהו, יש במדינה חוקים ונהלים. אם שר הביטחון היה מהשמאל, איך היית קורא לו? או ביבי למשל? היו צולבים אותו.

דיברגנט חדש

Well-known member
להזכירך, מותר לי לשנות את דעתי. ועוד משהו, יש במדינה חוקים ונהלים. אם שר הביטחון היה מהשמאל, איך היית קורא לו? או ביבי למשל? היו צולבים אותו.
שמעון פרס ז"ל מספיק שמאל עבורך?
הוא אחד משרי הביטחון שהכי אהבתי ולייתר דיוק שר הביטחון השני שהכי אהבתי, כי הראשון הוא משה ארנס ז"ל.

אבח"י

Well-known member
שמעון פרס ז"ל מספיק שמאל עבורך?
הוא אחד משרי הביטחון שהכי אהבתי ולייתר דיוק שר הביטחון השני שהכי אהבתי, כי הראשון הוא משה ארנס ז"ל.
שמעון פרס מעולם לא היה שמאל. במובן מסוים הוא היה ביבי-קטן. נהנתן, אוהב כיבודים, החזיק מעצמו גאון הדור, שחצן ויהיר. מזלו שלא היתה לו "צורע ביילע" ולא גידל פה ג'ורה כבן. פיירעס היה איש מרכז מובהק, תועלתן מובהק, קפיטסליסט מובהק, ומבחינה בטחונית במשך שנים ארוכות נץ קיצוני מ-ביבי, אז לא בלבל את המוח עם שטויעס.
המהפך התודעתי שהוא ורבין עברו כבר קיים אצל ביבי באופן מובהק, דא עקא שביבי שבוי בידי הימין הקיצוני, ובידי הימין הפרימיטבי-הקיצוני הפשיסטי [ אתה לא יהודי! ] ומתקשה מאוד לצאת משם. לצערו, של הבלפוראי, הוא נשוי לצורע אשה בעלת אופי "מסוים" שיש הטוענים בתוקף שהיא מחזיקה לו כלכך חזק בביצים, עד שכמעט אינו יכול לנשום, או תיאוריה אחרת, שהוא משתמש בה על מנת לרצף בנוחות את דרכו הניהיליסטית, הצינית והנרקסיסטית [ האם נרקסיזם פתולוגי? לא יודע ].

דיברגנט חדש

Well-known member
שמעון פרס מעולם לא היה שמאל. במובן מסוים הוא היה ביבי-קטן. נהנתן, אוהב כיבודים, החזיק מעצמו גאון הדור, שחצן ויהיר. מזלו שלא היתה לו "צורע ביילע" ולא גידל פה ג'ורה כבן. פיירעס היה איש מרכז מובהק, תועלתן מובהק, קפיטסליסט מובהק, ומבחינה בטחונית במשך שנים ארוכות נץ קיצוני מ-ביבי, אז לא בלבל את המוח עם שטויעס.
המהפך התודעתי שהוא ורבין עברו כבר קיים אצל ביבי באופן מובהק, דא עקא שביבי שבוי בידי הימין הקיצוני, ובידי הימין הפרימיטבי-הקיצוני הפשיסטי [ אתה לא יהודי! ] ומתקשה מאוד לצאת משם. לצערו, של הבלפוראי, הוא נשוי לצורע אשה בעלת אופי "מסוים" שיש הטוענים בתוקף שהיא מחזיקה לו כלכך חזק בביצים, עד שכמעט אינו יכול לנשום, או תיאוריה אחרת, שהוא משתמש בה על מנת לרצף בנוחות את דרכו הניהיליסטית, הצינית והנרקסיסטית [ האם נרקסיזם פתולוגי? לא יודע ].
שמעון פרס ז"ל היה משכמו ומעלה, יצא לי לשוחח עימו גם כשהיה בגיל מופלג, הוא היה צלול, תמיד רצה חדשנות ויזמות כאשר כל אלו בגילו והרבה פחות ממנו לא רוצים שום דבר חדש, בטח שלא טכנולוגי.
שמעון פרס היה אהוד על כל העולם, לרבות אויבנו כך שהוא רחוק שנות אור מהטייטל שאתה נתת לו.
בזכות שמעון פרס, מפלגת העבודה הגיע לגודלה, מצביעים כיבדו אותו ושמרו לו אמונים ואם רבין לא היה נרצח, המפלגה הייתה מתרסקת ברגע שרבין לקח את מקומו.
כולי הערכה לאיש הזה, למרות שדעותיי הפוליטיות שונות משלו וממש לא אהבתי את הריצת עמוק שלו לשלום בדרך נאיבית.
אגב, אם היום שמעון פרס היה חיי, הוא היה מתמוגג מהעשייה של נתניהו בהקשר של השלום.

