אני מבולבלת כל כך!!

אמממאאא

New member
אני מבולבלת כל כך!!

שלום. רציתי להתייעץ. רופא השיניים שלי עזב את הארץ והחלטתי שצריך ללכת לבדיקה תקופתית. פניתי למרפאה העובדת עם קופת חולים,הרופא הפנה אותי לצילומים של כל הפה וערך רשימה של המון דברים שצריך לטפל בהם בעלות של אלפי שקלים. קיבלתי שוק! אני לא סובלת מכאבים
אבל מסתבר שהפה לא במצב מופלא. בעצת חברה שהיא רופאת שיניים שכרגע אמא במשרה מלאה הלכתי לרופא נוסף אותו היא מכירה וסומכת עליו והיא טענה שהוא שמרן בגישתו. הוא הסתכל על הצילומים בדק את הפה ונתן הצעה זולה יותר אך גם מכילה פחות טיפולים. אני ממש מבולבלת במרפאה הראשונה טענו שצריך לעקור 2 שיני בינה הוא דיבר על אחת. הם טענו שיש סתימות רגילות הוא לא דיבר על זה וכ"ו. כיון שהם פוחדים מ"שוד" קלינטים הם לא נותנים הצעת מחיר מפורטת. איך אדע מי צודק? האם רופא בעל שם שלמד בארץ באוניברסיטה העברית יחליט לא להתיחס לחור הדורש סתימה או שמה רופא אחר יבצע סתימה ללא חור? איך אני האדם הפשוט יכול להשוות בן ההצעות? אני חסרת אונים. הטיפול שווה ערך לכחודשיים עבודה שלי!! עזרו לי להבין את ההבדל בגישות .אולי ללכת לעוד רופא? תודה

קבלי דיעות נוספות

לפעמים במרפאות גדולות שם הרופא מרוויח לפי אחוזים רואים את מה שאף אחד אחר לא רואה. לכן חשוב לקבל חוות דעת מכמה רופאים ואז להחליט מי נראה לך האמין ביותר. אגב יש מרפאות עם מצלמות פה בהן הרופא יראה לך בדיוק מה המצב שלך.

איזוטופ

New member
גם אותי רימו במרפאה של קו"ח!!

הלכתי עם בתי שהייתה אז בת 5 לבדיקה ראשונה אצל רופאת ילדים במרפאת "שילה" של ק"ח כללית. הם עשו לה תוכנית טיפול שכללה 2 סתימות ו - 5 איטומים בעלות גבוהה. שילמתי, ובאנו להתחיל בטיפול, אבל מכיוון שלא נתנו לי שם לשבת לידה, והילדה בפחדה, החלטתי בכעס לעזוב את המקום. הלכתי איתה לרופא שלי, עליו אני סומכת. הוא הביט בשיניה, הביט בצילומים ואמר לי שאין צורך לעשות סתימות כלל!!! הוא טיפל בה, עשה לה איטומים, וזה עלה לי רבע ממה שהיה עולה לי אצל קו"ח (ועוד עם ביטוח משלים) הייתי בשוק!! הם פשוט "סחטו" סתימות על גבה של ילדה קטנה!! הרופא שלי אמר שמה שהוא רואה, אם בכלל, זה כתם קטנטן שאינו מהווה אפילו חור, ושעם שיוף קל ואיטום זה יהיה מספיק לחלוטין ואין צורך לקדוח ולעשות סתימות!! מסקנתי היא שמרפאות קו"ח הם מסחטות כסף!! ראשית, הם גובים מחיר התחלתי גבוה בהרבה, מורידים, עלק, את ההנחה של הביטוח המשלים, והתוצאה היא אותו מחיר כמו אצל רופא פרטי. בנוסף - הם ממציאים טיפולים שאינם נחוצים כי הם עובדים בקבלנות. הם היו מוכנים לקדוח לבתי בשתי שיניים - בלי שיהיה שום צורך!! לעולם לא אתקרב יותר למרפאות האלה!!

למעלה