אבח"י

Well-known member
שמעון פרס ז"ל היה משכמו ומעלה, יצא לי לשוחח עימו גם כשהיה בגיל מופלג, הוא היה צלול, תמיד רצה חדשנות ויזמות כאשר כל אלו בגילו והרבה פחות ממנו לא רוצים שום דבר חדש, בטח שלא טכנולוגי.
שמעון פרס היה אהוד על כל העולם, לרבות אויבנו כך שהוא רחוק שנות אור מהטייטל שאתה נתת לו.
בזכות שמעון פרס, מפלגת העבודה הגיע לגודלה, מצביעים כיבדו אותו ושמרו לו אמונים ואם רבין לא היה נרצח, המפלגה הייתה מתרסקת ברגע שרבין לקח את מקומו.
כולי הערכה לאיש הזה, למרות שדעותיי הפוליטיות שונות משלו וממש לא אהבתי את הריצת עמוק שלו לשלום בדרך נאיבית.
אגב, אם היום שמעון פרס היה חיי, הוא היה מתמוגג מהעשייה של נתניהו בהקשר של השלום.
פיירעס היה א-לה-ביבי עוד לפני ביבי.
ודאי האיש נאהב במדינות העולם כשהסתובב ופנה עורף למגמה הניצית שגם מפלגת העבודה תמכה בה. אבל את כל הדברים האלה כבר כתבתי. וגם כתבתי שמעולם לא היה שמאל, לכן הוא זכה ועדיין זוכה בהערצתך. לו היה איש שמאל מובהק, אינני בטוח שהיית טורח לעוטפו בכזו אהבה. אבל אין לי אישית ציפיות מאנשים המונעים רק בכוח אידאולוגיה מסוימת אחת.

דיברגנט חדש

Well-known member
פיירעס היה א-לה-ביבי עוד לפני ביבי.
ודאי האיש נאהב במדינות העולם כשהסתובב ופנה עורף למגמה הניצית שגם מפלגת העבודה תמכה בה. אבל את כל הדברים האלה כבר כתבתי. וגם כתבתי שמעולם לא היה שמאל, לכן הוא זכה ועדיין זוכה בהערצתך. לו היה איש שמאל מובהק, אינני בטוח שהיית טורח לעוטפו בכזו אהבה. אבל אין לי אישית ציפיות מאנשים המונעים רק בכוח אידאולוגיה מסוימת אחת.
גם יוסי ביילין נחשב עבורך א-לה-ביבי?
שמעון פרס ז"ל בדעותיו של יוסי ביילין שהוא מאדריכלי אוסלו ויחדיו הם הריצו את ההסכם שעד היום אנו משלמים עליו.

אבח"י

Well-known member
גם יוסי ביילין נחשב עבורך א-לה-ביבי?
שמעון פרס ז"ל בדעותיו של יוסי ביילין שהוא מאדריכלי אוסלו ויחדיו הם הריצו את ההסכם שעד היום אנו משלמים עליו.
שוב אתה מתעלם ממה שכתבתי - שבשלב מסוים חלה תפנית בתודעת הצד הניצי במפלגת העבודה. תגיד כמה פעמים אצטרך לכתוב את אותו הדבר. ואני מוסיף, פיירעס בא לך בטוב, בין היתר בגלל היותו איש ימין [ על אף חברותו במפלגת שמאל ] מובהק,. ועם מותו אמא שלו חזרה להיות יהודייה ככל הנראה. מה לגבי ביילין? הפודל של...
בהיותי עד יצירת הרשימה המשותפת חבר רק"ח, אני לא מתלהב מאף אחד מהם, בגדול. אגב, סברתי לתומי, א-לה- רגב-סיבוני, ששונתה הפארדיגמה, אפשר שלום תמורת שלום בלי להחזיר שטחים, כלומר זהו - תמה תקופת התשלום עבור אוסלו.

dory30

Well-known member
אני שמאל לשעבר וימין לשעבר. מבחינתי הוא היה פטריוט וישר וזה הספיק לי. אצלי היו פואד שהחזיק את הצבא באינתיפאדה השנייה וברק בקדנציה השנייה, שהחליף את שר המשקפות עמיר (נסראללה לעולם לא ישכח את השם) פרץ.

למעלה